Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Równowaga sił - komentarze

Równowaga sił - komentarze

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 611 total)
  • Author
    Participant

Problem jest jednak taki ze nigdy jeszcze w podobnej rozgrywce nie uczestniczylem, tak wiec ani zasady ani sposob rozgrywania scenariusza(szy) jest mi obcy.

Gwyn - mam wrażenie, że to Ci raczej nie powinno przeszkadzać - ja też będę się bawić w forumowe RPG po raz pierwszy, więc nie będziesz jedynym debiutantem. 😉 A w ramach wprowadzenia w zasady rozgrywki polecam zerknięcie do tego tematu, zwłaszcza do posta Kronosa o zasadach gry. Nie wygląda to tak strasznie jak się może z początku wydawać. 😉

Corvus
    Participant

GWYNBLEIDD jak wybierzesz stronę silniejszych (Romulanie 😀 ) to masz z mojej strony 100% gwarancje 100% ( czy ja nie za czesto używam tego zwroty??? ) pomocy. Jak inną, to 99%. 😀 😀 :DTak czy inaczej witam w rozgrywce.

Zarathos
    Participant

Nie wiem czy bede gral, ale jezeli tak to mozesz liczyc na moja pomoc (jak nie to w sumie tez mozesz 🙂 ). Bez wzgledu na strone jaka wybierzesz. Jako oficer Federacji jestem tolerancyjnie nastawiony do otoczenia.

Reyden
    Participant

Kwestia okrętów - wydaje mi się że już to rozwiązaliśmy jakiś czas temu - Lista Coena ;

Jak narazie to nikomu praktycznie nie przeszkadzało takie zestawienie okretów ,

KSO ma do wybory 10-12 jednostek ( z 15 możliwych ) , a Romki mają całe 5 okrętów w takim wypadku ( Valdore to jeszcze nie te czasy ) .

Tradycyjnie UFP ma najwiecej okretów w tym zestawieniu - 24 , z czego 20-22 jest dostepne na te czasy ( Sovek i Promek odpadają ) .

A co do Kardazjan - wg. strony Coena mieli by z 7-9 okrętów , kanonicznie tylko 3+1 ( ktoś chętny na samobujczą misję Drednotem ?? ).

Aha , zagram w barwach SFI .

Anonymous
    Guest

Ja tez bym się pisał na granie UFP i pomoc tych, którzy maja w tej materii jakies doświadczenie 🙂 Mam pomysł , który zaprezentowałem Kronosowi; tj. nie możnaby zrobić tak iż równolegle i niezależnie od siebie SFI i S31 wysłały swoje okręty do Gammy????Dwóch z S31 i 2 z SFI????Edit:Widzę, że Reyden gra jako SFI, to ja chętnie z Erikiem Keitelem pograłbym S31 😀

Corvus
    Participant

Pomysł mi sie podoba Fercart!!!!

Strzelanina między federakami. 😀 😀 Cóż za piękna wizja. Do tego klingoni się wtrącają i Romulanie wychodzą z tego bajzlu ze zdobyczą i bez ani jednego strzału. 😀 😀 😀 😀

Anonymous
    Guest

Romulanie wychodzą z tego bajzlu ze zdobyczą i bez ani jednego strzału

Fakt Corvusie tyle tylko, że zapomniałeś o Dominium 😆

Corvus
    Participant

Przy tym całym zamieszaniu jakie bedziecie robić, Dominium to będzie moje najmniejsze zmartwienie.

Kronos
    Participant

To może teraz tak dla odmiany ktoś szeregi Romulan albo Kardasjan zasili :)Corvus może mała reklama jak to dobrze tam u was .... 😀

Corvus
    Participant

No właśnie. Ja też sie zastanawiam gdzie sie podziali ci wszyscy męsz..... romulanie i romulanki. Leczą kaca???

Może jutro sie odezwą.

Spoko pracuje nad ludzmi. A nowych to z przekonania potrzebuje, a nie z przymusu. Romulaninem być to nie taka łatwa sprawa.

Eric Keitel
    Participant

Fercart, nie uwierzuysz, ale identyczną opcję zaproponowałem kronosowi - s31 i SFI oddzielnie 😉 Więc jak najbardziej zgadzam się z tym pomysłem!btw, Souvereigny chyba włąsnie w tych zcasach zaczęto produkować...

Anonymous
    Guest

Eriku:

Souvereigny chyba włąsnie w tych zcasach zaczęto produkować...

W 2372 wszedł pierwszy do służby bodajże USS Sovereign, ja bym wolał Defianty lepsze zwłaszcza na Jem'Hadar.... i całą reszte też 🙂

Więc jak najbardziej zgadzam się z tym pomysłem!

Wielcem rad. 😀

Zarathos
    Participant

Ja tam nic przeciwko Sovkom nie mam. Szczegolnie za DD beda sie w okolicy paletac. Nie ma to jak porzadny ekwipunek naukowy (Sovki powinny moc wykryc okret w normalnym maskowaniu :D) w takim przypadku. No i poniewaz to bitwa to ta mnogosc wyrzutni. Hmm... 4 x 12 = 48 z glownych wyrzutni w salwie. a tu jeszcze mnogosc pobocznych, wiezyczka z kwantowymi, masa fazerow... tia. Ja kce Sovka :DSkoro jest (jest?) podzial ja s31 i sfi to gram. No i faktycznie, przydalaby sie rozpiska co nam wolno brac. Czy wychodzimy z zalozenia ze wywiad moze miec co chce i gracze maja wolna reke? Tylko wtedy Makary (DD), Sovki (ew Galaxy) i Vor'cha beda na porzadku dziennym. Bo Kardachom to co sie nie da to i tak na przegranej pozycji stoja - w pojedynke.A wlasnie - apropo Kardachow. Poniewaz ich sprzet, jak wiadomo, nadaje sie do piachu (pewnie dlatego ma taki kolor) i nawet uzbrojeniu przemodelowanych okretow kurierskich sie nie oprze, to moze dac graczowi grajacemu kardachami wiecej okretow (2-3) pod komende. Co by mial szanse jak do niego zaczna strzelac.

Reyden
    Participant

Też bym wolał Defa , 2 Defy i nagroda jest nasza - W przypadku walki SFI vs. S31 - Zar i ew. drugi członek sekcji musieli by latac na Sovku lub Promku , nic innego nie większych szans z 2 Defami .To samo cała reszta - N'V odpadają ( zresztą i tak nie miały by wiekszych szans z Defami ) .Btw. System bronii jest taki sam , tzn. Torpedy Kwantowe 1 000 000 / 500 000 DMG ??@ Zarathos Co ty znowu kombinujesz - chcesz strzelać serią ?? Bo jak narazie jest to nie dozwolne ( bo jatka by była ) .A sovek ma tylko 12 pasów fazerów , co się tyczy wierzyczki - też prawdopodbnie 1 torpeda na raz ( co 3 tury ?? ) .A i tak z dwoma Defami nie wygrasz 🙂

Gosiek
    Participant

btw, Souvereigny chyba włąsnie w tych zcasach zaczęto produkować...

Nie ma tak dobrze, żeby wszyscy po federacyjnej stronie latali sobie Sovkami. 😛 Z zestwienia wynika, że w całej zabawie może brać udział tylko jeden okręt tej klasy, więc reszta będzie musiała wybrać inne jednostki. A wizja dwóch rywalizujących ze sobą drużyn spod znaku UFP wygląda całkiem ciekawie... 😉

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 611 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram