Forum Fantastyka Star Trek Skad wzial sie Borg?

Skad wzial sie Borg?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 106 total)
  • Author
    Participant

Takie eksperymenty lub raczej wynalazki raczej łatwo można "okiełznać" i prawie wszystkie możliwe wypadki można przewidzieć, a gdy w trakcie np testowania nowych osłon coś nie wyjdzie to raczej nie będzie to aż tak katastrofalne w skutkach jak stworzenie BORG.

Jeśli Voya właśnie atakują po raz n-ty Krenimowie (i wszystko świadczy o tym, że to może być ten ostatni raz), to brak osłon temporalnych ma znacznie bardziej niekorzystny skutek, niż powstanie Borga. Jeśli bowiem zniszczą Voya, to co będzie dalej z serialem?

Przewidzenie działania istoty (w tym wypadku drona), który po części posiada własną świadomość jest dużo mniejsze od określenia co się stanie gdy niewypali jakiś "wynalazek" (np wysiądzie emiter osłon), więc raczej trudno to porównywać do siebie, chyba że wypadek przy jakimś eksperymencie jest katastrofalny w skutkach jak wspomniana już cząsteczka Omegi (nie mylić z Omegą One) o olbrzymim potencjale energetycznym.

Jak pewnie pamiętasz, przed zniszczeniem molekuły Omega, zaczęła się ona stabilizować (i to bez żadnego powodu). Przestała być niebezpieczna (chociaż to pojęcie względne), i to przez przypadek. Szczęście sprzyja niektórym naukowcom.

Ostatecznie nie mam nic przeciwko teorii powstania Borga przez „nieudany eksperyment”, ale musiałaby wykonywać go jakaś nierozsądna rasa (może naukowiec-Neelix , w końcu udało mu się zniszczyć część pakietów żelowych serem)

Ps:Wpadł mi właśnie jeszcze jeden pomysł na początek BORG: Podczas awaryjnej teleportacji androida i jakiejś istoty z planety chwilowy zanik napięcia w buforze spowodował krzyżówkę ich ogranizmów ale przeżyli ...

Aby było bardziej dramatycznie, powinien ich uratować denobulański lekarz, przy pomocy nieznanej bliżej technologii, którą oczywiście Denobulanie posiadają od dawna. A poza tym może to być teleportacja kilku androidów i tych istot. Załoga próbuje naprawić transporter, a w tym czasie, wykształca się kolektywna świadomość 😉

Vidmo
    Participant

Jeśli Voya właśnie atakują po raz n-ty Krenimowie (i wszystko świadczy o tym, że to może być ten ostatni raz), to brak osłon temporalnych ma znacznie bardziej niekorzystny skutek, niż powstanie Borga. Jeśli bowiem zniszczą Voya, to co będzie dalej z serialem?

Mówisz o testowaniu systemów w czasie bitwy? Myślałe że testuje się je w "komfortowych" warunkach tzn. brak zagrożenia itp. (w ST III "The Search for Spock" na Exelciorciorze nikt nie testował napędu niby Transwarp w czasie walki, a miałbyć tylko użyty po to aby dogonić Entka). Pozatym testowanie różnych systemów w czasie walki mija się z celem (nie zadziałają nowe osłony i załoga okrętu ma zginąć bo czegoś naukowcy lub projektanci nie sprawdzili?), ale w Voyu to inna sprawa więc niech ci będzie (mimo, że nie mówimy tylko o nim) 😀

Jak pewnie pamiętasz, przed zniszczeniem molekuły Omega, zaczęła się ona stabilizować (i to bez żadnego powodu). Przestała być niebezpieczna (chociaż to pojęcie względne), i to przez przypadek. Szczęście sprzyja niektórym naukowcom.

Pamiętam ale to tylko dzięki temu, że zostałała wybudowana odpowiednia komora (rezonansowa) do jej stabilizacji (dzięki wiedzy jaką zasymilował BORG od innych ras i dzięki własnym badaniom w których sam "troszke" ucierpiał 🙂 ), a jak naukowcy mieli by tylko liczyć na szczęście (tak jak często to robią bohaterowie naszych kochanych seriali 😀 )to kiepsko widziałbym ich profesje 🙂 .

Ostatecznie nie mam nic przeciwko teorii powstania Borga przez „nieudany eksperyment”, ale musiałaby wykonywać go jakaś nierozsądna rasa (może naukowiec-Neelix , w końcu udało mu się zniszczyć część pakietów żelowych serem)

Neelix potrafi wszystko 😀 ale bardzo możliwe, że rasa była nierozsądna ...

Aby było bardziej dramatycznie, powinien ich uratować denobulański lekarz, przy pomocy nieznanej bliżej technologii, którą oczywiście Denobulanie posiadają od dawna. A poza tym może to być teleportacja kilku androidów i tych istot. Załoga próbuje naprawić transporter, a w tym czasie, wykształca się kolektywna świadomość 😉

😀 Możemy już razem opowiadania pisać 8)

Pozdrawiam 😀

tolo
    Participant

Czy klonowanie wchodzi również w rachubę?

Vidmo
    Participant

Czy klonowanie wchodzi również w rachubę?

O ile mi wiadomo to Borg nie klonuje siebie ani nikogo innego (no może poza królową Borg 🙂 ), a to pewnie dlatego, że człony zasymilowane mogą w odróżnieniu od klonów "dostarczyć" cenną dla kolektywu wiedzę, poza tym ciągłe klonowanie może spowodować "degradację" DNA ...

tolo
    Participant

A może rozmnażają się poprzez sztuczne łona, coś w stylu Matrixa:o)

Xalein
    Participant

Borg zaczal sie rozmnazac dopiero w XXIX wieku.

Vidmo
    Participant

Borg zaczal sie rozmnazac dopiero w XXIX wieku.

Możesz podać źródło informacji (odcinek lub stronka) bo chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat reprodukcji 😉 Borg? Coś mi się też kiedyś "obiło o uszy" na ten temat ale nie wiedziałem czy to prawda (możliwe, że słyszałem to właśnie w jakimś odcinku).

Xalein
    Participant

Vidmo to bylo pokazane w Star Trek Voyager 54x02 Drone

Tutaj jest opis tego odcinka

tolo
    Participant

Kiedyś faktycznie był taki odcinek, ale nie byłem pewien w której z serii. Trochę już czasu minęło jak ostatnio oglądałem ST w telewizij.

Xalein
    Participant

Kiedyś faktycznie był taki odcinek, ale nie byłem pewien w której z serii. Trochę już czasu minęło jak ostatnio oglądałem ST w telewizij.

Ja kiedys sobie sciagnalem ten odcinek przez przypadek, ale bardzo mi sie spodobal 😉

tolo
    Participant

Ja niestety nie mam możliwości ściągnięcia. Gdyby można było zdobyć odcinki na kasetach...........

lszekg
    Participant

Według Star Trek: Legacy Borg powstał gdy ziemska sonda wleciała w obłok V'Gera. Została wtedy przez nią odbudowana i cytuję "Wysłana by szukać podobnych do jej stwórców, jednak ich nie znalazła, wtedy to doszła wniosku że jedyną słuszną możliwością poznania innich ras jest Asymilacja [...] Połączone wspólną świadomością drony kontynuowały dzieło ich stwórcy [...] Królowa została stwożona by mieć władzę nad dronami, lecz dopiero gdy sonda została zniszczona [...] Królowe były jedynymy członami które miały wolną wolę [...] i tak przez "pokolenia" asymilatorów stworzono kolektyw :borg: [...] który powróci do V'Gery gdy znierze wszelkie informacje na temat istot rozumnych w naszej galaktyce" czyli innymi słowy kiedy zasymiluje wszystko co da się zasymilować.

Barusz
    Participant

Hipoteza o V'Gerze to chyba przejaw takiego fanowskiego marzenia, by wszystko w ST się ze sobą łączyło i stanowiło ładną, spójną układankę koniecznych elementów (jak w dziewietnastowiecznym dramacie, jeżeli w pierwszym akcie choć przez moment zobaczyliśmy strzelbę, to w ostatnim musiała wystrzelić, tak tu jeśli w filmie widzimy łączenie technologii z biologią, to potem wszystkie twory to łączące muszą pochodzić właśnie z tego filmu ;)) Innymi słowy naciągane na maxa - równie dobrze możnaby podejdzewać tę stację z ENT "Dead Stop", co zresztą też jest rozważane, choćby przez autorów Memory Alpha 😉

Reyden
    Participant

Brawa dla lszekg .

Pochodzi z Opola , a górnictwo ma we krwi .

Okopałeś bracie temat z przed 3 lat .

ST:L to gra , więc informacje tam zawarte są niekanoniczne .

Co do hipotezy o V'Gerze to ja słyszałem taką że jakoby V'Ger był protoplastą Borg ( w sensie pomysłu ) .

Tak naprawdę kiedy i jak powstał Borg , różni ludzie próbowali sami napisać wyjaśnienie ( jedno z możliwych wersji powstania Borg - opowiadanie autorstwa Kronosa pt. Początek Końca ) .

Tego się nie dowiemy chyba nigdy .

lszekg
    Participant

I myślę, że to było zaplanowane przez twórców Star Treka. Taki smaczek działa na wyobraźnię i chyba dlatego Star Trek żyje i nigdy nie umrze.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 106 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram