Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Setki przepisów na buraczki

Setki przepisów na buraczki

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • Author
  Posts
 • Cross
  Keymaster
  #8121

  Przy okazji naszych rozmów w temacie "Arrow" stwierdziłem, że można by dzielić się co durniejszymi pomysłami scenarzystów w serialach - bo jednak etykietka SF/fantasy/horror nie powinna zwalniać od stosowania zasad choćby logiki...

   

  Sleepy Hollow 2x10

   

  Kiedy porucznik Mills ma wybrać z kilkunastu mieczy ten, którym władał podobno Matuzalem (postać jakby nie patrząc z czasów biblijnych) sięga po... rapier z ozdobną głownią i koszem.

  I. Thorne
  Participant
  #119591

  Jednym z najlepszych zburaczonych seriali jest Wrogie Niebo - Falling Skies. Ilosc nielogicznosci, bezsensow i niemozliwych do wytlumaczenia zdarzen jest porazajaca, minimum jeden na odcinek. Oto kilka z nich.

   

  W pilocie uciekajacy przed mechami wrogow ludzie biegaja na srodku ulicy, zamiast kryc sie po katach i piwnicach.

   

  W drugim odcinku dowodca stwierdza, ze "musimy zbierac zywnosc, mundury i bron". Niby logiczne, ale akcja serialu dzieje sie 7 miesiecy po ataku obcych. Wczesniej tego nie wiedzieli?

   

  Glowny bohater zakazuje najmlodszemu synowi nauki strzelania z broni palnej, "bo musi miec normalne dziecinstwo". Czlowieku, na Ziemie napadli obcy i zabili 90% ludzi, tu nie ma szans na normalne dziecinstwo.

   

  Obcy nie maja detektorow ciepla i nie widza ludzi. Chyba ze ci odpala swiece dymna, wtedy widza.

   

  Ludzki zdrajca "porwal" dzieci i oddaje im obcym (bardzo je potrzebuja, choc naprawde nie wiadomo po co). Zlapany zostaje wypuszczony i "zeby to bylo ostatni raz".

   

  Dowodca regimentu wariuje i chce wyslac ludzi na misje samobojcza. Powstrzymany zostaje pouczony "zeby to bylo ostatni raz" i wciaz dowodzi.

   

  Do opancerzonych mechow wala z M-16, a jak Pope (jedyny logicznie dzialajacy bohater) mowi, ze uzyl bazooki na szturmowcu (samolot) to patrza na niego jak na debila.

   

  Prawie nigdy nie uzywaja min-pulapek. Ktos macha, mech idzie i PUF!

   

  Porwany i uwolniony dzieciak mowi obcym o planach ludzi. Opuszczony wraca do ludzi, ktorzy mowia mu "zeby to bylo ostatni raz".

   

  Nikt nie pilnuje szpitala czy jedynego radia - sa chyba za malo warte.

   

  Bohater wraca po zabraniu gp na poklad statku obcych i kazdy sie cieszy. I tylko Pope pyta "czy to nie dziwne?

   

   

  Zapewne kwiatkow bylo o wiele wiecej, ale nie wytrzymalem dluzej niz pierwszy sezon.

   

   

  Inny buraczek

   

  Walking Dead 2x01

   

  Grupka idzie autostrada miedzy wrakami samochow. W jednym z nich jest trup, prawdziwy martwy trup, nie zombie (choc mowiac prawde nie wiem jak to mozliwe ze jest w 100% marwty, przeciez iwrus zzombiaczenia jest w kazdym z ludzi). Matka zakrywa synowi oczy i mowi "nie patrz". Jakos nie pamieta ze kilka dni temu na jego oczach zombie zjadly kilku przyjaciol?

  Cross
  Keymaster
  #120429

  Flash 1x13

   

  Trzeba rozdzielić Firestorma (czyli połączonych Ronniego i Steina). W 12 minut, 50 km dalej. Flash się za to zabiera, ale Caitlin mówi mu, że musi być razem z nim, bo on nie będzie wiedział jak obsłużyć rozdzielacz. Flash napomyka, że Cisco mógłby mu to wytłumaczyć, ale Caitlin jest nieugięta; "nie ma czasu!". Pędzą więc i jak się oto obsługuje wspomniany rozdzielacz? Przysuwa do piersi delikwenta i włącza przycisk... 😮

  Cross
  Keymaster
  #121867

  W końcowych odcinkach finałowego sezonu Falling Skies kapiąca czarną krwią rana na szyi dowodzącej 14-tym pułkiem z Virginii zagrała dobre 4-5 razy. Inaczej bowiem widz niekoniecznie mógłby skojarzyć, że z żołnierką jest coś nie tak i zapewne majstrowali przy niej obcy...

  Cross
  Keymaster
  #122438

  I znowu Sleepy Hollow (3x03): podczas badania morderstwa popełnionego rytualnym nożem, bohaterowie wrzucają dane w komputer, który dzięki kątowi zadanych ciosów (itp, blablabla) ma pokazać im jak wygląda ostrze. Oczywiście policyjny superkomputer odwzorowuje na ekranie nawet rzeźbioną rękojeść 🙂

  Smok Eustachy
  Participant
  #246118

  Pora na wątek o głupotach jakie nam serwują Filoni i Favreau. Jednostkowych i systemowych:

  1. Drzwi w 1 odcinku Mandalorianina. Zrobienie drzwi które zamykając się mogą przeciąć człowieka na pól jest sprzeczne z BHP i bezsensowne.
  2. Pojazdy z napędem antygrawitacyjnym nie mają zakrytej, pełnej kabiny nigdy.
  Taksówki w 1 odcinku są otwarte i na mrozie się wożą. Nie wynaleźli nawet plandeki od Żuka żeby założyć. Pojazd bojowy nie ma szyb. Jeżdżą po pustyni i nie mają problemu z piaskiem.
  3. Pojazdy z kabiną nie mają napędu anty tylko np koła, S02E07.
  4. Łażą na piechotę 2 dni a nie mają pojazdu.
  5. Walki się toczą na minimalnych dystansach i nie trafiają.

  Smok Eustachy
  Participant
  #246171

  Filoniego i jego stylistyki SW:

  W 1 sezonie Mando mamy lokalizatory, które działają nie wiadomo jak ale skutecznie wskazują ściganego na zasadzie magicznej no bo jakiej? Dlatego Mando nie prowadzi dochodzenia szukając Grogu tylko patrzy gdzie mu lokalizator pika. Skąd on wie gdzie jest Grogu?
  2. Mamy exterminację Mandalorian też, która jest bez sensu bo nie mają szturmowcy startu do nich. Ilu sam Mando wytłukł?
  3. Lotne właściwości dżetpaków są dyskusyjne.
  4. Mando S02E07. Czemu Imperium nie woziło tego badziewia powietrzem i czemu eskorta nie była cały czas tylko po czasie myśliwce interweniowały.
  5. Tam tez piraci mają granaty i napęd antygrawitacyjny ale nie mają blasterów aby Mando mógł uskuteczniać walkę wręcz z nimi. Dzidy mają. Z jakiś powodów muszą wrzucić granat do ładunku, nie wystarczy pd koła itp. Co to za piraci skoro wysadzają a nie rabują?
  6. Mando s01e01 Nie wiemy wciąż kto przetrzymywał Grogu i z jakich pozycji? Ale to może wyjaśnią jednak.

  Q__
  Participant
  #246221

  Nie zapominaj o finalnej walce... Jak widać poniżej papcio Lucas nie przypisał Bane'owi alergii na technologię i na planowanie:

  Smok Eustachy
  Participant
  #246224

  a co z tą ostatnią walką jest nie tak?

  Q__
  Participant
  #246226

  Cad i Boba strzelają do siebie w westernowym stylu mimo posiadania zaawansowanych technologicznych zabawek, a do zadania ostatecznego ciosu służy broń prawie jaskiniowa - gaderffii. Porównaj to choćby z pojedynkami z Super Power Beat Down:
  http://trek.pl/forum/topic/nowy-odcinek-super-power-beat-down/

  Smok Eustachy
  Participant
  #246229

  Dyskusyjne

  Q__
  Participant
  #246236

  Uzasadnij...

  Smok Eustachy
  Participant
  #246241

  No w tym Super Power też leją się po mordach jak widzę

  Q__
  Participant
  #246242

  No, leją (od kończenia sprawy mordobiciem, jak Lem zauważył, w takich razach nie uciekniemy), ale 1. jakoś sprawniej, efektowniej, 2. sięgają przy tym i po rozmaite technozabawki, przynajmniej niektórzy.

  Q__
  Participant
  #252247

  Wygłoszona dziś zostanie b. ontopiczna prelekcja 😉 :
  https://www.facebook.com/events/568982785280581

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram