Forum Fantastyka Star Trek ST XI - wrazenia [spoilery]

ST XI - wrazenia [spoilery]

Viewing 15 posts - 466 through 480 (of 482 total)
  • Author
    Participant

Uważam że insurrection było świetne jak i First Contact 😉

Elvenking
    Participant

A mnie się Insurrection bardzo podobało.

Było, że się tak wyrażę, w duchu serialu The Next Generation.

Owszem, ale fabuła nie była godna filmu. Raczej wyglądało to jak dłuższy, wysokobudżetowy odcinek serialu - z resztą opinia taka jest bardzo popularna. Film ewidentnie zrobiony na siłę, nie odznaczał się niczym wyjątkowym i miał sporo elementów, które mnie osobiście drażniły - marudzący cywile, dzieci, nudne dialogi, sporo idiotycznych pomysłów (wysyłanie Daty na obserwację prymitywnej kultury - wszyscy wiemy jak to się zawsze kończyło), budowa stanowiska obserwacyjnego nad miastem, której to na pewno mieszkańcy by nie zauważyli 😆 i wiele wiele innych.

First Contact to zupełnie inna liga - film z prawdziwego zdarzenia.

Cross
    Keymaster

Uważam że Insurrection było świetne jak i First Contact 😉

O, tu się zgadzamy 🙂

Lo'Rel
    Participant

First Contact to zupełnie inna liga

Bo FC szeroko poruszył wątek Borga, a to temat zasługujący na film, tak. Insurrection w mojej ocenie, jest taka sama jak większość: dłuższy odcinek. Ale też film był skopany, bo miał być mroczniejszy. Można było z tego zrobić dobre kino. Zrobiono sielankę. Muzyka bardzo ładna.

Aldaron87
    Participant

Tak się ostatnio zastanawiałem nad tym kto zastąpi Majel Barrett-Roddenberry jako głos komputera i czy ktoś zagra kiedykolwiek siostrę Christine Chapel. Kogo byście widzieli w tej roli?

Lo'Rel
    Participant

Podejrzewam, że siostra Chapel to jedna z tych ikon Star Treka, którą będziemy znać tylko ze słyszenia. Ze świadomością, że ona gdzieś tam koło McCoya krąży. Co do głosu komputera. Nie wyobrażam sobie nikogo innego w tej roli. Choć pewnie w tej kwestii moja wyobraźnia może okazać się zbyt mała.

Diabeu
    Participant

Na DS9 głosu użyczała inna kobieta i ze swojego zadania wywiązała się bardzo dobrze, wiec nie ma o co płakać ;)Jeszcze tysiące innych lepszych głosów można znaleźć, a jak nie to jakiś nie do odróżnienia.Od czego są modulatory głosu.

Jamjumetley
    Participant

Dokładnie. Bez problemu znajdą zastępczynie, która będzie brzmiała nawet lepiej niż w jedenastym Treku, w którym głos Majel wyraźnie odbiegał od tego co słychać było w serialach. Z wiekiem barwa jednak się zmienia.

r_ADM
    Participant

Jak inna? W DS9 glos komputerom federacji nadal podkladala Majel.

Barusz
    Participant

Ano. Ale, jak twierdzi IMDb, inne aktorki też się zdarzały.

Lo'Rel
    Participant

No tak, ja to wiem, że znajdą, czy wygenerują komputerowo. Chodziło mi raczej o znaczenie symboliczne.

r_ADM
    Participant

Ale, jak twierdzi IMDb, inne aktorki też się zdarzały.

W DS9 tez jakas inna aktorka podkladala glos komputera, tyle za kardasjanskiego 😉

Barusz
    Participant

Jeszcze co do Chapel, to ciekawostką jest fakt, że były już w 2007 r. ploty o obsadzie tej postaci. Ta dziewczyna potem zagrała Orionkę w filmie 😉

Slawek
    Moderator

http://sfdebris.com/startrek/film11.asp - recenzja/analiza nowego filmu Star Trek od SF Debris. Sporo słusznych obserwacji i komentarzy. Osobiście zgadzam się z większością przytoczonych argumentów za i przeciw.

inb4 blah blah godzinna recenzja kto by to chciał oglądać blah blah

Q__
    Participant

Rowan J Coleman o tym, co lubi nie tylko w "jedenastce", ale i w całej Kelvin Timeline:
    https://www.youtube.com/watch?v=lJADSlljOTE

Viewing 15 posts - 466 through 480 (of 482 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram