Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Sapkowski powraca z nowym Wiedźminem!

Sapkowski powraca z nowym Wiedźminem!

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • kotek
  Participant
  #7606

  Niebawem poznamy nowe przygody Geralta z Rivii. Szósty tom przygód Wiedźmina ma być zatytułowany "Sezon Burz", a nieoficjalne informacje podają, że jego premiery możemy spodziewać się już w listopadzie.

  Dołączona grafika

  "Sezon Burz" w księgarniach już w listopadzie

  Na ten moment fani Białego Wilka czekali kilkanaście lat. Od wydania ostatniej części sagi Wiedźmina "Pani Jeziora" upłynęło 14 lat, a Sapkowski wielokrotnie zapewniał, że to koniec historii i nie widzi możliwości jej wznowienia. Wydawnictwo zdradziło, że "Sezon burz" nie opowiada o młodzieńczych latach Geralta ani o jego losach po scenach kończących ostatni tom sagi.

  Co zatem znajdzie się na 404 stronach? "W powieści pojawiają się osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta – bard i poeta Jaskier – oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale na scenę wkraczają też dosłownie i w przenośni postaci z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Opowieść zaczyna się wedle reguł gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie" - czytamy na stronie wydawnictwa Supernova, nakładem której ukaże się "Sezon burz".

  Źródło: MSN, mmwroclaw.pl

  Coen
  Participant
  #114783

  A tu macie pierwszy, darmowy fragment: http://www.kawerna.pl/images/ebooks/sezon_..._rozdzial_1.pdf

  fluor
  Keymaster
  #114787

  Każda okazja, żeby sobie przypomnieć całą sagę i wszystkie opo zawsze dobra 🙂

  Liranna
  Participant
  #114788

  Premiera wypada na 6 listopada 2013. W empiku i na allegro można już zamówić przedpremierowo. Dla mnie to przy okazji znakomity test na cierpliwość. Zamówiłam już i teraz czekac musze 🙂

  Piotr
  Keymaster
  #114800

  To żaden test, chcesz czy nie, czekać musisz. 😉 Ja po trzech tomach jakoś do sagi nie wróciłem. Może teraz się zmobilizuję.

  Dalek
  Participant
  #114801

  Fragment zamieszczony jest niestety fatalny. Błędy stylistyczne (w połowie pierwszej strony wielbłąd wręcz), zero nastroju, opisy myśli potwora nie oddaje klimatu "obcości" umysłu. Jakby mi ktoś dał do przeczytania i nie powiedział kto to jest, to bym pomyślał, że to jakieś fan fiction.No nic może całość będzie lepsza.

  kotek
  Participant
  #114978

  I jak Wasze wrażenia? OK, Dalek, może pierwsza strona nie powala, ale dalej wydaje mi się, że jest lepiej. Tylko Geralt trochę bardziej mrukliwy niż zawsze, a Jaskier.... za mało wygadany. Może się rozkręcą 😉

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram