Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Seriale mego dzieciństwa ;-)

Seriale mego dzieciństwa ;-)

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 257 total)
  • Author
    Posts
  • Q__
    Participant
    #242450

    Wracając do:

    Zoids

    Zetknąłeś się może z taką ich amerykańską mutacją:
    https://zoids.fandom.com/wiki/Robo_Strux
    Na której reklamę (klimatyczną, przyznać muszę...) dziś się (zupełnym przypadkiem) napatoczyłem?

    ps. Natomiast jeśli chodzi o Centurions (gdy byłem młodszy lubiłem oglądać*), to ubawiły mnie (pozytywnie) tru-fanowskie rozważania o tym, że wykrzykiwane przez protagonistów również pod wodą i w kosmicznej próżni "Power Xtreme!", to nie musi być burak, może być dowód posiadania przez Maxa, Jake'a i Ace'a skrywanych supermocy.

    * Pewnie wpływ na to miało jaka śmietanka przy tej serii pracowała - Jack Kirby, Gil Kane, Michael Reaves, Marc Scott Zicree, Larry DiTillio i Gerry Conway.

    Info o bohaterach:
    http://www.internationalhero.co.uk/c/centurion.htm
    I franczyzie, dla przypomnienia:

    Q__
    Participant
    #242460

    he-man-serial-animowany-netfliksa

    A otóż i zwiastunik:

    Oraz okolicznościowa wypowiedź producenta - Kevina Smitha:

    I jeszcze parę słów o znaczeniu podtytułu:
    https://screenrant.com/masters-universe-revelation-kevin-smith-title-explained-netflix/

    Q__
    Participant
    #242488

    Ponoć w zachodnim fandomie burza, że główną bohaterką wspomnianej post wyżej miniserii ma być Teela, nie Adam. Cóż, nie wiem jaka będzie jakość scenariusza w/w produkcji, ale w samym fakcie nie widzę nic złego, w końcu w tytule nie ma He-Mana, są Masters..., a częścią tej serii zabawek Teela od początku jest.

    Ciekawe, swoją drogą, czy zobaczymy ją w końcu na ekranie z kobrowatymi rekwizytami, w które była wyposażona jej figurka?

    https://he-man.fandom.com/wiki/Teela
    Takie rewelacje i inne rewolucje 😉 byłyby dobrym momentem by je wprowadzić 😉 .

    MarcinK
    Participant
    #242522

    Ale to jest brzydkie i ta muzyka jak z jakiegoś budy filmu sprzed 20 lat

    Q__
    Participant
    #242523

    Oryginalne BW też - według obecnych standardów - urodą CGI nie grzeszyły (ich silą były scenariusze). Może do tego usiłują nawiązywać?

    Smok Eustachy
    Participant
    #242524

    Ponoć w zachodnim fandomie burza, że główną bohaterką wspomnianej post wyżej miniserii ma być Teela, nie Adam.

    Przy każdej takiej okazji będę pisał, że tak musi być: był se produkt, który był fajny, w sensie jako sztuka.
    Tera robio kontynuację, która jest spaszczona ideologicznie, co budzi sprzeciw uzasadniony.

    Na końcu wymuszony powrót do tradycji.
    Albo klęska. Jak Terminator, Obcy, SW.

    MarcinK
    Participant
    #242527

    Oryginalne BW też - według obecnych standardów - urodą CGI nie grzeszyły (ich silą były scenariusze). Może do tego usiłują nawiazywać?

    Ale to wygląda koślawiej niż oryginalne BW XD Taka jakość by 15 lat temu może przeszła.

    Q__
    Participant
    #242538

    Tera robio kontynuację, która jest spaszczona ideologicznie, co budzi sprzeciw uzasadniony.

    Na końcu wymuszony powrót do tradycji.
    Albo klęska. Jak Terminator, Obcy, SW.

    Hmm... Terminator i Obcy zaczęły się systematycznie psuć lata temu, po odejściu Camerona, w dodatku w obu tych cyklach na pierwszym planie były panie 😉 , czego wówczas nikt nie hejtował. To raz.
    Dwa - taka polaryzacja jak dziś nie jest dobra i obrońcy tradycji też przesadzają, np. teraz, reagując na oślep, bo to, co dostali (kawałek nieźle animowanego zwiastuna, i wzmianka, że na pierwszym planie będzie bohaterka, której przygody przed laty również śledzili z wypiekami na twarzy, może się nawet w niej podkochując) to - samo w sobie - trochę za mało, by budzić podobne reakcje. Boję się myśleć jak w obecnym klimacie przyjęta by została weinowo-cockrumowa reforma X-Men (która przecież oznaczała wprowadzenie ikonicznych dziś postaci, rychłe nadejście Claremonta i rozkwit serii). Granice między uzasadnioną krytyką, a ślepą negacją, też trzeba stawiać (nawet jeśli się rozumie, że brak zaufania do twórców i posiadaczy praw - polityka jest tu jakimś komponentem, ale kwestie jakościowe, IMHO, istotniejszym - budzi radykalizm w zauważalnej części fanów).

    ps. Wracając - bezpośrednio - do He-Mana... Takie zestawienie:

    Pleiades
    Participant
    #242569

    Serial mojego dzieciństwa? A co tu dużo ująć, miałam wieeeelką fazę na TMNT:

    Zgadnijcie, komu kibicowałam 😀

    Q__
    Participant
    Pleiades
    Participant
    #242574

    Nie... Kibicowałam Shredderowi 😉 Jakoś tak poważniejszą postacią się stał, tak samo jak Krang 🙂 Obaj są cudowni i na nich opierałam swe dziewczęce marzenia i chciałam być z nimi w drużynie XD

    Q__
    Participant
    #242575

    Obaj są cudowni

    Heh, ja również byłem fanem Kranga, ale tylko w tym, mniej znanym, wydaniu:

    To pseudo-ludzkie cielsko wydawało mi się bez sensu:

    Choć już zbliżony wariant komiksowy akceptowałem (jako znacznie bardziej praktyczno-realistyczny):

    A Shredderowi szczerze współczułem, ilekroć, z bólem w głosie, domagał się od wspólnika, by ten przysłał mu w końcu żołnierzy...

    Skądinąd, pamiętam też moment, gdy ci dwaj stali się jednym 😉 :

    Pleiades
    Participant
    #242606

    Heh, ja również byłem fanem Kranga, ale tylko w tym, mniej znanym, wydaniu:

    O tak 🙂 Uwielbiałam odcinki, w których chodził w tej małej maszynce.

    To pseudo-ludzkie cielsko wydawało mi się bez sensu:

    Mnie w sumie też, takie duże, niewygodne. Ta mała maszynka powyżej jednak wydawała się zgrabniejsza i łatwiejsza w obsłudze. Mógłby używaj jej częściej.

    Choć już zbliżony wariant komiksowy akceptowałem (jako znacznie bardziej praktyczno-realistyczny):

    A tego nie znałam, chociaż przyznam, że trochę creepy to wygląda O.o

    A Shredderowi szczerze współczułem, ilekroć, z bólem w głosie, domagał się od wspólnika, by ten przysłał mu w końcu żołnierzy...

    Zwłaszcza, że Krang miał technologię i materiały, żeby tworzyć te armie robotów 😉

    Skądinąd, pamiętam też moment, gdy ci dwaj stali się jednym 😉 :

    Przeczytałam w życiu mało komiksów (jak każdy chyba miałam w dzieciństwie fazę, ale szybko mi przeszło), jeszcze mniej komiksów o żółwiach ninja, ale to akurat pamiętam, tylko nie mogę sobie przypomnieć szczegółów, jak do tej fuzji doszło. Mimo wszystko było to trochę niepokojące.

    Q__
    Participant
    #242610

    Uwielbiałam odcinki, w których chodził w tej małej maszynce.

    Bardziej było widać jaki z niego mózgowiec, nie? 😉

    BTW. Pamiętam, że jak kupiłem sobie album na naklejki wydany przez Panini* (mam go do dziś), często leżał w półce otwarty, właśnie na stronie z Krangiem, przedstawionym jw. 😉

    * Polską edycję tego:
    https://tmnt.fandom.com/de/wiki/Teenage_Mutant_Ninja_Turtles_(Sticker_Collector's_Album)
    https://www.lulu-berlu.com/teenage-mutant-ninja-turtles-panini-stickers-collector-book-1990-a43326-en.html

    A tego nie znałam, chociaż przyznam, że trochę creepy to wygląda O.o

    Bo to z oryginalnych, wydanych i u nas (jak zwykle - TM-Semic 😉 ), czarno-białych komiksów, które dość serio, i dość mroczne, choć z tendencją do pastiszowania pewnych modnych wówczas wątków (wspólny origin Żółwi i Daredevila, nawiązująca do Millera nazwa klanu ninja) są, było.

    Zwłaszcza, że Krang miał technologię i materiały, żeby tworzyć te armie robotów 😉

    Z drugiej strony i bez tej technologii Shredder nieźle sobie potrafi poradzić 😉 :

    nie mogę sobie przypomnieć szczegółów, jak do tej fuzji doszło

    Jeśli chodzi o techniczne, to nam ich oszczędzono...

    MarcinK
    Participant
    #242656

    Ron Perlman będzie znów Primalem, tym razem w filmie kinowym

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 257 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram