Snooker

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 134 total)
  • Author
    Posts
  • Gosiek
    Participant
    #54526

    I znów po letniej przerwie snooker powrócił na ekrany. O dziś na Eurosporcie można oglądać turniej Royal London Watches Grand Prix, który potrwa do 21 października. Najpierw mamy rozgrywki w ośmiu grupach, a następnie zawodnicy, którzy zajmą 2 najlepsze miejsca w każdej z grup zagrają już systemem pucharowym o awans do finału. Więcej informacji tutaj.

    Comm_Luke
    Participant
    #56645

    Od poniedziałku (04.02.08) zaczyna się turniej Malta Cup i potrwa do niedzieli. Transmisje na Europsporcie od wtorku. A od 11 lutego do 17 przenosimy się do Newport na Welsh Open. Dwa tygodnie dobrej zabawy ze snookerem 🙂

    lszekg
    Participant
    #56648

    I uuuuuuuuuurrrrrrrrraaaaaaaaaa! "Bo życie na co dzień nie przynosi takich emocji" :>

    Comm_Luke
    Participant
    #56654

    Co to za "uurraa" ?? 😛 Nie można już lubić snookera?? :>

    lszekg
    Participant
    #56655

    Ja akurat snookera lubię. Się mnie nie czepiaj, 😉 Tylko niekiedy to tak to pokręcą że oglądać się tego dłużej nie da. :>

    Comm_Luke
    Participant
    #56660

    Acha 🙂 Sorry, nie czepiałem się, nie zrozumiałem zwyczajnie. Już chciałem występować w obronie snookera 😀

    Anonymous
    Guest
    #58625

    Widzę, że fani SF a zwłaszcza Star Treka to fani snookera. Fajnie bo ja też lubię. Kto ogladał ostatnie mistrzostwa świata? Co sądzicie o wygranej Ronniego O'Sullivana?Moim skromnym zdaniem Ronnie zasłużył grą na wygraną a Ali Carter maxem na udział w finale.

    Comm_Luke
    Participant
    #58626

    Niestety nie miałem ostatnio dostępu do eurosportu i nie mogłem oglądać snookera, zresztą nawet gdybym miał dostęp to pewnie czasu bym nie miał oglądać ;). Powiem szczerze, nie lubię Rooniego i jakoś nie cieszy mnie specjalnie jego wygrana, no ale cóż 😛 Z grona półfinalistów najchętniej z wygraną widziałbym Hendrego.

    lszekg
    Participant
    #58627

    Moim zdaniem pomoc zapewnił mu lekki fart (jakim cudem wbił tą bilę pod takim kątem?). A tak zupełnie przy okazji Comm_Luke czekam na jakąś docinkę w polityce ;>

    Comm_Luke
    Participant
    #58628

    lszegu napisał:

    Moim zdaniem pomoc zapewnił mu lekki fart

    To tylko potwierdza moja teorię, jemu zawsze fart zapewnia zwycięstwo. No dobra złośliwy jestem tym razem 😉

    Iszegu co to za sugestie o docinkach politycznych? 😛 że niby ja kiedyś jakieś robiłem?:P

    Anonymous
    Guest
    #58630

    Z grona półfinalistów najchętniej z wygraną widziałbym Hendrego.

    Wprawdzie Ronnie ma podejście "co w mysli to na języku" i pewnie go za to zbanują, ale to lubie, bo jest kontrowersyjny. A jak dla mnie to najlepiej jakby wygrał Wenbo. Nieźle gra i ma potencjał. Szkoda mi tylko było Douhertego i Macguaira, bo nie znosze Perrego. Ostatnio nawet Ebdon gra efektowniej i szybciej. A jak gra szybko to mniej błędów popełnia. Ale to takie spostrzeżenie. Ogladałem kawałkami więc moge nie mieć pełnego przeglądu.

    Gosiek
    Participant
    #58631

    pomoc zapewnił mu lekki fart

    Fart to można mieć, jak się wygrywa jednym frame'm, ale nie przy takiej przewadze. Wynik finału 18-8 dla Ronniego to zdecydowanie nie jest wynik farta, ale o wiele lepszej gry niż Ali Carter, który stanowił tylko tło dla starszego kolegi. Zresztą przez cały turniej O'Sullivan grał bardzo dobrze, w żadnym meczu nie miał z przeciwnikami większych problemów i z każdym wygrywał pewnie i z dużą przewagą. A kto nie widział jak wbijał maksymalnego brake'a może tylko żałować - takiego opanowania białej bili i planowania gry nie widzi się na co dzień.

    to najlepiej jakby wygrał Wenbo. Nieźle gra i ma potencjał.

    Myślę, że dla Lianga Wenbo jeszcze przyjdzie czas, w spotkaniu z Joe Swailem pokazał, że owszem, potencjał ma, ale o snookerowej taktyce i opanowaniu, to musi się jeszcze sporo nauczyć. Swoją drogą ostatni frame tego pojedynku, to było świetne widowisko - dla mnie jeden z najbardziej emocjonujących fragmentów mistrzostw.

    Comm_Luke
    Participant
    #58632

    Myślę, że dla Lianga Wenbo jeszcze przyjdzie czas

    Nie tylko na niego przyjdzie czas moim zdaniem, ale i na ogromną ilość innych Azjatów. Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy za parę lat oglądali turnieje, w których 75 % drabinek turniejowych będzie zajęta przez reprezentantów Dalekiego Wschodu. Mam tylko wrażenie, że w większości ich gra jest grą siłową, opartą bardziej na zbiegu okoliczności, aniżeli taktyce i opanowaniu, o której pisała Gosiek.

    Gosiek
    Participant
    #58633

    Na pewno Azjatów, a głównie Chińczyków będzie w snookerze coraz więcej, ale jak pokazuje przykład Ding Junhui nawet ci okrzyknięci od razu gwiazdami nie będą mieli łatwej drogi w zawodowym snookerze. Ding swego czasu, po solidnym i pokazowym laniu, jakie sprawił mu zresztą O'Sullivan miał moment poważnego załamania i okazję skonfrontowania swojej gry z najlepszymi. I mógł wtedy zobaczyć ile jeszcze on i jego koledzy z Państwa Środka muszą się jeszcze nauczyć. Co do gry Chińczyków, to ja bym jej nie nazwała jedynie siłową, ale też bardzo nieprzemyślaną i spontaniczną. Oni są na ogół bardzo dobrze wyszkoleni technicznie, ale właśnie za mało przy stole myślą, nie planują swojej gry i starają się przede wszystkim wbijać co się da, zamiast budować breaki czy też grać na popełnienie błędu przez przeciwnika. Tylko kilka lat gry wśród zawodowców i nauka u najlepszych może to zmienić.

    Anonymous
    Guest
    #58661

    Słyszeliście o numerze jaki wykręcił White, że mało nie wylądował w kiciu na dłużej? Numer był niesamowity i w życiu bym nie przypuszczał, że na coś takiego stać angola. Z drugiej strony to nieco makabryczne poczucie humoru. Ronnie mimo całej swojej kontrowersyjności nie zrobiłby czegoś takiego.Swoją drogą Gosiek ma rację. Ronnie grał przez cały turniej jak natchniony i w pełni należał mu się tytuł. Na Chińczyków jeszcze przyjdzie czas choć widać już jak wielkie zrbili postepy. Ale co sie dziwić większość z nich mieszka na Wyspach i trenuje z najlepszymi. Ciekawe kiedy pierwszy Polak dostanie sie do Main Touru jak Kubica do F1?

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 134 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram