Forum Fantastyka Gry Star Trek Attack Wing

Star Trek Attack Wing

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 120 total)
  • Author
    Participant

Witam wszystkich.

Byłem na turnieju (byłem 5...), gram w STAW, więc się tu do Was zapisałem.

🙂

fluor
    Keymaster

Po świętach trzeba jakiś miniturniej ogarnąć po tym jak kolejne 3 fale dotarły do Polski 😉

The D
    Participant

Dotarły jak dotarły, moje zamówienie czeka 🙂 Ale jestem jak najbardziej za turniejem.

Marcin (Jwm00)
    Participant

I jak tam? Czy coś słychać w sprawie turnieju?

The D
    Participant

Nic nie wiem nowego o oficjalnym, ale na dniach będę szedł odebrać zamówione Hideki to podpytam.

No i zbieramy się jutro na towarzyski meczyk. masz konto na FB?

fluor
    Keymaster

Jutro obgadamy temat jak się spotkamy, w najbliższym czasie zapowiadają się dwa turnieje - OP 3 Collective i OP1 Resistance.

The D
    Participant

BTW, spotykamy sie o 11 w Paradoksie (Anielewicza 2) i pewnie trochę tam posiedzimy.

The D
    Participant

Gdyby ktoś się zastanawiał czy kupić Hideki Class Attack Squadron wrzucam małe podsumowanie i porównanie z poprzednią wersją (participation prize do któregoś z dawnych eventów).

Zasady myśliwcowe są takie same, tzn mamy specjalne tokeny, które zdejmujemy z każdym obrażeniem i wraz z którymi spada siła ataku i zdolność kapitana, ale rosną uniki. Nie zmienił się maksymalny zasięg ataku (2) ani dostępne akcje (unik, namiar). Natomiast seryjne myśliwce nie są zasobem (resource), więc używając ich można korzystać z innego zasobu, np. elitarnej kości ataku, fleet captain itp. Dodatkowo do myśliwców można dobierać ulepszenia - nowy specjalny rodzaj "squadron upgade". W opakowaniu jest ich 8 i choć podnoszą koszt to wydaja się całkiem ciekawe. Standardowo nie maja możliwości strzelania w tył, ale jest na to dodatkowa karta.

Myśliwce występują w 2 wersjach unikalnej i zwykłej, zwykła kosztuje 20 SP, czyli tyle co dawny zasób. Wersja unikalna jest o 4 punkty droższa, dostajemy za to:

• umiejętność specjalną (dodatkowa kość ataku za disable ulepszenia)
    • dodatkowy, trzeci slot na ulepszenia
    • dodatkowy, piąty żeton! Maksymalna siła ataku to dalej 6, ale początkowy skill kapitana to 7. No i dzięki żetonowi wytrzymują jedno trafienie więcej.
    The D
    Participant

Jest nowy turniej w Warszawie. ygląda na to, że nie ma już miejsc, ale zawsze można pokibicować.

http://www.wizkidseventsystem.com/event.php?EVENT_ID=96555

Marcin (Jwm00)
    Participant

Czy używamy na turnieju admirals orders? Załapałem się na 31 🙂

The D
    Participant

Ostatecznie decyduje organizator, czyli planszomania, ale nie widzę powodów dla których resource'y miałyby być zabronione.

Marcin (Jwm00)
    Participant

Suggested tournament format - też jak sądzę obowiązuje?

fluor
    Keymaster

Admiral orders to chyba coś innego niż resource.

Suggested tournament format jak najbardziej obowiązuje (ostatnio też tak było).

The D
    Participant

Kolejny turniej w Warszawie:

http://www.wizkidseventsystem.com/event.php?EVENT_ID=105367

Miejsca szybko się rozeszły, ale na ile ogarniam system można zapisać się na rezerwowego, czasem ktoś nie dociera (jak ja poprednim razem).

Crane
    Participant

Jak zwykle, zanim jakieś info się pojawi o imprezie to już wszystkie miejsca zaklepane 🙂 Oczywiście i tak raczej bym się nie wybrałbym, ale zawsze mam wrażenie że coś ciekawego mnie ominęło.

Takie pytanko do bywalców w Planszomani, czy mają może kostki do STAW ? Na ich sklepie internetowym nie widzę, a mają za to kolorowe podstawki czy plastikowe wzorniki manewrów, więc może akurat tylko ich nie wystawili.

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 120 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram