Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Risa, plaża, ciepłe morze i letnie różnorodności do kupna

Risa, plaża, ciepłe morze i letnie różnorodności do kupna

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Author
    Posts
  • Smiecho
    Participant
    #8349

    UwNgxt5.jpg

    Wirtualne media, wirtualne banki, wirtualne muzea... a może by tak wirtualne wakacje? Złote piaski, turkusowa woda, strzeliste palmy, malownicze zachody słońca, całonocne imprezy, półnagie kobiety i skąpo ubrani mężczyźni. Wszystko to z perspektywy nudnego M3 gdzieś w środku wielkomiejskiej dżungli. Jak tam się udać? Proste, wystarczy między 4 czerwca a 16 lipca uruchomić Star Trek Online i udać się na Risę, gdzie jak co roku, już od jakiegoś czasu, Cryptic udostępni nam możliwość wirtualnego wypoczynku.
     
    Jakie nowości czekają nas w tym roku? O zmianie podstawowej waluty, za którą będzie można kupić okręt pisałem już wcześniej - w tym roku nazywać będzie się po prostu Lohlunat Prize Voucher (2015), zaś nagrodą główną będzie okręt Ferengi - Nandi Warship [T6]. Jak to już jest w STO od pewnego czasu, odblokowanie go na jednej postaci, daje dostęp wszystkim pozostałym na koncie.
    [more]
    Inne nagrody? W tym roku Cryptic nas znowu pozytywnie zaskoczył obfitością, acz w moim odczuciu koktajl letnich nagród zostawia delikatny, cierpki posmak. Waluta niezbędna, by dokonać zakupów (całe szczęście) zostaje bez zmian - są to Lohlunat Favors. Zdobywanie ich pozostaje bez zmian - należy brać udział w różnych wydarzeniach mających miejsce na wakacyjnej wyspie (np. horga'hn hunt, budowanie zamków, zawody taneczne itd). Dla nowych graczy: by odblokować sklep należy wykonać zadanie "Unlock the Summer Event Prize Vendor" dostępne w zakładce Events w panelu reputacji. Warto wspomnieć, że dotychczasowe nagrody NIE znikają, więc jeżeli ktoś na Wakacje na Risie leci po raz pierwszy, czeka go naprawdę meczący wypoczynek.
     

    HKMSHXo.png

    Stroje: jak zwykle skąpe i bajecznie kolorowe - Board Shorts (dostępne wyłącznie w kategorii Swimwear) to szorty oraz rozpięta koszula hawajska pozwalają zabłyszczeć dekoltem lub onieśmielić szetlandem podczas ujarzmiania grzbietów fal. Aloha Shirts (strój Off-duty) to zaś koszula zapięta, acz nie do końca, pozwalająca na zarażenie wakacyjnym nastrojem graczy w miejscach mniej związanych z wakacjami. Przypuszczam, że twórcy nie przewidzieli żadnych bonusów, to jednak wrogowie na widok hawajskiej koszuli, szetlanda, wąsów i Aviator-ów powinni sami się poddawać.
     

    JT1bwat.png

    Deskolotki oraz mini-deskolotka: dostępne są nowe i ulepszone deski w różnych wariantach kolorystycznych. Warto zwrócić szczególną uwagę na Targ Hog Superior Mini-Powerboard - ze względu na swą znacznie mniejszą długość oferować ma zupełnie inne wrażenia z jazdy. Dodatkowo dostępna będzie deska o nazwie Live Long and Prosper, jako uczczenie pamięci Leonarda Nimoya, znanego min. jako Pan Spock (co według mnie jest dość ekstrawaganckim pomysłem).
    Ponadto, w tym roku stajnie formuły Floater 1 wypuszczają 3 nowe bolidy (a przynajmniej wersje kolorystyczne): Szarą, Fioletową oraz Turkusową.
     

    tjW9t0z.png

    Miłośnicy fauny również znajdą coś dla siebie - Risiańskiego Karakala (choć niektórzy twierdzą, że wygląda bardziej jak pokemon Eevee). Różne wersje kolorystyczne dostępne będą w Summer Event Store oraz Lobi Store.
     

    DY8C5IK.png

    Na koniec - Risianie do takiego stopnia opanowali sztukę terraformacji, że jej elementy będzie można wykorzystać w broni ręcznej. Dostępne moduły to:

    • Fabrication Kit Module – Hurricane Generator - generator huraganów dla inżynierów. Raz uruchomiony zmieniać będzie warunki atmosferyczne w taki sposób, że w jego pobliżu wytworzy się huragan zadający wrogom obrażenia deszczem i gradem, a czasami nawet razić piorunami, lub powalać silnym wiatrem.
    • Research Kit Module – Seismic Agitation Field - generator wstrząsów. Grunt pod stopami wrogów zacznie drżeć, zadając wrogom obrażenia kinetyczne oraz ich przewracać.
    • Assault Kit Module – Graviton Spike - generator anomalii grawitacyjnych. Ostrzał bronią powodować będzie pojawianie się miniaturowych czarnych dziur w miejscu uderzenia salwy. Wrogowie zostaną do niej przyciągnięci, a zmienne pole grawitacyjne zada im obrażenia kinetyczne. Anomalia znika niemal natychmiast, lecz znacznie spowolni wrogów, którzy zostali objęci jej działaniem.

    Źródło: Portal STO.
     
    Kilka słów wyjasnienia. smile.png Faktycznie był tu wcześniej inny tekst, ale był gorszy od powyższego, więc został rytualnie usunięty. Autorem obecnego newsa jest Ugand.[/more]

    snowman
    Participant
    #121277

    Event zaczyna się już w tym tygodniu, 04 czerwca.

    Jadorg
    Participant
    #121282

    No może w tym roku uda mi się pobawić w tym evencie. Poprzednie mnie omineły, tak więc dla mnie ten event to zupełne novum. Tylko czy oprócz eventu znajdzie się czas na zarabianie dilthium?

    domirex
    Participant
    #121284

    Jeśli masz wszystkie reputacje zrobione i sprzęt z nich (ten co chcesz) to momentalnie robisz zwierzaczki> marki> dużo dilka.

    Dariusz
    Participant
    #121289

    Jest jakiś szczegółowy opis co się robi na tym evencie by dostać tą walute oraz jak to robić? Będę wykonywał to pierwszy raz. Oraz ile czasu to może zająć? Takie farmienie

    domirex
    Participant
    #121290

    Im dłużej siedzisz tym więcej zbierzesz ale wystarczy 2-3 godzinki dzinenie by uzbierać nie małą sumkę.

    Jamjumetley
    Participant
    #121302

    Fajne nawiązanie do Powrotu do przyszłości II 🙂
     
    hoverboard-baseball-btf-bdb01.jpg

    Odan
    Participant
    #121305

    Info przydatne przy farmieniu letniego eventu:

    -budowanie zamku z piasku - 50 marek w czasie trwania eventu (da się zrobić czterema postaciami co daje 200 marek) i 20 marek poza eventem;

    -potańcówka - 100 marek, kolejno 10, 15, 25 i 50 za każdy etap (można zrobić dwiema postaciami, jedna całą misje za 100 marek, druga za 10 i 15 jak się zdąży);

    -polowanie na posążki - 100-110 marek (75-80 za zakończenie i 2-5 za każde z 10 posążków), można zrobić dwiema postaciami wyposażonymi w podstawowy(wypożyczony) floater lub trzema jak się posiada wersję najszybszą tj.najdroższą;

    -wyścigi na powerboardach - za 1,2 i 3 miejsce ?, 15 marek za samo zkończenie wyścigu + materiały na zwierzaka, można zrobić tylko jedną postacią (najmniej opłacalny event do farmienia).

     

    W ciągu jednej godziny można zebrać minimum 540 marek do  645 marek (+30 za zakończenie wyścigu lub 2x za 1 miejsce w wyścigu).

     

    (Lohlunat favor=marki)

    ps. misje na zamki z piasku można zrobić w czasie wyścigu (za 20) i oddać w czasie trwania eventu za 50 mimo że w opisie misji jest napisane 20 (sprawdzone)

    Dariusz
    Participant
    #121307

    Info przydatne przy farmieniu letniego eventu:

    -budowanie zamku z piasku - 50 marek w czasie trwania eventu (da się zrobić czterema postaciami co daje 200 marek) i 20 marek poza eventem;

    -potańcówka - 100 marek, kolejno 10, 15, 25 i 50 za każdy etap (można zrobić dwiema postaciami, jedna całą misje za 100 marek, druga za 10 i 15 jak się zdąży);

    -polowanie na posążki - 100-110 marek (75-80 za zakończenie i 2-5 za każde z 10 posążków), można zrobić dwiema postaciami wyposażonymi w podstawowy(wypożyczony) floater lub trzema jak się posiada wersję najszybszą tj.najdroższą;

    -wyścigi na powerboardach - za 1,2 i 3 miejsce ?, 15 marek za samo zkończenie wyścigu + materiały na zwierzaka, można zrobić tylko jedną postacią (najmniej opłacalny event do farmienia).

     

    W ciągu jednej godziny można zebrać minimum 550 marek (jeśli w czasie trwania wyścigów robić się zamki z piasku  za 20 marek) i 675 (+2x za 1 miejsce w wyścigu) marek.

     

    (Lohlunat favor=marki)

     

    czekaj bo ja juz sie zgubilem. Mowiasz tutaj o tych markach co potrzebne jest do odblokowania statku ??

    bo jak tak to nadal nie rozumiem jak to mozna zrobic. Ja otrzymalem tylko 40 markow za latanie z jetpak czy jak to sie pisze a pozniej tylko otrzymywalem zwykla walute za ktora mozna kupowac przedmioty na Risie

    Slawek
    Moderator
    #121308

    -polowanie na posążki - 100-110 marek (75-80 za zakończenie i 2-5 za każde z 10 posążków), można zrobić dwiema postaciami wyposażonymi w podstawowy(wypożyczony) floater lub trzema czterema jak się posiada wersję najszybszą tj.najdroższą

    Fixed. A jak się ma szczęście (chociażby w kwestii loadingów przy relogu), to i pięcioma się da. Warto pamiętać o użyciu eventowego Tribbla.

    Dodam też, że misję z budową zamku można wykonać w każdej chwili, a oddać ją w trakcie trwania eventu - zachomikowane tak misje dadzą nam 50 favorów.

    domirex
    Participant
    #121315

    czekaj bo ja juz sie zgubilem. Mowiasz tutaj o tych markach co potrzebne jest do odblokowania statku ??

    bo jak tak to nadal nie rozumiem jak to mozna zrobic. Ja otrzymalem tylko 40 markow za latanie z jetpak czy jak to sie pisze a pozniej tylko otrzymywalem zwykla walute za ktora mozna kupowac przedmioty na Risie

    Nie mowa tu o itemach za które kupujesz deski, ubrania, nowego zwierzaka i inne itemy. Te marki na statek to tylko za wycieczkę po wyspie jetpackiem raz na 20 godzin.

    I. Thorne
    Participant
    #121327

    Prosze o niemieszanie graczom w glowach.

     

    Marki - to omega marks, nukara marks itp., potrzebne do reputacji.

     

    Na Risie zbiera sie Lohlunat Favors, nazywane w skrocie favorkami. Wydaje sie je tylko na sprzet i podobne rzeczy na Risie. ewentualnie sprzedaje na exchamge.

     

     

    Ja juz tradycyjnie olewam letni event, statek mnie nie kreci, podobne wakacyjne nagrody. Zreszta po wyjsciu sezonu 10 gra mi sie nudzi.

    BADPhantom
    Participant
    #121353

    Ten event to taki sobie, fajne sa jedynie kity dla postaci z tego sklepiku

    snowman
    Participant
    #121356

    Ja go wykorzystuję wyłącznie jako doskonałe źródło marków. Szkoda tylko, że paczki z markami automatycznie się teraz otwierają. Na szczęście wciąż jeszcze można przechowywać w magazynie papugi. Pewnie zostawię ich kilka na każdej postaci do następnego eventu. Przydadzą się do kolejnej reputacji. Zdecydowanie bardziej podoba mi się event zimowy.biggrin.png

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram