Forum Fantastyka Star Trek Star Trek a... toalety

Star Trek a... toalety

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 57 total)
  • Author
    Posts
  • Elvenking
    Participant
    #5523

    Ostatnio naszła mnie refleksja, że oglądając TOS, TNG, VOYa i wszystkie filmy ani razu nie odnotowałem faktu zaistnienia toalety na żadnym statku, stacji kosmicznej, ba - nawet w kwaterze głównej Gwiezdnej Floty. Nawet w pokładowych łazienkach na statkach mamy prysznice, natomiast nie występują ubikacje. Czy ktoś mnie oświeci? Może w jakiś sposób w trekowej przyszłości udało się wyeliminować załatwianie potrzeb fizjologicznych? Ktoś ma teorię?Jeżeli temat nie nadaje się na odrębny wątek, to modzi mogą przenieść 🙂

    Barusz
    Participant
    #88150

    No już jest osobny watek 😉

    Co ciekawe temat był poruszony w quizie przedtreksferowym 😉

    Temat co się dzieje z odchodami był poruszony w ENT Breaking the Ice, gdzie dzieci z Ziemii pytają m.in. o to, co się z nimi robi i Trip odpowiada (z oporami), że są przetwarzane na różne rzeczy w replikaotrach. W którymś tam odcinku VOYa z kolei ktoś mówi, że została na statku tylko jedna działająca tealeta - co ma obrazować kryzys na pokładzie.

    The D
    Participant
    #88153

    Poza tym temat toalet jest często używany w trekowych dyskusjach, gdy kto próbuje forsować teorię, że jeżeli czegoś nie pokazano na ekranie to nie istnieje.

    Match
    Participant
    #88154

    Z tego co pamiętam toaleta została pokazana - w ST:V

    I jest tu pewna sprzeczność - w ENT Tucker mówi o recyklingu, a tymczasem...

    Dołączona grafika

    Barusz
    Participant
    #88155

    Poza tym temat toalet jest często używany w trekowych dyskusjach, gdy kto próbuje forsować teorię, że jeżeli czegoś nie pokazano na ekranie to nie istnieje.

    Jeżeli czegoś nie pokazano na ekranie, to nie ma pewnej wiedzy na temat tego czegoś ;>

    Elvenking
    Participant
    #88164

    Poza tym temat toalet jest często używany w trekowych dyskusjach, gdy kto próbuje forsować teorię, że jeżeli czegoś nie pokazano na ekranie to nie istnieje.

    Mnie po prostu zdziwił brak WC w jakichkolwiek kwaterach 😉 To nie forsowanie czegokolwiek, tylko pospolite zdziwienie.

    Eviva
    Participant
    #88165

    Litości! Może jeszcze mieli pokazać Spocka albo Picarda sz.... do muszli?!

    Cross
    Keymaster
    #88166

    Można by też robić energize ekskrementów wprost z układu wydalniczego organizmu, ale przed defekacją. I toalety zbędne.

    Silver Phoenix
    Participant
    #88167

    Mnie po prostu zdziwił brak WC w jakichkolwiek kwaterach

    Mają kolektywne, na korytarzu - jak w akademikach 😉 Albo chowane w podłodze w kącie, możliwości jest naprawdę dużo 😉

    I. Thorne
    Participant
    #88178

    W Elite Force jak Munro wchodzi w czasie rozgrywki do swej kwatery jest mozliwośc ujrzenia kibelka.

    Romek 63
    Participant
    #88256

    A ja może jeszcze coś wtrącę o toaletach w XXI wieku 😀

    http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8..._to_luksus.html

    A tak będą wyglądać nowe publiczne toalety automatyczne w Poznaniu:

    http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,778...z_kwadrans.html

    Dołączona grafika

    Toreth
    Participant
    #88324

    Z tego co pamiętam toaleta została pokazana - w ST:V

    I jest tu pewna sprzeczność - w ENT Tucker mówi o recyklingu, a tymczasem...

    Dołączona grafika

    Może od czasów Tuckera do czasów Kirka (Scotty'ego raczej, skoro jedziemy po mechanikach ;)) doszli do wniosku, że recykling to jednak nie jest najlepszy pomysł 😆

    Elvenking
    Participant
    #88352

    Oglądałem właśnie ten odcinek, gdzie Tucker wypowiadał się o toaletach. Przyznam, idea ciekawa, choć trudno byłoby mi siedząc na kiblu oswoić się z myślą, że właśnie mogę wydalać swój przyszły mundur lub phase pistol 😆

    Romek 63
    Participant
    #88353

    Oglądałem właśnie ten odcinek, gdzie Tucker wypowiadał się o toaletach. Przyznam, idea ciekawa, choć trudno byłoby mi siedząc na kiblu oswoić się z myślą, że właśnie mogę wydalać swój przyszły mundur lub phase pistol 😆

    To może zacznij się już z tym oswajać, bo na obecnej międzynarodowej stacji kosmicznej ISS już teraz piją wodę z moczu 😆

    #111765

    Przepraszam ze odgrzebuje ten temat ale...Myśle ze oni teleportują odchody z jelit i nie materializuja tylko zmieniaja w energie.Ogólnie chyba KAŻDY wpadł na pomysł kibla który jest podłączony do replikatora którry zmienia odchody w energie itp.. albo kranu który nie ma rur tylko replikuje wode na bierzaco.. Ale to teleportacji odchodów z jelit.. wpadłem na to jak w VOY'u teleportowali dziecko z łona matki bez koniecnzosci porodu

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 57 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram