Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Remake Nieśmiertelnego

Remake Nieśmiertelnego

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Author
    Participant

Moda na powracanie do sprawdzonego materiału trwa w najlepsze. Twórcy serwują nam coraz więcej prequeli albo historii które znamy, ale przedstawionych w nowy sposób. Z tym drugim rodzajem uszczęśliwiania starych fanów mamy do czynienia w przypadku raczkującego projektu jakim jest "reimagine" Nieśmiertelnego.

[more]

Dołączona grafika

Summit Entertainment ogłosiło dziś, że reżyserem remake'u z 1986 roku zostanie Justin Lin, który ma już w dorobku filmy takie jak Fast & Furious, The Fast and Furious: Tokyo Drift czy Better Luck Tomorrow. Producentami zostali Neal H. Moritz (Iron Man) oraz pracujący przy oryginalnej wersji Nieśmiertelnego Peter Davis. Studio ma nadzieję, na rozbudowanie mitologii, którą zdążyliśmy już poznać.

Planowana premiera przypada na 2010 rok.

Gwoli przypomnienia fabuły:

Highlander opowiada o losach szkockiego górala Connora MacLeoda (Christopher Lambert) urodzonego w XVI wieku. Nie wyróżniałby się on niczym spośród swych współbratymców gdyby nie fakt, że nie może umrzeć. Okazuje się, że reprezentuje on grupkę ludzi, którzy walczą między sobą o najwyższą stawkę.

Źródło: Sci Fi Scoop[/more]

Erixin
    Participant

Oczywista łatwe pieniądze. Hollywood się kończy. Wydawało by się że nowe technologie otworzą bramę wyobraźni scenarzystów, a tu klapa.... następny kotlet. Zdycha Ameryka i zdycha ich kiczowata kultura.

Cross
    Keymaster

Tym bardziej, że akurat jedynki "Nieśmiertelnego" wcale nie trzeba restaurować...

Jak ja marzę o powrocie filmów w stylu Casablanki, Sokoła Maltańskiego, Chinatown...

Stare dobre filmy, z dobrymi AKTORAMI, którzy wiedzą co robią.

To może odświeżymy Imperium Kontratakuje bo "stary" Han Solo nam się znudził...? Ech.

Z drugiej jednak strony, zeby nie narzekać przez cały czas, może im się udać COŚ zrobić. Może. Jednak niekoniecznie pokładałabym w tym nadzieje.

Silver Phoenix
    Participant

Twórcy serwują nam coraz więcej prequeli albo historii które znamy, ale przedstawionych w nowy sposób. Z tym drugim rodzajem uszczęśliwiania starych fanów mamy do czynienia w przypadku raczkującego projektu jakim jest "reimagine" Nieśmiertelnego.

...

Tyle tylko, że ja na przykład wcale nie czuję się uszczęśliwiony. Drugiego takiego duetu jak Lambert/Connery już nie będzie. Po prostu. Nie ujmując nowym aktorom - to nie ta liga. Po co poprawiać coś, co jest idealne? Jak już się chcą za coś brać, to niech wezmą się za ponowne nakręcenie piątej części. Tam naprawdę jest co poprawiać.

Nowy Conan, Red Sonja, teraz Highlander... Co będzie następne, Commando?

Crap.

Jamjumetley
    Participant

Nie Commando, ale Mucha 😉 Cronenberg ponoć planuje remake filmu, który wcześniej sam nakręcił (i który już był remake'em). Też już mam tego wszystkiego dość. Zamiast nakręcić coś nowego, ciekawego, ciągle odgrzewa się kotlety. A ja mam ochotę na pierogi 😉 O!

Lo'Rel
    Participant

Bo teraz żeby przyciągnąć masę do kina wystarczy dać matrixowe efekty (które same w sobie złe nie są, ale w powiązaniu z jakąś fabułą) i wszyscy (czyli szaraczki) będą szczęśliwi, a prawda jest taka, że niektórych rzeczy, jak legendy Nieśmiertelnego, nie da się przeskoczyć efektami. Reżyser od Szybkich i Wściekłych? I to ma być dobry film... Litości...

Silver Phoenix
    Participant

E, Fast & Furious w swojej klasie wcale taki zły nie był 😉 Pomijając cały blichtr neonów i pseudofachowe gadki "tunerów", był całkiem całkiem.

Poza tym nie da się całkowicie schrzanić filmu, w którym jeden z bohaterów jeździ Chargerem 😀 Nawet, jeśli fabuła będzie całkowicie do kitu, a bohaterowie równie żywi co woskowe manekiny, sytuację uratuje refleks świetlny na karoserii Dodge'a 😉

Co do reszty to wiadomo... Bardzo rzadko oceniam film przed powstaniem, ale dobry być nie może. Będzie jedno z dwojga: albo zrobią z Connora metroseksualnego cieniasa/faceta o posturze zbliżonej do Schwarzeneggera z czasów świetności (obie możliwości prawdopodobne, dwa główne trendy) , albo Murzyna.

No co? W "Daredevilu" Kingpin jest przecież czarny...

Hej, Lo... A jeśli jako Connora obsadzą Vin Diesela? Nie przeżyjesz 😀

Ale jako nowy Kurgan byłby chyba na miejscu...

Dalek
    Participant

Powtórzę to co napisałem w komentarzach do newsa.

Zobaczę, może będzie dobre (choć na pewno bedzie pozbawione niesamowitego klimatu lat 80), jak mi się nie spodoba to zawsze zostaje oryginał.

Silver, ja nie uważam by Lambert i Connery byli wybitnymi aktorami pod względem warsztatowym, są dobrzy, ale mistrzami nie są. Za to obaj posiadają niesamowitą charyzmę ta nas do nich przyciąga. I jasne, że drugiego takiego duetu nie będzie, bo nie ma idealnych kopii tych aktorów.

Jak już się chcą za coś brać, to niech wezmą się za ponowne nakręcenie piątej części.

I 2 i 3 i 4 też 🙂

Zresztą w moim prywatnym kanonie istniej tylko pierwszy film i serial.

Cross
    Keymaster

nie uważam by Lambert i Connery byli wybitnymi aktorami

O pierwszym możesz tak powiedzieć, o drugim - nie.

Dalek
    Participant

Proszę o podanie filmu w którym Connery osiągnął mistrzowski poziom.

Jamjumetley
    Participant

Indiana Jones and the Last Crusade, The Hunt for Red October, niektórzy (w tym ja) uważają go za najlepszego Bonda - na przykład 3-4 pierwsze filmy.

Nie tak dawno oglądałem Presidio i muszę przyznać, że też nieźle wypadł. Z drugiej strony, na starość zaczął chwytać się każdej możliwej roli, co chyba nie wyszło mu na zdrowie. Weźmy taki The Avengers, który w porównaniu z serialem był jedną wielką kpiną.

Zuza
    Participant

Dorzucę jeszcze Imię róży, Wschodzące Słońce , Rodzinny Biznes czy Twierdzę. Niektórzy polecają też Człowiek, który chciał być królem, ale osobiscie tego nie widziałam.

Jeśli już, to w druga stronę - Lambert ma słabszy jakościowo dorobek.

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram