Forum Trek.pl Newsy Star Trek Ruszyła promocja "Star Trek" w Polsce

Ruszyła promocja "Star Trek" w Polsce

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 103 total)
 • Author
  Posts
 • fluor
  Keymaster
  #4545

  United International Pictures rozpoczęło promocję "Star Treka" w Polsce. W Warszawie dostrzeżono już zapowiedzi zbliżającej się premiery filmu kinowego, poniżej krótka analiza z wizji lokalnej.

  [more]Poniżej krótki przegląd form promocji w naszym pięknym kraju. Przede wszystkim ruszyła polska wersja oficjalnej strony filmu pod adresem startrek-film.pl, jednak w porównaniu z oryginalną ma niewiele do zaoferowania. Miłym akcentem na pewno jest poprawiony opis filmu, w którym już nie występuje Akademia Kosmiczna i właściwa data premiery (wokół której było troszkę zamieszania).

  Dołączona grafika

  Dołączona grafika Dołączona grafika

  Na świecie odbywają się imprezy promocyjne, spotkania z twórcami filmu "Star Trek" (poniżej pierwsza strona albumu fotek z Berlina i Londynu), a na co mogą liczyć fani w Polsce?

  Dołączona grafika Dołączona grafika

  W kinach pojawiły się już plakaty i ulotki (poniżej skan ulotki), przed filmami pokazywany jest trailer. Hasłem polskiego treka jest: "Oto początek przyszłości". Niezłe. Każdy kto próbował pisać streszczenia wie, że to nie jest prosta sztuka, zobaczmy czy udało się uniknąć wpadek osobom, które robią to zawodowo:

  Dołączona grafika

  Film "Star Trek" to opowieść o początkach największej przygody wszech czasów, to niezwykła historia podróży młodej załogi na pokładzie statku kosmicznego U.S.S. Enterprise. W czasie tej wyprawy wypełnionej akcją, humorem, ale też i walką z czającym się w kosmosie niebezpieczeństwem, młodzi rekruci muszą znaleźć sposób na powstrzymanie zagrażającego ludzkości zła.

  Losy galaktyki znajdują się w rękach Jamesa Kirka (Chris Pine), wiecznie spragnionego przygód chłopaka z Iowa, oraz Spocka (Zachary Quinto), którego wychowało społeczeństwo odrzucające wszelkie emocje. Żywiół i rozum. Instynkt i rozsądek. To niezwykłe partnerstwo będzie jedyną siłą, która ocali załogę przed niewyobrażalnym niebezpieczeństwem i powoli dotrzeć tam, gdzie nikt inny nie miał odwagi.

  Film "Star Trek" wyreżyserował J.J. Abrams (Lost/Zaginieni, Mission Impossible: III) któremu udało się dobrze znaną startrekową konwencję zmienić w nowoczesne, widowiskowe kino akcji.

  Star Trek - w kinach od 8 maja.

  Oprócz tego w kinowym magazynie "HIT!" możemy poczytać więcej o nadchodzących filmach. Co prawda to tylko materiały od dystrybutorów, ale zawsze trochę więcej tekstu o Star Treku niż na ulotce czy na stronie oficjalnej - zobaczmy czym starają się zachęcić nas do obejrzenia filmu:

  Dołączona grafika Dołączona grafika

  Star Trek 08.05

  (zajawka) Uwaga: U.S.S. Enterprise powraca! Nowy "Star Trek" skupia się na postaciach głównych bohaterów: kapitana Jamesa T.Kirka oraz pierwszego oficera "Enterprise" - pół człowieka, pół Wulkanina - Spocka. Najnowszy film z serii powraca do początków niezwykłego statku, który na stałe zagościł w zbiorze gadżetów dzisiejszej popkultury. Dzięki temu w głównych rolach zobaczymy zupełnie nowe twarze, a reżyserowi skutecznie udało się odświeżyć legendę. Światowa premiera filmu - 8 maja.

  STAR TREK

  Reżyseria: J.J. Abrams

  Występują: Chris Pine, Zachary Quinto, Winona Ryder, Eric Bana, Leonard Nimoy

  http://www.startrek-film.pl

  Wyruszamy na pokładzie U.S.S. Enterprise w najdalszą z możliwych podróży - aż do początków kultowej sagi. Tak rodziła się legenda!

  Nowy "Star Trek" to już jedenasty pełnometrażowy tytuł serii. Film, którego reżyserem jest J.J.Abrams (znany z takich produkcji jak "Mission Impossible 3" czy serial "Lost"), to udana próba nadania nowej dynamiki jednej z legend kina science-fiction. W rolach głównych zobaczymy zupełnie nowych aktorów (choć w epizodzie pojawi się również niepowtarzalny Leonard Nimoy - oryginalny odtwórca roli Spocka). Ale tym razem, zamiast oglądać kolejne przygody bohaterów kosmicznej wędrówki, którzy po raz pierwszy pojawili się na dużym ekranie dwadzieścia lat temu, cofamy się do początków kariery dowódcy "Enterprise". Kapitam James Tiberius Kirk (Chris Pine) oraz jego zastępca Spock (Zachary Quinto) są świeżo upieczonymi absolwentami Akademii Floty Gwiezdnej, którzy po zdaniu ostatnich egzaminów wyruszają w swoją pierwszą misję. Mamy niepowtarzalną szansę zobaczenia w jaki sposób młodzi, niedoświadczeni zapaleńcy, dzięki niezwykłym wyzwaniom, czekającym na nich daleko w kosmicznej pustce, zmieniają się w doświadczonych kosmicznych wyjadaczy.

  Młoda obsada to nie jedyna nowość w najświeższej odsłonie "Star Treka". W tej dynamicznej superprodukcji, nieustannie zaskakującej nas kolejnymi zwrotami akcji, będziemy mogli podziwiać rewelacyjne efekty specjalne, przygotowane przez firmę "Industrial Light and Magic", odpowiedzialną m.in. za "Gwiezdne Wojny".

  "Star Trek" to więcej niż film. To całe uniwersum powiązanych ze sobą seriali telewizyjnych (do tej pory wyprodukowano sześć serii), filmów kinowych (już jedenaście tytułów), stron internetowych, fanklubów oraz gier i komiksów. Pierwsza seria "Star Treka" pojawiła się w amerykańskiej telewizji w 1966 roku; pierwszy pełnometrażowy obraz trafił na ekrany trzynaście lat później. Wykreowany przez twórców serii obraz przyszłości (akcja większości epizodów rozgrywa się w XXII wieku) może napawać optymizmem. W międzyczasie doszło, co prawda, do III wojny światowej, ale ludzkość, której udało się przetrwać, zlikwidowała większość dręczących ją problemów (głód, rasizm, bieda). Co więcej, ludzie wraz z częścią inteligentnych istot zamieszkujących naszą Galaktykę stworzyli Zjednoczoną Federację Planet, której celem jest pokojowe współistnienie oraz eksploracja przestrzeni kosmicznej. Federacja ma jednak we Wszechświecie sporo wrogów. Należą do nich m.in. Klingoni - rasa nieprzejednanych wojowników, zamieszkujących planetę Qo'noS. Załoga U.S.S. Enterprise na przestrzeni lat brała udział w wielu konfliktach, ze wszystkich, rzecz jasna, wychodząc zwycięsko - m.in. dzięki niezwykle skutecznej broni, w którą wyposażony jest statek kapitana Kirka - torped z głowicami wypełnionymi antymaterią (stąd Robert Langdon, bohater "Aniołów i demonów" Dana Browna, usłyszawszy po raz pierwszy o antymaterii, wspomina "Star Treka").

  Seria "Star Trek" to jedna z legend popkultury XX wieku, która w znaczącym stopniu wpłynęła na sposób postrzegania przyszłości w dzisiejszym kinie. Do potocznego języka weszła spora liczba rozmaitych tekstów i sformułowań wymyślonych przez scenarzystów filmu. Warto np. wiedzieć, że powiedzenie "zemsta jest daniem, które najlepiej smakuje na zimno", które Quentin Tarantino uczynił mottem "Kill Billa", pochodzi właśnie ze "Star Treka" (jest to jedno z przysłów wojowniczej rasy Klingonów).

  Partnerzy medialni:

  WP.PL, Viva, Bravo, Filmweb, UPC, RMF Maxxx

  Tyle się dowiemy w kinach, za wcześnie jeszcze na rezerwacje biletów (nieznane są godziny seansów).

  Wiemy też o przedpremierze "Star Treka", która odbędzie się w Warszawie 7 maja o godzinie 20:00 w Cinema City Galeria Mokotów ul. Wołoska 12, zaproszenia na ten zamknięty pokaz można zdobyć m.in. w konkursie Filmwebu, znaleźć na serwisach aukcyjnych lub też grzecznie poprosić patronów medialnych/dystrybutora.

  Dołączona grafika Dołączona grafika

  Na sam koniec obserwacje naszych użytkowników, czyli wielki billboard na budynku przy stacji Metro Politechnika (na rogu Nowowiejskiej i Waryńskiego):

  Dołączona grafika

  Warszawskie metro tradycyjnie stało się nośnikiem kampanii promocyjnej filmu, jak to zauważył bloger Rafał Trzeciakowski (chociaż chyba niesprawiedliwie narzekał na promocję poprzedniego filmu, która także była dobrze zaznaczona w stolicy):

  Dołączona grafika Dołączona grafika

  Wygląda na to, że "Star Trek" ma niezły start i to dopiero początek, w końcu do filmu pozostało jeszcze... 17 dni. Jeśli zobaczycie coś ciekawego w tym temacie, podzielcie się tym.[/more]

  cinus
  Participant
  #71137

  Star Trek pojawił się czterdzieści lat temu, nie dwadzieścia 😮 chyba jednak typowy, polski opis nam dali.

  fluor
  Keymaster
  #71139

  Można się czepić wielu spraw, że niejasne albo nie do końca tak jak było, ale mnie najbardziej zadziwiło, że klingońska planeta to Qo'noS - napisane bez żadnego błędu. Chociaż widać pewne usterki wydaje mi się, że pisała to osoba z odpowiednim przygotowaniem (zawsze oczywiście można było bardziej). Może trochę psują wyrazistość wywodu kolorystyczne metafory "kosmiczna pustka", "gwiezdna wędrówka", "nieprzejednani wojownicy", ale to już taki styl pisania.

  Lo'Rel
  Participant
  #71140

  E tam i tak nie jest źle, żaden jeszcze Star Trek nie maił w Polsce kampanii promocyjnej z prawdziwego zdarzenia.

  Breen
  Participant
  #71144

  Wspomnę jeszcze o o miesięczniku komputerowym CD-Action, na tylnej okładce jest plakat z zapowiedzią filmu. Zgadzam się, żaden trek nie mial u nas promocji takiej jak ten.

  zdarom
  Participant
  #71301

  A w telewizji na żadnym kanale nie widziałem reklam, a dziś naprzykład leciała reklama Dragon Ball Evolution który z tego co pamiętam z różnych tekstów w necie jest kilka klas niżej od treka.

  Jamjumetley
  Participant
  #71308

  Naprawdę nie rozumieją, że gdyby Star Trek zyskał na popularności, wzrosły by im zyski? Przecież tych nigdy nie za wiele! 🙂

  Flashbones
  Participant
  #71311

  W TV chyba nie zobaczymy reklamy najnowszego treka, chyba, że w ostatnim tygodniu, beznadzieja ostra jak zawsze.

  fluor
  Keymaster
  #71320

  Moim zdaniem narzekacie trochę za bardzo na promocję. Fotka z metra Centrum:

  Dołączona grafika

  (fot. Vashar)

  Flashbones
  Participant
  #71321

  Oczywiście promocja jest i to dobra, ale kiedy bedą w tv puszczać zapowiedź, 8 maja już nie długo więc powinni już zacząć.

  zdarom
  Participant
  #71326

  Promocja troszkę za słaba a potem, narzekanie że film miał małą oglądalność - tak to będzie w naszym kraju wyglądać.

  fluor
  Keymaster
  #71328

  Chociaż zależność budżet promocyjny/oglądalność zapewne istnieje, to zauważcie, że na pewno są estymacje i badania, które pokazują na jaki wynik można liczyć.

  fluor
  Keymaster
  #71372

  Double billboard ze streamingiem na sieci:

  Dołączona grafika

  Na razie widziałem na IDG i witrynach adnetowych, więcej może jak skończę pracę 😉

  edit:

  Poprawka, chodzą na sieci IDG i w adnetowej Stopklatce.

  Toreth
  Participant
  #71379

  Jestem pod wrażeniem. Przy Nemesis nie pamiętam żadnej kampanii... nawet jeśli jakaś była, to tak skromna, że jej już zupełnie nie pamiętam.

  Jamjumetley
  Participant
  #71387

  A w Gdańsku ani jednego plakatu nie znalazłem...

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 103 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram