Forum Trek.pl Newsy Star Trek Renesans portalu www.startrek.pl

Renesans portalu www.startrek.pl

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 51 total)
  • Author
    Posts
  • Pah Wraith
    Participant
    #3480

    Śpieszę poinformować, że dnia 23.09. br. Kai przekazał część uprawnień administracyjnych dwóm najaktywniejszym członkom forum startrek.pl - Q__ i mnie. Tym samym uczynił nas odpowiedzialnymi za większość artykułów, newsów oraz innych elementów bogatej bazy danych USS Phoenix. W związku z tym zapraszamy gorąco do odwiedzania serwisu, który po kilku latach stagnacji znów ożył. Prosimy także o komentarze i być może wskazówki dotyczące naszej pracy na forum - http://www.startrek.pl/forum/Mamy nadzieję, że odnawione startrek.pl, w czasie kryzysu obecności Treka w polskim internecie, stanie się miłą przystanią dla spragnionych informacji fanów oraz punktem skupiającym uwagę i zainteresowanie ludzi, którzy swoją przygodę z kosmiczną wędrówką dopiero zaczynają.Zapraszamy!

    Jamjumetley
    Participant
    #71414

    http://www.startrek.pl przydałoby się mocne odświeżenie. Nie chciałbym, żeby to zabrzmiało (a właściwie wyglądało) złośliwie, ale IMO na startrek.pl panuje okropny bałagan. Forum wydaje mi się mało czytelne (w przeciwieństwie do tego), faq nieaktualne, a od strony wizualnej... prawda jest taka, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne...No i trzeba by jakoś nowych ludzi przyciągnąć. Może jakoś zaistnieć w portalach społecznościowych (przykładowo sajfaj.pl można znaleść na Blipie). Wymiana bannerów - trek.pl widuję jakby częściej... ;)Jamjumetley, out

    Eviva
    Participant
    #71415

    Ej, panie Maruda - my się w tym, jak to okresliłeś "bałaganie", świetnie czujemy i dla nas jest to bardzo czytelne. Poznać to chociaz po tym, jaki na startrek.pl jest ruch w interesie. Jak chcesz miec forum na Twoją miarę, to załóż własne i pobieraj opłaty.

    Jamjumetley
    Participant
    #71416

    Czemu od razu na moją miarę? Nie mam wcale wygórowanego mniemania o sobie i nie wiem co w moim poście mogłoby na to wskazywać. Nie trzeba się unosić - wyraziłem swoją opinię. Myślisz, że napisałem to, żeby wzbudzać czyiś gniew, robić komuś na złość? A strona zasługuje na odświeżenie - z tego co widzę, to przez 6 lat istnienia design się trochę zestarzał.

    BTW - założenie własnego forum przeczyłoby idei forum...

    fluor
    Keymaster
    #71418

    Jamjumetley, serwis st.pl poza tym, że wygląda jak wygląda (bo interface praktycznie nie zmienił się od ponad 7 lat), to jeszcze posiada wartość historyczną. Trochę jak TOS, jednym się podoba, a innych odrzuca.Komunikat/news, który komentujemy dotyczy przełomu merytorycznego, udzielenia praw do zmian administracyjnym kolejnym osobom przez zapracowanego właściciela serwisu i jego efekty mogą docenić czy opisać dopiero osoby, które lepiej się udzielają na serwisie.Paradoks sytuacji polega też na tym, że sporo użytkowników jest wspólnych tu i tam, a także że historia zna niejedną utarczkę pomiędzy naszymi serwisami. Nie należały także do rzadkości sytuacje, w których użytkownik obrażał się na jeden z portali i szedł do konkurencji. Ogólnie wesoło 🙂

    Krusty
    Participant
    #71419

    A o wszystkim decydowało kto gdzie pierwszy trafił. 🙂 Trzeba jednak przyznać że przydałoby się małe odświeżenie. Phoenix ma jednak to coś czego trek nie ma - bogatą bibliotekę.

    Jamjumetley
    Participant
    #71420

    Słuchajcie - ja naprawdę nie kwestionuję zawartości merytorycznej. Nie chcę też wywoływać żadnych napięć między serwisami, ani wzbudzać kłótni. Szanuję pracę włożoną w rozwój strony i zdaję sobie sprawę ile trudności przynosi jej prowadzenie. Uwierzcie mi ;). Chodzi mi wyłącznie o formę portalu. Tyle się mówi, że Star Trek w Polsce jest niedoceniany. Wydaje mi się, że możnaby spróbować coś zrobić w kwestii startrek.pl, aby odwrócić sytuację. Właśnie dlatego, że jak piszecie "fenix" ma wartość historyczną, wydaje mi się (tylko błagam - niech nikt się nie obraża ;)) że to on jest w Polsce reprezentacyjnym serwisem Star Trek. Taki okręt flagowy (nie zaniżając wartości innych stron Trekowi poświęconych).

    fluor
    Keymaster
    #71421

    Wydaje mi się, że rozumiem o co Ciebie chodzi, wyjaśniłem jedynie jaka jest sytuacja, bo mogłeś poczuć się nieco zadziwiony reakcją Evivy. st.pl zasługuje oczywiście na odświeżenie szaty graficznej, myślę, że cały kłopot polega na braku możliwości niż chęci zakonserwowania przeszłości.

    Flashbones
    Participant
    #71422

    Także uważam że strona wymaga porządnego odświeżenia, teraz po przekazniu części uprawnień powninno to wkrótce zaaowocować i dojść do zmian.

    fluor
    Keymaster
    #71423

    Quark, zerknij na datę newsa. Zmiana dotyczyła bardziej spraw merytorycznych niż technicznych...

    Flashbones
    Participant
    #71424

    Masz racje 😆

    Jamjumetley
    Participant
    #71425

    Chyba nie powinienem się podpinać pod ten topic, tylko stworzyć nowy.Sorry 🙂

    fluor
    Keymaster
    #71426

    Jeżeli wyniknie jakaś ciekawa dyskusja to możemy zawsze wydzielić posty do nowego. Póki co jest tak średnio, bo samo "przydałoby się coś zrobić" nie jest wielkim odkryciem 😉

    Zarathos
    Participant
    #71427

    Na st.pl przydałoby się coś zrobić już od dawna. Tylko wszyscy tam chyba mają nadzieję, że jakoś to będzie, bo startrek.pl, bo kultowo, bo my się dobrze czujemy, bo się nam nie chce, nie umiemy, nie potrafimy (wciągnąć kogoś do współpracy/pomocy). A Jamjumetley ma rację. Bo st.pl jest w chwili obecnej przeżytkiem od strony wizualnej, dostępności do danych, możliwości forum - ogólnie, tak jak TOS może się komuś podobać, ale nowych fanów TOSem się nie zdobędzie. A później marudzenia, że światek trekowy upada.Trek.pl pokazał, że jak się chce, to się może i (mimo, że większość forumowiczów zwątpiła) otworzyli w końcu portal. A Evivą się nie przejmuj. Ona z natury tak ma, że wpada w szał, jak ktoś krytykuje rzeczu (lub osoby) które się jej podobają.

    Eviva
    Participant
    #71428

    Nie, nie przejmuj się. Wogóle nie przejmuj się nikim, kogo uraża Twoje krytykanctwo. Po co zawracać sobie głowę czyimiś uczuciami na jakikolwiek temat?Czy st.pl wymaga redisignu, czy nie, to rzecz dyskusyjna, bo mnie na przykład podoba się taki jaki jest. I nie tylko mnie. Jest tam wesoło i zywiołowo. I z tym, jaki jest, to on zgarnął niedawno dość prestiżową w tym światku nagrodę - razem ze swą przestarzałością.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 51 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram