Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Śmierć w powietrzu.

Śmierć w powietrzu.

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • Author
  Posts
 • lszekg
  Participant
  #3638

  Około godziny 20.30 na ziemię runął samolot C-230. Jak podano o godzinie 21.19 samolot eksplodował i spłonął. Zginęło 6 pasażerów i 4 osoby załogi. co było paradoksem; ludzie ci wracali z konferencji na temat bezpieczeństwa lotniczego. Co wy o tym myślicie? Czy to bedzie miało jakiś skutek w przyszłości? (Nie mówię o tym że liczba samolotów się zmniejszy)

  Hemrod
  Participant
  #56300

  A co to ma wspólnego z polityką sensu stricte? :> Chyba, że przychylamy się do twierdzeń niektórych naukowców, że wszystko jest związane z polityką ;).

  lszekg
  Participant
  #56301

  polityką jest to że to najprawdopodobniej wpłynie na sprawy krajowe.

  General
  Participant
  #56314

  A ja mam pewną spiskową teorie: może to ruski wywiad postanowił się ich pozbyć i podłożyli coś do samolotu. Troche tu dużo zbiegów okoliczności (konferencja, nowy samolot podobno niezawodny, sami najwyźsi rangą oficerowie) a jak wiadomo nie ma czegoś takiego jak zbieg okoliczności:)

  The D
  Participant
  #56604

  Mnie natomiast zdziwił ten pośmiertny awans. Rozumiem, że można tak uhonorować kogoś poległego w walce, ale nasza katastrofa to był tylko wypadek. Może takie są zwyczaje w wojsku, ale z punktu widzenia laika wygląda to tak, jakby dostali nagrodę za to, że umarli.

  General
  Participant
  #56614

  Prezydent i premier prześcigali się w sposobach uhonorowania poległych. Jeden żałoba drugi promocja (po co tak długo tej żałoby?). Cały wypadek wygląda na ewidentną winę pilota gościu schodził za nisko tak jakby nie widział pasu i nie miał wysokościomierza. Czyżby za dużo koleżanki wódeczki się wypiło na konferencji??Co roku ginie 4000 ludzi na polskich drogach i jakoś nikt o tym nie mówi.

  xmkk
  Participant
  #56631

  Ja tam uważam ze te honory to przesada. Rozumiem trupem padła kadra dowódcza, ale to nie powód by awansować pośmiertenie i ogłaszać dwu dniową rzałobę. Tu się popisali.

  lszekg
  Participant
  #56632

  Zgadzam się z przedmówcą. Ale, ja uważam że to wszystko było po prostu niefortunnym wypadkiem przemienionym w "pierwsze i drugie danie" dla mediów. Przecierz w Iraku rozwalili już pięć naszych śmigłowców a żałoby nie było. W Iraku zginęło tyle polskich żołnierzy nawet ku**a m** jednego dnia żałoby nie było. Czy do diabła tak ważne dla prestiżu było to by przez dwa dni opłakiwano jakichś generałów którzy tylko grzali krzesła? A może to ich podkomendni zrobili sobie takie jaja?

  Hemrod
  Participant
  #56633

  To są jednak inne sytuacje, Irak jakby nie patrzeć to strefa wojny i zginęło tam tak mało polskich żołnierzy, że ciężko te straty nazwać nawet czynnikiem zero. A żałoba narodowa, tak naprawdę mi nie przeszkadzała. I tak będę robił co chcę, a jak ktoś tam czuje potrzebę wprowadzania takich rzeczy, to naprawdę jest jego sprawa.

  lszekg
  Participant
  #56634

  Głupi wybryk władz? :>

  General
  Participant
  #57596

  Raczej walka polityczna

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram