Forum Trek.pl Newsy Star Trek Spór o scenariusz Star Trek XI

Spór o scenariusz Star Trek XI

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #3535

  Prawie na pewno znamy już fabułę ST XI - była o tym mowa tutaj. Jednym taki pomysł na scenariusz może się podobać, innym nie, ale u jednej osoby wywołał on niemałe oburzenie. Harlan Ellison, scenarzysta oryginalnych przygód załogi U.S.S. Enterprise, twierdzi, że nowy film będzie zawierał elementy, do używania których tylko on ma prawo, ponieważ to on je stworzył. Więcej o tym w dalszej części newsa, gdzie zobaczycie także pierwsze zdjęcie nowego Spocka.

  [more]

  Zgodnie z dość wiarygodnymi pogłoskami w ST IX mają pojawić się nawiązania do jednego z najwyżej cenionych epizodów TOSa - The City On The Edge Of Forever. Zobaczymy m.in. Strażnika Wieczności, portal dzięki któremu Kirk, Spock i McCoy przenieśli się w czasie. Oryginalny scenariusz do tego odcinka nie został wykorzystany, Gene Roddenberry zmienił go, by koszty produkcji nie przekroczyły budżetu, przy okazji usuwając elementy, które uznał za niepasujące do ducha Star Treka. Mimo to Harlan Ellison pozostaje jego autorem, więc jeśli w filmie znajdzie się choć część jego dzieła, będzie mu przysługiwała rekompensata od Paramountu. Z tonu wypowiedzi scenarzysty można wywnioskować, że będzie o nią zaciekle walczył.

  Informacja ta pochodzi z TrekToday.

  Tymczasem prace nad ST XI trwają i jest na to dowód. Serwis JFX Online opublikował pierwsze zdjęcie Zachary'ego Quinto w roli Spocka. Dostarczył nam je Pah Wraith - oto ono:

  Dołączona grafika

  [/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram