Forum Fandom Kluby i grupy TrekSfera Spotkanie informacyjne

Spotkanie informacyjne

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 84 total)
  • Author
    Posts
  • Dzikowy
    Participant
    #78492

    A ja już się wysypiam. Właśnie ruszam na bibę - ostatni wieczór słomianego owdowienia 🙂

    Eviva
    Participant
    #78494

    Ja już teraz się nie wysypiam i nie spodziewam się poprawy sytuacji po spotkaniu z Avą 🙂

    Kurcze, chcialabym być na tym spotkaniu. Może jeszcze coś wymyślę.

    Dzikowy
    Participant
    #78655

    Dzisiaj odbyło się wspólne spotkanie z Avangardą dotyczące m. in. przyszłorocznego konwentu, na który zaproszeni zostali trekowcy w składzie:Eviva, Fluor i ja.Termin wstępnie ustalono na okolice 22 lipca - wcześniej obchody 600-lecia bitwy pod Grunwaldem i potem Opener. Data może ulec zmianie, bo nie ma jeszcze pełnego kalendarza lipcowych imprez.Przedstawiliśmy wstępnie pomysły dotyczące promocji (przemarsz przed konwentem ulicą Marszałkowską) i programu - będą one jeszcze dyskutowane na następnych spotkania. Poza tym doczepiono mnie do zespołów odpowiedzialnych za promocję w mediach i pozyskanie sponsorów (Eviva też zgłaszała chęć, ale musiała wcześniej nas opuścić. Niemniej podejrzewam, że się nadal pisze). Ponieważ nadal nie ma bizplanu i tematu przewodniego, spotkanie było raczej ogólnikowe i stanowiło wyjściową do przyszłych rozmów.Przed samym spotkaniem podyskutowaliśmy sobie we własnym gronie o koncepcji "identyfikacyjno-koszulkowej", którą przedstawiłem Smokowi, który siedzi w branży, a którego asortyment mogliśmy podziwiać na piętrze obok sali TrekSfery.Jakiekolwiek kwestie dotyczące kosztów dopiero po przedstawieniu projektu.Jeżeli coś pominąłem to przepraszam - Fluor lub Eviva pewnie uzupełnią.P.S.: Knajpa kiepska, a właściciel chamski.Zmiany literówkowe.

    fluor
    Keymaster
    #78657

    Co do zebrania z Avangardą (i nie tylko):

    1. Termin konwentu jeszcze nie jest ustalony, z tego co się orientuję najprawdopodobniejsze terminy to pierwszy bądź trzeci weekend lipca.

    2. Współpraca w poszukiwaniu sponsorów - tu nie będzie kłopotów. Zostaniemy wyposażeni w odpowiednie plenipotencje oraz materiały (jak tylko zostaną stworzone), więc będzie można zarówno prowadzić rozmowy wstępne jak i negocjacje z zainteresowanymi podmiotami (oczywiście przy współpracy z działem sponsoringu Avangardy).

    3. Powrócił pomysł formalizacji - po rozmowach z Biterem, Evivą i Dzikowym. Pozwolę sobie przedstawić konkluzję - założenie stowarzyszenia powiązanego mocno z TrekSferą może mieć sens i się udać. Jak Dzikowy zauważył, najlepiej by stowarzyszenie miało jakiś wyraźny cel (tu: organizacja konwentów) zamiast bardziej ogólnego (typu propagowanie zdrowego trybu życia, promocja Treka, itp). Z kolei z Biterem doszliśmy do wniosku, że warto spróbować ze stowarzyszeniem zwykłym - mniej papierkowej roboty, mniej wymaganych członków, brak osobowości prawnej i brak możliwości przyjmowania darowizn - ale tych na razie nie potrzebujemy. Współpracujemy z Avangardą (i dodatkowo sponsorzy będą woleli wspierać większą i bardziej doświadczoną organizację), a dla nas może to być test; mała lekcja formalności by sprawdzić czy w większej skali to też się sprawdzi i czy jest potrzebne. I co ważniejsze jeden z zasadniczych celów będzie spełniony - TrekSfera przestanie być sierotą, a zyska organizatorów ściśle określonych i jak najbardziej namacalnych.

    4. Na zebraniu Dzikowy wspomniał o gościach, których chciałby zaprosić na TrekSferę, a Avangarda podtrzymuje swoje zainteresowanie generałem Hermaszewskim.

    5. Kwestia identyfikatorów i koszulek wyleciała mi z głowy - nie zdołałem się dowiedzieć na zebraniu jakie jest stanowisko Avy, ale będę się dowiadywał.

    6. Pomysł marszu w kostiumach z gadżetami jako promocji konwentu został przyjęty z zainteresowaniem, ale bez wielkiego entuzjazmu. Aby osiągnąć odpowiedni efekt promocyjny powinno być mniej więcej miesięczne wyprzedzenie względem samego konwentu (zdaniem Avy) - co z kolei ogranicza nasze możliwości (bo nie sądzę by wiele osób przyjechało na miesiąc przed konwentem tylko na marsz).

    7. Xaric czytał Pathfindera i bardzo mu się spodobało, także wzmianki o Avie.

    8. Wciąż męczy mnie pomysł, by w tym roku rozdawać naszym uczestnikom czerwone koszulki z logiem GF, odpowiednia ilość redshirtów w jednym miejscu może zrobić naprawdę niezłe wrażenie (niewielkim kosztem), a i na konwencie nie zginą w tłumie.

    Propozycje logo TSF by Mavis:

    Dołączona grafika Dołączona grafika

    Proszę o opinie, mi się podoba zwłaszcza to drugie (zastosowano czcionkę znaną z poprzedniej TSF). Dlaczego chcemy zmienić logo? Poprzednie jest zbyt skomplikowane, teraz pokażemy to co najważniejsze (delta symbolu GF pokazana w zbliżeniu) w sposób zupełnie odmienny, bardziej minimalistyczny. I odpowiedź na kolejne pytanie, jakie się nasuwa: nie, za rok nie chcę zmieniać loga na jeszcze inne.

    The D
    Participant
    #78668

    Logo bardzo ładne, a stara czcionka daje pewną ciągłość (chyba pamięta jeszcze TSF 2008). Myśleliście nad wersję kolorową, np. na stronę internetową albo plakat? Obwódka mogła by być biała, / i napisy żółte, a tło we wnętrzu granatowe, może z jakimiś delikatnymi gwiazdkami.

    Piotr
    Keymaster
    #78669

    O, widzę nawiązanie do DS9. ;> Ale jednak drugie logo lepsze.W kwestii formalizacji - popieram podejście z 'mniejszym rozmachem'.

    Dzikowy
    Participant
    #78680

    Pomysł stowarzyszenia "TrekSfera" zajmującego się wyłącznie konwentem wyrósł na wypadek odłączenia się od Avangardy z przyczyn, których przecież nie można wykluczyć. Byłoby to stowarzyszenie typowo zadaniowe. Poza tym dało by możliwość zaprzęgnięcia sponsorów do imprez innych niż TSF czyli niezwiązanych z Avangardą. Większość takich stowarzyszeń przez większość roku pozostaje w letargu i są uruchamiane tylko w potrzebie, np. propozycji konsultacji tłumaczeń ST czy recenzji jakiegoś artykułu pod kątem buraków.

    Eviva
    Participant
    #78691

    Dzikowy

    Eviva się pisze. Knajpa faktycznie do kitu, ani porównania z Paradoxem.

    Poza tym: logo swietne. Pomysł Fluora z czerwonymi koszulkami znakomity. Omówiliśmy tez wstępnie sprawe oficjalnego stowarzyszenia, które może być w dwóch wersjach - ze składkami członkowski lub bez. W obu przypadkach to kupa roboty.

    Kontakt z przedstawicielami Avangardy uwazam za bardzo dobry. To komunikatywni, otwarci na współpracę ludzie. Poniewaz polski fandom Treka nie jest, oględnie mówiąc, szczególnie duży ani jakiś bardzo skonsolidowany, startowanie jako blok tematyczny Avangardy uważam za bardzo dobre rozwiązanie, które nam daje duże możliwości, a ich nie krzywdzi.

    Jednym słowem. Wszystko na dobrej drodze.

    Jamjumetley
    Participant
    #78693

    Generalnie do wszystkich powyższych wniosków mam podobne podejście. Łebscy ludzie w naszym fandomie ;)Co do logo - podoba mi się pierwsza propozycja, gdyż logo jest nieskomplikowane, ale drugie jest już zbyt uproszczone. Prawy brzeg / bym ciut zaokrąglił.A redshirty bedą miały / na piersi? 😉

    Eviva
    Participant
    #78699

    A redshirty bedą miały / na piersi? 😉

    Mam taka nadzieję. I galony na rękawach też.

    Dzikowy
    Participant
    #78708

    Zgadzam się z Evi. Nawet darowałbym sobie te szerty. 🙂

    fluor
    Keymaster
    #78709

    Ale jak zrobić galony na T-Shirtach?

    Dzikowy
    Participant
    #78718

    Hm... a nie będą po prostu ciapkę wyżej niż kanoniczne? Muszę ze Smokiem pogadać czy się w ogóle da (i za ile).

    fluor
    Keymaster
    #78793

    Zróbmy spotkanie w najbliższą niedzielę na IRCu o g.21.Zagadnienia:- kwestie stowarzyszania się (formalizacja)- zatwierdzanie logo- sprawy bieżące i wolne wnioski.

    The D
    Participant
    #78996

    Ja już tradycyjnie trochę się spóźnię.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 84 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram