Forum Fandom Kluby i grupy ISS Paradox Spotkanie 30.05.09 - "Piknik naukowy"

Spotkanie 30.05.09 - "Piknik naukowy"

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Keymaster

Proponuję spotkanie na pikniku naukowym. Zapraszam 🙂

Dzikowy
    Participant

Eh, akurat jak mi się gorączka dopiero zaczyna. Nie dojadę do Wawy w tym tygodniu aj supołz.

The D
    Participant

Ja cytując Beneficjentów Splendoru "Jestem robotem, zap* w sobotę". :/

Aved
    Participant

Ha! A ja mam wolne! I jest niemal pewne, że na pikniku na parę chwil się pojawię, to może pogadamy 😀

fluor
    Keymaster

Zapraszam. Szukaj trekkerów przy stoisku Polskiego Towarzystwa Astronautycznego 🙂

Aved
    Participant

niestety większość piknika strawilem w supermarkecie :/ Ale przynajmniej kupilem tam sobie Final Frontier na DVD 😉

fluor
    Keymaster

Dziwne, na terenie pikniku nie było supermarketu 🙂

A teraz może mała fotorelacja z Pikniku. Przede wszystkim zjawiliśmy się tam z Oskarem, by obgadać sprawy związane z TrekSferą, więc pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do stanowisk PTA i SKA. O tym co się udało ustalić nie będę opowiadał, ale pokażę w co było uzbrojone stanowisko Polskiego Towarzystwa Astronautycznego - Meteor - 1 produkcji polskiej:

Dołączona grafika

Młodzi fizycy bezlitośnie mrożą róże po to, by odwiedzający mogli zobaczyć, że da się je roztrzaskać o blat stołu. Okrutne, ale widowiskowe i efektowne.

Dołączona grafika

Na scenie dzieją się istne cuda. Niestety przemiany metali w złoto nie zaobserwowaliśmy, ponieważ palnik gazowy odmówił posłuszeństwa eksperymentatorom. Ale było sporo dobrych chęci 🙂

Dołączona grafika

Na Pikniku nie mogło zabraknąć stanowiska Telewizji Publicznej i udziału znanych celebrytów - promotorów nauki 🙂 A obsługa stoiska rozdawała darmowe gadżety - wachlarze. Kapitalne na deszczową aurę...

Dołączona grafika

Romanes eunt domus. Wypolerowane hełmy i pancerze, to musi być rzymska legia. Niezawodny punkt programu każdego pikniku.

Dołączona grafika

Szczypta mistyki z Instytutu Różokrzyżowców Starożytnych i Uznanych 😉

Dołączona grafika

A obok rozbiły namiot kultury bardziej prymitywne.

Dołączona grafika

Teoretycznie powinienem wiedzieć do czego taki piec służy, ale... to piec z miechem.

Dołączona grafika

Nie znam człowieka! Ale na prawdziwego Polaka to on mi nie wygląda 🙂

Dołączona grafika

Rzymianie uzbroili się w balisty i okopali naprzeciwko innego namiotu z Rzymianami. Hmm... Ciekawe, którzy są od Pompejusza.

Dołączona grafika

Na stoisku ZTMu można było zrobić sobie zdjęcie do karty imiennej, a także tradycyjnie - skasować bilet i zostać skontrolowanym przez kanara. Sweet 🙂

Dołączona grafika

Matematycy na różnych stanowiskach upodobali sobie zabawy z papierem.

Dołączona grafika

Drzeworyty i rekonstrukcja prasy Gutenberga. Kapitalne dla każdego miłośnika historii. Na zdjęciu: w przerwach pomiędzy drukowaniem (wymagało to dość sporo siły) Gutenberg brał zapalniczkę i wychodził zakurzyć Malboro.

Dołączona grafika

Tylko ktoś, kto na zajęciach z historii średniowiecznej odczytywał i interpretował napisy i insygnia na pieczęci królewskiej, potrafi docenić jej piękno 😉 (oryginalna kopia)

Dołączona grafika

A oto co wyszło spod prasy Gutenberga. Praktyczne jak nie mata zegarka przy sobie.

Dołączona grafika

fluor
    Keymaster

Ynna broszurka, wydrukowana a z przywiązaną pieczęcią na sznurze konopnym:

Dołączona grafika

Damn it, I'm a doctor not a physicist! W zaciemnionym namiocie demonstracja siatki dyfrakcyjnej i tego jak kolory dwóch wiązek lasera się (nie)nakładają na siebie.

Dołączona grafika

Lekko się roztopiła, ale wciąż wyraźnie widać napis:

Dołączona grafika

Częsty widok - młodzi chemicy gotowi do akcji...

Dołączona grafika

A tu sama akcja - jeszcze młodsi chemicy mogą nie tylko zobaczyć z bliska, ale często i sami asystować przy doświadczeniach. W razie czego personel jest przeszkolony, a karetka niedaleko. Nie widziałem, żeby kiedyś była potrzebna.

Dołączona grafika

To ożaglowanie... ziemi?

Dołączona grafika

Na Zachodzie bez zmian...

Dołączona grafika

Demonstracja broni laserowej. Ta kreska w kształcie odwróconej litery L na ciemnym kawałku skały jest generowana w czasie rzeczywistym przez pana z pistoletem. W czasie pokazu słychać drobinki skały, które odpryskują i odbijają się od szyby ochronnej. Obok strzelnica z bronią laserową nieczynna z powodu... deszczu?

Dołączona grafika

Lądownik Soyuza 30. Mimo, że wszędzie CCCP, dla Polaków to wyjątkowy okaz...

Dołączona grafika

Eksponaty z gablotki o polskiej misji kosmicznej:

Dołączona grafika

Interkosmos, to brzmi dumnie 🙂

Dołączona grafika

Dla zmiany klimatu mała przebieranka z Ameryki Południowej, jeśli mnie pamięć nie myli:

Dołączona grafika

Ambasada francuska prezentuje... 😀

Dołączona grafika

Na pikniku mimo kiepskiej pogody było mnóstwo ludzi...

Dołączona grafika

Ostatni rzut okiem na scenę przed opuszczeniem imprezy... Można tak jeszcze długo, ale jest tyle rzeczy do zrobienia. Zapraszamy wszystkich za rok, na pewno będzie jeszcze lepiej 🙂

Dołączona grafika

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram