Forum Trek.pl Newsy Star Trek Star Trek Beyond do poprawki

Star Trek Beyond do poprawki

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 59 total)
  • Author
    Posts
  • Piotr
    Keymaster
    #8529

    gallery_4_22_42053.jpg

    To dość niepokojący news. Ekipa Star Trek Beyond mającego za kilka miesięcy trafić do kin... wraca na plan zdjęciowy. Co prawda poprawki scen, które nie do końca wyszły, to nie jest coś, co przy produkcji filmów się nie zdarza, ale twórcy Beyond idą dalej - dodadzą zupełnie nową postać.

    W nowych scenach pojawi się przedstawicielka dowództwa Federacji. A kto ją zagra? Właśnie nie byle kto - Shohreh Aghdashloo, aktorka znana i ceniona, ostatnio widziana w The Expanse. Trudno więc sobie wyobrazić, że zagra krótki, nieistotny epizodzik.

    Czyżby potrzebne były większe zmiany?

    Źródło: io9

    snowman
    Participant
    #122421

    Czyżby potrzebne były większe zmiany?

    To w dość oczywisty sposób pytanie retoryczne. 😛 Zmiany są niezbędne, choć z powodów zupełnie innych niż te, które zasugerowano w wiadomości. 😛

    kotek
    Participant
    #122424

    Uwielbiam dobrze napisany scenariusz... ten musiał być szczególnie udany, kiedy po sklejeniu całości nie dało się tego oglądać i ściąga się na siłę znaną w świecie scifi aktorkę....

    Jak jestem fanką ST i kina, tak włącza mi się lampka ostrzegawcza przed tą produkcją.

    I. Thorne
    Participant
    #122429

    Po Into Darkness to nowym uniwersum nie oczekuje nic dobrego.

    Lo'Rel
    Participant
    #122456

    Już wiem na czym zaoszczędzę jakieś 30 zł.

    snowman
    Participant
    #122643

    Drugi trailer, czyli jest lepiej, ale wciąż zbyt wiele pew, pew, pew...

    swgs1994
    Participant
    #122645

    Gwiezdna Flota przeprowadza eksperyment z nowym napędem WARP wbudowanym w Statek-Kolonię pozwalającym na skok po za naszą galaktykę, tymczasem załoga Enterprise po 5 latach eksploracji wraca do domu kiedy otrzymują rozkaz dołączenia do eksperymentu. Kirk i jego okręt zostaje przydzieleni do badania okolicznych systemów, gdzie napotyka złowrogą frakcję. Wydobywają oni kryształy dwulitu, a że potrzebują oni niewolników postanawiają zaatakować Kolonię-Hub, Odnajdują na planecie-kopalni stary federacyjny okręt, który zaginął wiele lat temu w wyniku poprzednich eksperymentów z napędem WARP. Kirk i jego załoga oraz nowa sojuszniczka muszą wybrać: poświęcić życia wszystkich na kolonii, czy pozwolić przeciwnikowi ją przejąć i otworzyć wrota do naszej galaktyki.

     

    Takie moje dywagacje.

    snowman
    Participant
    #122646

    Mnie tam najbardziej przypadła do gustu końcówka zwiastuna. Albo mnie wzrok zmylił, albo dostrzegłem tam trzykrotnie okręt przypominający NXa. Ciekawe, jaki nosił numerek na kadłubie? 😉

    swgs1994
    Participant
    #122647

    Mnie tam najbardziej przypadła do gustu końcówka zwiastuna. Albo mnie wzrok zmylił, albo dostrzegłem tam dwukrotnie okręt przypominający NXa. Ciekawe, jaki nosił numerek na kadłubie? 😉

    To USS Franklin.

     

    franklin-poster.jpg

    snowman
    Participant
    #122648

    Kto wie? Być może to bezpośredni następca klasy NX lub jej alternatywna wersja. Tak czy inaczej podoba mi się jego wygląd. Budzi miłe wspomnienia. Chociaż w ten sposób będę się pocieszał. 🙂

    swgs1994
    Participant
    #122649

    Kto wie? Być może to bezpośredni następca klasy NX lub jej alternatywna wersja. Tak czy inaczej podoba mi się jego wygląd. Budzi miłe wspomnienia. Chociaż w ten sposób będę się pocieszał. 🙂

     

    To oficjalny plakat i dodatkowo potwierdzono, że to ten okręt.

    snowman
    Participant
    #122650

    Tak, zgadza się. Okazuje się nawet, że w sieci można znaleźć zdjęcia przedstawiające zbliżenie naszywki z rękawa Spockowej kurtki, na której widnieje nazwa USS Franklin. Wciąż jednak może się okazać, że to "bezpośredni następca klasy NX lub jej alternatywna wersja".

    Lo'Rel
    Participant
    #122651

    Właśnie widziałem nowy trailer tego potworka. Nic nie wskazuje na to, by było to coś poza:pew, pew, pew, a pomiędzy "on lubi tu siedzieć" ha ha ha.

    Ale okręt ludząco podobny do nx zaliczam na plus, oraz fakt, że najwyraźniej, nie chodzi o Ziemię. Chrakteryzacja obcych na poziomie średniego serialu z lat 90tych.

    swgs1994
    Participant
    #122652

    Tak, zgadza się. Okazuje się nawet, że w sieci można znaleźć zdjęcia przedstawiające zbliżenie naszywki z rękawa Spockowej kurtki, na której widnieje nazwa USS Franklin. Wciąż jednak może się okazać, że to "bezpośredni następca klasy NX lub jej alternatywna wersja".

    To wersja klasy Loknar w świecie alternatywnym: sp0Ah5B.jpg

    snowman
    Participant
    #122654

    Fregata klasy Loknar została stworzona przez FASA na potrzeby stolikowej gry Star Trek: Starship Tactical Combat Simulator. O ile pamiętam żaden z okrętów tej klasy nie pojawił się nigdy ani na małym, ani na dużym ekranie. Trudno zatem uznać go za kanoniczny. W związku z tym dość wątpliwą wydaje się jego obecność w nadchodzącym filmie. Z drugiej strony zarówno Memory Alpha jak i Memory Beta twierdzą zgodnie, że obie klasy okrętów (NX oraz Loknar) wykazują duże, wzajemne podobieństwo.

     

    Źródło: Memory Alpha

    On an additional side note, the NX-class also shared a more that passing design resemblance with FASA's 1983 gaming miniature No. 2514, the Loknar-class (β), part of their Star Trek: The Role Playing Game.

     

    Źródło: Memory Beta

    The Loknar design was created in the 1980s by FASA, but looks very similar to the NX class designed decades later for Star Trek: Enterprise.

    Biorąc pod uwagę, że okręty klasy NX w oczywisty sposób są częścią kanonu, bardziej prawdopodobną wydaje mi się hipoteza łącząca USS Franklin wprost z klasą NX. Ostatecznie jednak nie zdziwię się, jeśli obydwie hipotezy okażą się prawdziwe (Loknar jako następca NXa) lub fałszywe (zupełnie nowa klasa okrętów). 😀

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 59 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram