Forum Trek.pl Newsy Star Trek Shatner po raz kolejny powalczy o Emmy

Shatner po raz kolejny powalczy o Emmy

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Participant

Już po raz piąty William Shatner znany fanom treka z roli kapitana Kirka powalczy o statuetkę Emmy - najważniejszej nagrody przemysłu telewizyjnego w USA. Aktor, który uznanie ekspertów rynku telewizyjnego znalazł w roli Danny'ego Craine'a w serialu Boston Legal już dwa razy odbierał nagrodę za tę kreację. W tym roku rywalizacja o nagrodę w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy zamknie się wśród kreacji z czterech seriali.

[more]Walka o Emmy rozegra się w tym roku pomiędzy Shatnerem a Tedem Dansonem (Arthur Frobisher w Damages), Zeljko Ivankiem (Ray Fiske w Damages) Michaelem Emersonem (Ben w Lost) oraz Johnem Slattery (Roger Sterling w Mad Men). Oprócz odtwórcy Kirka, wśród nominowanych do Emmy w tym roku znalazło się kilka osób związanych ze Star Trekiem m.in: Bryan Fuller (scenarzysta i producent Voyagera) za serial Pushing Daisies oraz Ron Moore za BSG a także ekipa od efektów specjalnych pracująca kiedyś przy TNG w składzie Doug Drexler, Gary Hutzel, David Takemura i Pierre Drolet. Pisze o tym TrekToday.[/more]

Eviva
    Participant

Gdyby to ode mnie zależało, dostałby i Oscara, nie tylko Emmy. Bardzo go lubię, jako kapitana Kirka, ale tez po prostu jako aktora.

Piotr
    Keymaster

A znasz go z Boston Legal? Tam dopiero jest wysmienity.

Eviva
    Participant

Nie znam, niestety. Z powodu tak późno obejrzałam TOS, umknęło mi mnóstwo dobrych rzeczy. Wcześniej znałam Shatnera tylko z "TekWar" i "Braci Karamazow". Dopiero jednak jako kapitan Kirk złapał mnie za serce i teraz obejrzę wszystko, co tylko będzie podpisane jego nazwiskiem, choćby pokazywał się tam jedynie w roli stojaka na kapelusze. Poważka.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram