Forum Fantastyka Gry SPORE

SPORE

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • lszekg
  Participant
  #3944

  Will Wright jest jedną z najsłynniejszych postaci związanych z branżą elektronicznej rozrywki na PeCety. To właśnie jemu zawdzięczamy sprzedające się w milionach egzemplarzy pozycje, takie jak SimCity, czy The Sims. Spore jest kolejną produkcją wspomnianego wyżej człowieka, która zwraca na siebie uwagę niespotykaną dotąd budową i charakterem rozgrywki.

  Praktycznie wszystkie gry Wrighta polegały na rozwoju, bądź to jednostki, bądź całej społeczności. Nie inaczej jest w Spore, w którym musimy stworzyć prężną cywilizację, poczynając od najniższego szczebla drabiny ewolucyjnej ? mikroorganizmu. Rozgrywka podzielona jest na kolejne etapy, w których zajmujemy się rozwojem stworzonego przez nas dziwoląga.

  Każdy etap zwiastuje nam zupełnie nową mini-grę, różniącą się od pozostałych pod względem zasad. Na pierwszy ogień zmierzymy się z klonem Pac-Mana. Mikroorganizm zatopiony w zielonej plazmie musi pochłaniać komórki, uważając przy tym, aby nie zostać złapanym przez wirusy. Jeśli gracz dostarczy głównemu ?bohaterowi? wystarczającą ilość pożywienia, zostanie nagrodzony możliwością jego fizycznej rozbudowy oraz przejściem do kolejnego poziomu ? rozwoju humanoidalnej formy życia. Edytor postaci (tzw. Spore Creatures Creator) pojawia się zawsze po zakończeniu kolejnej części zmagań. Możemy dowolnie eksperymentować z wyglądem naszego zwierzątka, dodając mu odnóża, otwór gębowy itd. Mimo, że program sam oblicza, jak wynik naszego eksperymentu będzie się poruszał i jadł, nie należy przesadzać. Potwór, który będzie miał problemy z podstawowymi funkcjami życiowymi, nie poradzi sobie w kolejnych etapach, np. w wodzie, a później na lądzie.

  W miarę rozwoju sytuacji, gracz przestaje zajmować się pojedynczą kreaturą, obejmując dowództwo nad całym plemieniem pokracznych istot, nasuwając słuszne skojarzenia z Populous. Edytor postaci ustępuje tutaj miejsca podobnemu narzędziu, które służy do konstruowania budynków. Cywilizacja rośnie w siłę w zależności od pomysłowości gracza. Kiedy mała wioska staje się olbrzymią metropolią, przychodzi czas na kolejny etap zmagań ? konkurowania z innym plemieniem. Tutaj już tylko krok dzieli nas od Civilization Sida Meiera. Kiedy nasi podopieczni konstruują latający talerz, przenosimy się w kosmos, gdzie będziemy rozwijać i podbijać okoliczne planety. Zabawa w Spore daje wręcz nieograniczone możliwości. Gracz sam decyduje co chce robić i jak mają wyglądać jego stwory. Od bakterii do międzygalaktycznego imperium ? choć brzmi to absurdalnie, w produkcie Willa Wrighta wszystko trzyma się kupy.

  Spore Creatures Creator, czyli edytor stworków, udostępniono w sprzedaży na kilka miesięcy przed premierą właściwej gry, jako samodzielną aplikację. Niemniej jednak jest on także częścią samego Spore.

  Co myślicie o tej grze? Mi wydaje się świetna (zabawie się w Q i stworzę człowieka z trzecią ręką zamiast nosa ;>)

  EDIT:

  Aha. Tu są fotki

  Tom
  Participant
  #60251

  Ta gra wzbudziła dosyć dawno temu moją ciekawość, zapowiadała się naprawdę nieźle (na googlevideo była i może jest nadal półgodzinna prezentacja z wczesnej wersji gry), jako coś prawie zupełnie nowego. Niestety, autorzy postanowili zrobić z niej zabawkę rodem z przedszkola - stworki, cała otoczka są niczym z ciastoliny ;>Szkoda.

  lszekg
  Participant
  #60323

  Wiesz próbowałem coś z tym zrobić i szczerze mówiąc da się stworzyć jeszcze coś dorosłego... ale trzeba się nad tym porządnie narobić.

  Krusty
  Participant
  #65649

  Fajnie się gra ale tylko na początku potem gdy osiągasz poziom gdzie masz możliwość eksploracji kosmosu wieje nudą... szkod gra miała potencjał.

  Erixin
  Participant
  #82263

  Kreacja stworka to klasa sama w sobie, strasznie się ubawiłem. Po okresie plemiennym zaczyna się nuda. Przyznam szczerze, że mój 6 latek wyśmienicie się przy tym bawi i uczy.

  Reyden
  Participant
  #94296

  Mam te same odczucia co Krusty - na początku OK , im dalej tym gorzej . Gdyby to jeszcze inaczej wyglądało , bo dla mnie to takie Simsy w lekko zmienionej oprawie .

  Erixin
  Participant
  #94450

  Ma ktoś grę z dodatkami?

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram