Forum Trek.pl Newsy Star Trek Renesans portalu www.startrek.pl

Renesans portalu www.startrek.pl

Viewing 6 posts - 46 through 51 (of 51 total)
  • Author
    Participant

Czy ja wiem. Polsce i Litwie swego czasu nieźle poszło tworzenie Rzeczypospolitej Obojga Narodów 🙂 Niemcy też zrobili ze osobnych księstw jeden naród. Teksas chyba nie narzeka na przyłączenie do USA.

Silver Phoenix
    Participant

Teksas chyba nie narzeka na przyłączenie do USA.

Oj, ostatnio coś przebąkują o secesji - plan podatkowy Obamy im się nie podoba. Ale to tak OT 😉

r_ADM
    Participant

RON to tez marny przyklad bo panstwa tworzace ten zwiazek nigdy nie byly rownorzedne.Tak przy okazji to zabawne, ze o polaczeniu fandomu mowia ludzie, ktorzy pare lat temu byli sprawcami sporej secesji ;P

Pah Wraith
    Participant

Jako częściowo wspomniana osoba (choć tylko częściowo, bo nie jestem "z władz" na forum st.pl a na stronie st.pl 😉 ) przyznam się bez bicia, że to ja byłem ten neutralny. Jak napisałem Piotrowi - ani mnie ten pomysł ziębi ani grzeje. jak na razie najsensowniejsze jest to co napisał tutaj Fluor. "Trzecia droga" ma sens o tyle, że jest to rodzaj kompromisu - wszyscy zostają we własnych piaskownicach, ale nowe osoby, które trafią do jednej z nich po raz pierwszy, łatwo dowiedzą się o istnieniu innych. I dobrze. Nic na siłę.

A to co IMO warto wynieść z każdego miejsca w razie ewentualnej fuzji:

1) ze startrek.pl

- opisy filmów i seriali,

- artykuły,

- forum.

2) z trek.pl

- technologia forum oraz łatwy system newsów,

- forum,

3) memory-alpha służąca jako baza danych.

Piotr
    Keymaster

Wlasnie technologia tu gra spora role. Phoenix dziala dobrze, ale z jego rozwojem bylby problem. Glownie dltego, ze jedyny admin jest bardzo rzadko osiagalny i nie sadze, by planowal jakies przebudowy czy chocby rozbudowy. Tymczasem spora czesc dzialania trek.pl opiera sie na forum (wspomniany system newsow), a nasz admin, mimo okresow gdy ma mniej czasu, nad rozwojem pracuje.

Q__
    Participant

Jak wiadomo rozmowy zjednoczeniowe zakończyły się fiaskiem, niestety. Doszło też do kolejnego jednoczenia przez podział :]. Zmiany techniczne na stronie głownej nie leżą, jak wspomniano, w mojej, a Kai'a (owego nieobecnego admina) kompetencji. W związku z tym próbuję postawić na jedyne na co mogę - na merytorykę.

Wystosowałem nawet apel, który - po wcześniejszym spytaniu Piotra o zdanie - pozwolę sobie powtórzyć na Forum Trek.pl:

Ostatnie wydarzenia pokazały, że marzące mi się powtórne zjednoczenie serwisów byłoby trudne. To może oznaczać konkurencje między dwom stricte startrekowymi serwisami. Wolałbym tego jednak uniknąć, zwłaszcza, że można wypełnić inne nisze rynkowe i nie kolidować ze soba. Skoro Trek.pl postawił na Sci-Fi jako całosć, zaś biter et cons. na inicjatywę w stylu fani-fanom to my se możemy pointeligencić ;-). Skoro Eviva postawiła na walory informacyjne, może czas przemyśleć tezę - którą postawił bodajże Mordah, gdy jeszcze u nas bywał 😉 - że powinniśmy byc opiniotówrczy.

Konkretnie myślę o tym by pościagać maks i Forumowiczów i ludzi z zewnątrz, i poprosic o pisanie tekstów bardziej samodzielnych i na wyższem poziomie. Przeglądąłem jak wygladał serwis za lat aktywności Kai'a: teksty popularnonaukowe o Kosmosie (jak ten mój o fazerach, tylko lepsze), fanowskie wypracowania 😉 o statkach, artykuły jak Mava o filmach czy Pah Wraitha o Romulanach.

Będę gadał z ludźmi (Doctor Who obiewcał już coś skrobnąć w najbliższym czasie, Madame Picard służy swoimi tekstami trekowo-socjologicznymi). Gadam z A. Cebula i z innymi z "Fahrenheita", i innych netowych periodyków typu "Esensja". Spróbuję pomówić z Wojtkiem Orlińskim niezależnie od TrekSfery.

Z fanów - jestem gotów zamieścić tekst każdego Trekera niezależnie od tego, z którego serwisu pochodzi i jakie ma poglądy, byle jego tekst spełniał pewne wymogi, pod względem inteligencji i kultury, no i chciał publikowac u nas. Może to być Picard, Mordah, nawet Eviva. Nawet Przewodasowi bym nie odmówił ;-).

Mam ochotę nadać Phoenixowi staro-nowe inteligentniejsze oblicze. Phoenix nie ma co się z nimi ścigać z Trek.pl i STCP w ich kategoriach, może wrócić do tego co bylo w nim najlepsze i podnieść to na wyższy poziom. Marzy mi się jako strona i forum dla ludzi inteligentnych z Trekiem jako punktem wyjścia do rozważań i dyskusji na różne niebanalne tematy - społeczne, naukowe. Trekiem traktowanym z należnym szacunkiem, ale bez fanboyskiej bezrefleksyjnej czołobitności. Tak jak było u jego narodzin.

Co nie znaczy, że sam tego dokonam. Potrzebuje Waszego wsparcia w postaci tekstów, dobrych - nie teoretycznych, a przekładalnych na praktyczne efekty - rad, "nagonienia" nowych autorów. Wszyscy na naszym forum, w commentach na stronie głównej, na forum Trek.pl, w commentach na Trekkie.pl ponoć i na STCP życzą nam podobno jak najlepiej. Może zamiast życzyć lepiej będzie coś zrobić by życzenia się spełniły?

Towarzysze, pomożecie? 😉

http://www.startrek.pl/forum/index.php?act...age=8#msg185480

Jestem otwarty na współpracę ze wszelkimi osobami bywającymi na Forum Trek.pl, które tylko wyrażą chęć współpracy.

Viewing 6 posts - 46 through 51 (of 51 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram