Forum Trek.pl Newsy Star Trek Shatner w Star Trek XII?

Shatner w Star Trek XII?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 33 total)
  • Author
    Posts
  • Aved
    Participant
    #5106

    No cóż, wszyscy wiedzieliśmy, że ten news musi nadejść. J.J. Abrams kilka dni temu na konferencji prasowej w Australii stwierdził, że od początku bardzo zależało mu na współpracy z Williamem Shatnerem przy nowym Star Treku. Nie było to możliwe w jedynce/jedenastce ze względu na kanon, ale być może dostanie mały epizod w dwójce czy też dwunastce.

    [more]Kanon nie stanowi już problemu, ponieważ w starym uniwersum Kirk zginął i z tej przyszłości nie mógł żadnym sposobem powrócić, jednak nowe uniwersum ma już własną przyszłość, której nie znamy.

    Jak wszyscy wiemy, taka deklaracja sama w sobie nic nie wnosi. Co jakiś czas z obu stron będą dochodziły różne słowa i inne dźwięki, z których nie będzie wynikało wiele więcej. Choć może coś z tego wyjdzie i wtedy będziemy się cieszyć.

    Póki co ta wiadomość ma jedną bardzo dobrą stronę: jest pierwszą wiadomością mówiącą o konkretach dwunastki. Tak na dobry początek.

    Za Cinema Blend.[/more]

    Eviva
    Participant
    #79722

    Bywszy na miejscu Billa kazałabym Abramsowi pocałować się w dolną część pleców, i to przez papierek. Poza tym i tak uwierzę, jak zobaczę - niewierząca się ostatnio zrobiłam

    Cross
    Keymaster
    #79725

    Bedąc na miejscu Billa kazałabym Abramsowi pocałować się w dolną część pleców, i to przez papierek.

    Ja podobnie, tylko zamienił ich bym rolami.

    #79732

    Cross, czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

    Cross
    Keymaster
    #79739

    Nie był zaproszony do XI-ki, potem zrobił z tego wielkie mecyje, jak widać skutecznie.

    Infango
    Participant
    #79740

    Tak się denerwował i teraz miałby zagrać to niefajne zachowanie z jego strony bo skoro go nie chcieli to niech go teraz ..... Zamiast nowego filmu wolę serial bo niem dobrego serialu w tym temacie ( SGU to nie SCIFI tylko Dynastia fakt oglądam ale jakoś tak nic zaskakującego ).ps. I mam pytanie w odcinka Voyagera pojawiła się chyba z 26 wieku wydzielona jednostka do walki z przypadkami łamania "temporal prime directive" skanowali kontinuum czasoprzestrzenne by wykrywać zmiany i jak się ma do tego fakt że jakiś wypierdek na statku górniczym cofnął się w czasie od tak sobie rozwalając jedną z głównych planet w kwadrancie ? Bo pojawiają się w voy przy takich pierdnięciach a tu główny klops i cicho

    fluor
    Keymaster
    #79741

    Infango: Borg w First Contact nie przeszkadzał jakoś agentom temporalnym 😉 Podałbym jeszcze masę innych przykładów, ale domyślasz się o co chodzi.

    I. Thorne
    Participant
    #79744

    ps. I mam pytanie w odcinka Voyagera pojawiła się chyba z 26 wieku wydzielona jednostka do walki z przypadkami łamania "temporal prime directive" skanowali kontinuum czasoprzestrzenne by wykrywać zmiany i jak się ma do tego fakt że jakiś wypierdek na statku górniczym cofnął się w czasie od tak sobie rozwalając jedną z głównych planet w kwadrancie ? Bo pojawiają się w voy przy takich pierdnięciach a tu główny klops i cicho

    Dlatego, że Narad nie tylko cofneła sie w czasie przez czarną dziurę, ale trafiła TEŻ do innego wszechświata, gdzie takiej policji nie ma, lub jest a fakty przedstawione w ST XI ja stworzyły.

    Zauważ, że jeśli STO jest kanonem, to Wulkan nadal jest, a Romulusa nie ma.

    Barusz
    Participant
    #79747

    Jest w rzeczywistości (linii czasowej) nie zmienionej jeszcze przez wesołą załogę Nero. Ale pytanie Infango sprowadza się do "dlaczego z tej rzeczywistości nie przybył nikt, by powstrzymać Nero?".Ta sama dyskusja, co przy dziesiątkach innych wątków tempolarnych w ST.

    Eviva
    Participant
    #79750

    Nie był zaproszony do XI-ki, potem zrobił z tego wielkie mecyje, jak widać skutecznie.

    I co z tego?

    zdarom
    Participant
    #79751

    Infango: Borg w First Contact nie przeszkadzał jakoś agentom temporalnym wink.gif Podałbym jeszcze masę innych przykładów, ale domyślasz się o co chodzi.

    W FC łysy sam załatwił sprawę więc nie była potrzebna interwencja. Natomiast XI to całkiem inna sprawa. Jeśli ktoś się cofa i rozwala planetę no to coś na skanerach (temporalni chyba mają coś takiego) powinno przynajmniej mrugnąć.

    Aved
    Participant
    #79755

    Ludzie - NOWA TEORIA PODRÓŻY W CZASIE, DOCIERA? Dawniej w ST ktoś cofał się w czasie w ramach jednego uniwersum, JJ wprowadził zgodną ze współczesną fizyką wersję, że każde zaburzenie czasoprzestrzeni tworzy nowe uniwersum. I tak - w 24 wieku supernowa niszczy Romulus, Nero cofa się w czasie i niszczy Wulkan, który w starym uniwersum nadal jest w wieku 25. Temporalnych niema, bo Nero trafił do alternatywnej rzeczywistości, to chyba proste. Dopowiem tyle, że zmiana praw fizyki w ST w ogóle mi nie przeszkadza, a jak się komuś nie podoba to niech sobie tłumaczy czarną dziurą i czerwoną materią.btw and edit. Czy inni też czują lekką satysfakcję po napisaniu mocno komentowanego newsa? Bo czuję się dziś tak dobrze, jak nie czułem się od wielu dni..

    fluor
    Keymaster
    #79756

    Tak, to by się zgadzało. W Treku mamy 2 konkurencyjne wizje podróży w czasie - jedna to jest linia policji temporalnej, która cofa się i zapobiega katastrofom. W tej drugiej każde cofnięcie się w czasie powołuje nową rzeczywistość (w skrócie: nie ma sensu, z punktu widzenia ratowania linii czasowej). Obie mają swoje kanoniczne uzasadnienia :)Aved: m.in. dlatego to robimy 😉

    Barusz
    Participant
    #79761

    Ale już fakt, że są dwie takiego uzasadnienia nie ma.Co do nowych, lepszych praw fizyki w STAbrams, to mnie to nijak nie przekonuje. Jak ktoś ostatecznie udowodni naukowo, że w regionie kosmosu z którego wywodzą się Wulkanie nie może być życia (czego nie możemy dziś wykluczyć), to pozbędziemy się rodaków T'Pol z Treka i też będzie dobrze? Absurd. Wolę już magiczne działanie czerwonej materii ;>Dodam, że brak Policji Tempolarnej nie jest wymysłem Abramsa, podróże w czasie, miejszanie w nim i jej całkowita bezczynność były już przecież w TOS (gdy scenarzyści jeszcze jej nie wymyślili).

    Aved
    Participant
    #79763

    Barusz - obaj wiemy, że Star Trek nigdy nie był epopeją fizyczną. W takim wypadku sam Entek nie przypominałby Entka. Jeśli Shatner powróci, może nawet wrócą stare podróże.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 33 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram