Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia SCI FI odpowiada na pytania widzów

SCI FI odpowiada na pytania widzów

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • fluor
  Keymaster
  #4419

  Prezes SCI FI Dave Howe odpowiada na pytania dotyczące nowej nazwy stacji - Syfy. W dalszej części tłumaczenie fragmentów, między innymi o powodach zmiany, tego co oprócz Star Treka można się spodziewać po nazwie "sci-fi" i o kwiecistym języku polskim.

  [more]Jaki był powód zmiany? Co jest złego w sci-fi?

  Howe: Sci-fi nie jest zła i dlatego przez 16 wspaniałych lat nazywaliśmy się SCI FI Channel. Kochamy sci-fi, dlatego podkreśliliśmy, że nie zamierzamy porzucać korzeni ani naszej wiernej widowni. Zamierzamy kontynuować nasze wielkie projekty sci-fi, tak jak dwie najnowsze serie, którym ostatnio daliśmy zielone światło: "Stargate Universe" na jesieni i "Caprica", prequel "Battlestar Galactica" zaplanowany na rok przyszły. Dodatkowo wracamy z "Eureką" w lipcu, Sanctuary jesienią i startujemy całkiem nowy program Warehouse 13 w lipcu. Wciąż jesteśmy największym producentem sci-fi w całej telewizji i zamierzamy nim pozostać.

  Czy to nie wymówka, żeby pokazać więcej programów nie będących sci-fi?

  Howe: Jako SCI FI Channel zawsze określaliśmy gatunek sci-fi bardzo szeroko. Część z Was może się z tym nie zgodzić, ale wierzymy, że sci-fi zawiera w sobie fantasy, zjawiska paranormalne, superbohaterów, horrory i mnóstwo sensacji i przygody. Od naszego startu 16 lat temu zawsze emitowaliśmy programy z tego szerokiego spektrum sci-fi/fantasy. Tak więc ten zestaw nie jest nowy i nie zmieni się w przyszłości.

  Wyzwaniem dla nas jest fakt, że wielu widzów nie znających SCI FI Channel kojarzy "sci-fi" tylko jako filmy o kosmosie, obcych i przyszłości. Oni wciąż spodziewają się, że na kanale zwanym SCI FI Channel zobaczą kolejne reemisje Star Treka.

  Wierzymy, że zmieniając naszą nazwę, ułatwimy większej ilości widzów sprawdzenie nas i spojrzenie na szerszą ofertę programową.(...)

  W jaki sposób zmiana nazwy pomoże w rozwoju sieci?

  Howe: Świat zmienił się przez 16 lat naszej działalności i my też musimy ewoluować. Nasza marka musi być bardziej konkurencyjna w wieloplatformowej zawziętej rywalizacji na całym świecie. Aby tego dokonać musimy odróżniać naszą nazwę od nazwy rodzajowej. Są dosłownie tysiące filmów sci-fi, seriali sci-fi, stron sci-fi, gier... (...)

  Niemożliwe także jest zastrzeżenie liter "s-c-i-f-i" gdziekolwiek na świecie, co staje się coraz większym problemem w miarę uruchamiania kolejnych kanałów na całej kuli ziemskiej. Do końca przyszłego roku SCI FI Channel będzie dostępny w około 50 krajach.

  Chcemy także rozszerzać horyzonty i być czymś więcej niż tylko siecią telewizji kablowej. Planujemy zaangażować markę w nowe branże, takie jak gry, filmy i sektor ludzi młodych. Ale jeżeli stworzylibyśmy oddział "SCI FI Games" czy "SCI FI Films", to powraca problem własności. Nasza obecna nazwa po prostu nie działa odpowiednio. Dopiero "Syfy Games" czy "Syfy Films" będą skuteczne - to unikalna i rozpoznawalna etykieta, dzięki której konsumenci będą wiedzieli, że to nasze produkty.(...)

  Czy to nie wymówka, żeby emitować więcej wrestlingu na kanale?

  Howe: ECW z sukcesem zachęciło młodszą widownię. Nie planujemy zwiększać ilości wrestlingu na kanale.

  Czy wiecie co słowo "syfy" oznacza w języku polskim?

  Howe: Tak, na początku tego procesu dowiedzieliśmy się, że "syfy" oznacza wszystko od szlamu, obrzydliwych rzeczy, produktów bez wartości, urządzeń zachowujących się niezgodnie z przeznaczeniem, aż do choroby wenerycznej! Co za barwny język! Ponieważ wiedzieliśmy o tym wcześniej, postanowiliśmy o pozostawieniu nazwy SCI FI w Polsce. Ale wszystkie inne kraje wprowadzą nową nazwę.

  Czy to na pewno nie jest primaaprilisowy żart?

  Howe: Na pewno.

  Źródło: SCI FI Wire[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram