Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Dyskusje ogólne Secondary deflector craft - (nie)prawdopodobieństwo

Secondary deflector craft - (nie)prawdopodobieństwo

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • V'een
    Participant
    #8439

    Próbuję od paru dni zrobić Secondary Deflector mk2 z parametrem [Gra] lub [CMS], niestety pomimo pi-razy-oko 300 prób nie udało mi się zrobić nie tylko obu na raz, ale nawet choć jednego z wymienionych. Czy jest z tym związana jakaś mroczna tajemnica, czy po prostu mam niefart? 

    domirex
    Participant
    #121874

    To jest loteria. Następnym razem takie pytania zadawaj w "Uniwersum gry ..." w temacie Pytania Nowicjusza.

    FAB
    Participant
    #121875

    Z moich doświadczeń wynika, że broń crtdx3 wypada średnio raz ~400, więc możliwe, że tak samo jest tutaj. Trzeba próbować do skutku.

    snowman
    Participant
    #121876

    W takim razie Twoje doświadczenia są albo skrajnie anomalne, albo liczba prób była niewielka. Kilka miesięcy temu tworzyłem broń z modyfikatorami CrtDx3 i przewidywania wynikające z rachunku prawdopodobieństwa sprawdziły się niemal idealnie. Z masy przynajmniej kilku tysięcy prób wytworzyłem tyle sztuk pożądanego uzbrojenia ile statystycznie powinienem był wytworzyć. W tamtych czasach istniało 10 modyfikatorów: cztery podstawowe (CrtD, CrtH, Acc, Dmg) i sześć dodatkowych (min. Pen, pozostałych pięciu nie pamiętam). Dwa pierwsze mody mogły pochodzić jedynie z puli podstawowej zaś trzeci mógł być dowolnym z dziesięciu dostępnych. Zatem (przyjmując, że prawdopodobieństwa wylosowania każdego z modyfikatorów są jednakowe, co wydaje się być założeniem rozsądnym) prawdopodobieństwo wytworzenia uzbrojenia typu CrtDx3 (czy też jakiegokolwiek innego) wynosiło:

     

    P = 1 / (4 * 4 * 10) = 1/160 = 0,00625.

     

    Innymi słowy uzbrojenie typu CrtDx3 (lub jakiekolwiek inne) wypadało wtedy średnio raz na 160 prób przy założeniu znacznie większej liczby wszystkich wykonanych prób.

     

    Wydaje mi się, że nie tak dawno temu część modów z puli dodatkowej została usunięta. Zatem prawdopodobieństwo wytworzenia uzbrojenia typu CrtDx3 (lub jakiegokolwiek innego) powinno być obecnie jeszcze wyższe niż 0,00625.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram