Spider-Man

Viewing 6 posts - 61 through 66 (of 66 total)
  • Author
    Participant

Najlepsze, że intencje owego fana-twórcy w pełni rozumiem.

No, ja też, jak najbardziej.

Do tego film wyraźnie opiera się o kilka historii komiksowych, do tego tych uznawanych powszechnie za jedne z lepszych.

Prawda, acz z (domniemanymi? planowanymi?) kontynuacjami gorzej, tam już widać sięganie po historie - najłagodniej mówiąc - kontrowersyjne i dziwne zagrania (jeśli można wierzyć wyciekom).

Tyle, że zakulisowo wyszedł smród.

Tu się trochę powtarza historia z naszym Axanarem, i to na znacznie wcześniejszym etapie.

Ciekawe, swoją drogą, czy nie okaże się z czasem, że pokrzywdzonych do wyrażenia swoich żalów ośmielily jakoś wytwórnie.

doszły potem skargi różnych osób pracujących przy filmie o złym traktowaniu przez reżysera.

Twórcy są często trudnymi ludźmi. IMHO można na to patrzeć przez palce, jak długo pewnych granic nie przekracza (nie wiem - nie sprawdzałem - jak daleko to szło w tym wypadku, więc nie będę apriorycznie bronił*).

* Sprawdziłem tylko, że - jak się zdaje - też wypisywał przedszkolno-rasistowskie (i inne, równie idiotyczno-obraźliwe) bzdury w stylu swojego kolegi. (Czego, oczywiście, nie pochwalam, acz chciałbym wiedzieć w jakim wieku był je pisząc - w im młodszym, tym łatwiej wybaczyć.) Z tym, że biorąc pod uwagę, iż jest to osiemnastoletni dzieciak (https://mixedarticle.com/gavin-j-konop-age-wikipedia-bio-and-net-worth) sądzę, że nie ma go co cancelować. Lepiej niech się zreflektuje, nawróci 😉 , i wniesie coś wartościowego do społeczeństwa, choćby kolejne (fan)filmy.

Z czym zresztą wiążą się przecieki, ponoć wrzucone "w zemście"

W zasadzie na miejscu w/w fan-reżysera potraktowałbym je jako darmowy marketing.

Przy czym przyznam, że wygląd Goblina kupuję - zupełnie inne podejście niż u Raimiego, to widać, a jednocześnie twarz, która mogłaby się przyśnić niejednej osobie w koszmarze. 🙂 Bez większej utraty wierności komiksowi przy tym.

Owszem. I ja kupuję ten wygląd, z identycznych powodów. Przy czym, skoro mowa o Raimim, odnotujmy, że widać i czerpanie z niego - w scenie ze zmaltretowanym Spiderem w podartej masce.

ps. Nawiasem warto odnotować wcześniejszy fan-projekt Konopa "Spider-Man: The Series":
    https://www.youtube.com/playlist?list=PLPpndN-EUwVy8vMYjg0wYVtX3U90_kKmV

Dreamweb
    Participant

Prawda, acz z (domniemanymi? planowanymi?) kontynuacjami gorzej, tam już widać sięganie po historie - najłagodniej mówiąc - kontrowersyjne i dziwne zagrania (jeśli można wierzyć wyciekom).

Taa, też inspiracja komiksową historią, acz tą dużo mniej chwalebną - klony itd... Choć trzeba też uczciwie przyznać, że dużo fanów po latach zaczęło dużo cieplej patrzeć na Bena Reilly niż dawniej. Taki trochę przypadek jak ST Enterprise. 🙂

ps. Nawiasem warto odnotować wcześniejszy fan-projekt Konopa "Spider-Man: The Series":

Z tego co zrozumiałem to jest to powieść w odcinkach, którą publikował na Instagramie - a te filmiki to tylko takie promocyjne dodatki...

Q__
    Participant

Choć trzeba też uczciwie przyznać, że dużo fanów po latach zaczęło dużo cieplej patrzeć na Bena Reilly niż dawniej.

Sam Ben nie był zły* (zdecydowanie wolałem w czasach TM-Semic poświęcone mu historie od wątku głównego), tylko wprowadzająca go meta-narracja - niestrawna.

* Przeciwnie, tragiczny, w b. dobrym tego słowa znaczeniu.

Z tego co zrozumiałem to jest to powieść w odcinkach, którą publikował na Instagramie - a te filmiki to tylko takie promocyjne dodatki...

No, to trzeba będzie poszukać kopii tych odcinków na Wayback Machine...

Q__
    Participant
    Q__
    Participant
    Dreamweb
    Participant

https://www.cbr.com/spider-man-lotus-fan-film-director-controversy/

A ja inną drogą natrafiłem na wspomniany i w tym artykule filmik ekipy od VFX, gdzie żegnają się z projektem, wrzucają parę zrobionych przez siebie scen, ale zarazem mówią że reżyser traktował ich jak najlepiej...

Viewing 6 posts - 61 through 66 (of 66 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram