SFera

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 61 total)
  • Author
    Posts
  • Q
    Participant
    #9377

    Tolkien nie pisal sobie WP tylko ot tak.Pisal to dla swojego syna walczacego na frontach II wojny swiatowej.I teraz mozna to interpretowac...i co ma sens?

    fluor
    Keymaster
    #9378

    Tolkien nie pisal sobie WP tylko ot tak.

    Pisal to dla swojego syna walczacego na frontach II wojny swiatowej.

    I teraz mozna to interpretowac...

    i co ma sens?

    Interpretujesz książki takimi, jakimi wg ciebie autor chciał je pisać czy może tak jak ty je widzisz??

    I co z tego ma sens?

    Q
    Participant
    #9379

    Ja tego nie wymyslilem.1 sam Tolkien powiedzial ze to dla jego syna.2 mnostwo ludzi uwaza ze wydarzenia ktore dzieja sie w Srodziemiu sa odzwierciedleniem Europy podczas II wojny swiatowej:Sauron,II wojna z silami ciemnosci.itd itp

    fluor
    Keymaster
    #9380

    Ależ skąd ta asekuracja?? Broń swych racji ;)OK, Tolkien tak to widział. Tylko czy Q albo fluor też tak to widzą? Czy powinni szukać w dziele aluzji do Europy podczas II WŚ??czy może winni "mierzyć" WP własną "miarą"?Bo ja, szczerze mówiąc nie szukałem i jakoś żyję 😉

    Warp_10
    Participant
    #9381

    Warp nie wiem jak Ty ogladałeś WP, jeśli nie zauważyłeś tam żadnego przesłania to masz chyba klapki na oczach skierowane tylko na Star Trek. Nie wiem czy czytałeś WP ale film jest bardzo dobrze zrobiony na podstawie książki Tolkiena. Zapewne nie czytałeś, bo tylko człowiek nie obeznany w tym może gadać takie gupoty, że WP nic ze sobą nie niesie i jest to pusty film ech...brak mi słów.

    czy po wyjsciu z kina, nad czyms sie zastanawiales, jakas mysla przedstawiona w filmie ? ja nie

    Q
    Participant
    #9382

    WP chociazbyby zupelnie bez sensu i tak jest dzielem. Kto czytal ten wie.Nowy Tajemniczy swiat, trzymajaca w napieciu fabula-czytalem to na miesiac przed matura zamiast jakichs beznadziejnych lektur.Ale Srodziemie to nie tylko WP ale i Hobbit, Przygody Toma Bombadila itd. To jest wlasnie niesamowite tyle ksiazek praktycznie opisujacych jeden i ten sam swiat. Az zaczyna sie wierzyc ze on rzeczywiscie istnieje. Wlasnie wtykanie tam jakiegokolwiek sensu(chociazby tego o II W SW) psuje ten klimat. Lepiej myslec ze to bliski nam wszechswiat rownolegly, Kot(Kto) 😉 wie moze jest tak w rzeczywistosci.Ps.Zycze wesolych Swiat. Wyjezdzam w gory no i internetu ze soba nie zabiore.PRZYJEMNEGO!

    fluor
    Keymaster
    #9384

    Ps.Zycze wesolych Swiat. Wyjezdzam w gory no i internetu ze soba nie zabiore.

    PRZYJEMNEGO!

    A wzajemnie, wzajemnie... 🙂

    Coen
    Participant
    #9418

    Ja nieomal zasnałem nad WP, lubie opisy ale bez przesady:] A co do ilosci ksiazek to ere hyboryjska opisuje juz ponad 80 ksiazek, Feyrun zas ponad 10 i mówiac szczerze duzo bardziej wole te swiaty :]

    P.S. wzajemnie

    Anonymous
    Guest
    #9430

    czy po wyjsciu z kina, nad czymys sie zastanawiales, jakas mysla przedstawiona w filmie ? ja nie

    A ja zastanawiałem sie bardzo długo...

    Ech inne posty związane z WP skomentuję tylko jednym słowem >>>Boshe<<< pap...

    drupi
    Participant
    #9434

    Tolkien nie pisal sobie WP tylko ot tak.

    Pisal to dla swojego syna walczacego na frontach II wojny swiatowej.

    I teraz mozna to interpretowac...

    i co ma sens?

    Tolkien przede wszystkim i po pierwsze zawsze odcinał się od porównania WP z II wojną światową. Nie miało to nic wspólnego z tym wydarzeniem, przynajmniej tak zapewniał. A co do interpretacji przypomina mi to pytanie polonistek słynne "Co poeta miał na myśli?", a skąd ja to mam wiedzieć?? Niech każdy interpretuje to co czyta i ogląda na swoją myśl. Ogladanie lub czytanie czegoś z góry załatwioną interpretacją jest zupełnie bez sensu.

    Warp_10
    Participant
    #9437

    czy po wyjsciu z kina, nad czymys sie zastanawiales, jakas mysla przedstawiona w filmie ? ja nie

    A ja zastanawiałem sie bardzo długo...

    Ech inne posty związane z WP skomentuję tylko jednym słowem >>>Boshe<<< pap...

    to pewnie mi po prostu gatunek nie lezy ;P

    Anonymous
    Guest
    #9438

    No i tutaj masz rację ^__^Dlatego uważam że komentowanie fantasy i s-f przez ludzi którzy nie lubią tego za bardzo nie jest rozsądne. Ty lubisz S-F ja Fantasy i jest dobrze. Sorki jeśli nieraz za bardzo się uniosłem. Pozdrawiam Adahl.

    Piotr
    Keymaster
    #9466

    A ja zastanawiałem sie bardzo długo...

    Ech inne posty związane z WP skomentuję tylko jednym słowem >>>Boshe<<< pap...

    Hmm, Adahl, to moze podziel sie swoimi przemysleniami, a inne posty komentuj jednak mniej... hmm... zagadkowymi wypowiedziami niz ">>>Boshe<<<". ;)

    Krusty
    Participant
    #10382

    A wracając do głównego wątku co się dzieje ze nową Sferą bo coś długo każą czekać na nowy numer...

    drupi
    Participant
    #10852

    Dla wszystkich którzy niecierpliwia sie nowa Sfera. Jest juz w kioskach dostepny nowy numer. Miłej lektury!!!Aha i jeszcze jedno serdeczne gratulacje dla pani Kapitan za wygrany konkurs na gadzety z Nemesis 😀

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 61 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram