Forum Fantastyka Star Trek Skąd się bierze popularność Klingonów?

Skąd się bierze popularność Klingonów?

Viewing 9 posts - 16 through 24 (of 24 total)
  • Author
    Keymaster

No właśnie wywołuje jakąś taką chęć. W końcu Instytut Języka Klingońskiego powstał nieprzypadkowo - wszystkie książki Okranda, oprócz tego, że dotyczą głównie języka, zawierają także delikatne wątki etnograficzne.

Madame Picard
    Participant

W takim razie musiałby odpowiedzieć na to pytanie ktoś, kto ich lubi. Nie za innych ludzi, dlaczego mogą podobać im się Klingoni, tylko za siebie.

fluor
    Keymaster

Mi chyba najbardziej podoba się właśnie język klingoński, ale także dlatego, że mocno przenika się z kulturą. Bardzo lubię historię średniowiecza, więc Klingoni ze swoim kosmicznym imperium wpisują się tu całkiem fajnie 🙂

MikE
    Participant

Klingoni są fajnie ale nie są moją ulubiona rasą. Mają fajne godło no i są tacy zadziorni dumni przypominają pewne ludzkie cechy którymi lubimy się szczycić lub do nich dążymy no i mają najfajniejszy według mnie motyw muzyczny z całej serii jeżeli chodzi o Klingonów http://www.youtube.com/watch?v=wqnGxO3Y1s4 zamiata mnie za każdym razem jak słucham 🙂

PS: Moja ulubiona rasa BORG ci to są nie do zdarcia 😎

Q__
    Participant

Ron Moore, z okazji 30 rocznicy premiery TNG "Redemption", wspomina czasy gdy robił za The Kingon Guy'a (sądzę, że w wywiadzie z nim można szukać odpowiedzi na tytułowe pytanie, w końcu to on obraz klingońskiej kultury na długie lata kształtował):
    https://www.syfy.com/syfywire/star-trek-ron-moore-redemption-next-generation-klingon-30th-anniversary

Smok Eustachy
    Participant

Worf jest fajny.

Q__
    Participant

Steve Shives typuje najbardziej honorowego Klingona:
    https://www.youtube.com/watch?v=ClxHK2Xhrjs

Pleiades
    Participant

Mam słabość do Klingonów... Pierwsze co było, to miłość do Worfa, którego uwielbiałam jako nastoletnia dziewczynka 😀 Odcinki takie jak Redemption obejrzałam multum razy.
    Poza tym ich język, kultura, to wszystko jest bardzo dopracowane.
    Nawet widzieliśmy ich sąd i jak działa.
    W ENT też byli nieźli, kiedy jeszcze niby byli wrogami Gwiezdnej Floty. Ale można było się o nich dużo dowiedzieć. No i ta cała sprawa z ich czołami została zgrabnie wytłumaczona XD

Steve Shives typuje najbardziej honorowego Klingona:

Jako najbardziej honorowego Klingona typowałabym tego prawnika z ENTowskiego "Judgment" Nie dość że pomocny i otwarty na argumenty, to jeszcze zaakceptował swoją karę na Rura Penthe.
    Na drugim miejscu bym plasowała tego doktorka z trylogii o Klingonach z czwartego sezonu ENT. Antaak mi chyba było, czy jakoś tak. Naprawdę chciał znaleźć lekarstwo na wirusa i współpracował z Phloxem, nie chcąc jednoczenie, aby powstało więcej klingońskich augmentów.

Q__
    Participant

Jako najbardziej honorowego Klingona typowałabym tego prawnika z ENTowskiego "Judgment"

Rozumiem, że Worf poza listą, bo ponad wszelką konkurencją, stanowiący osobną kategorię? 😉

A w/w prawnik ma godnego poprzednika/następcę w worfowym dziadku (też Worfie) z ST VI.

Viewing 9 posts - 16 through 24 (of 24 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram