Forum Fantastyka Gry Reddragon

Reddragon

Viewing 15 posts - 241 through 255 (of 306 total)
  • Author
    Keymaster
    Quote:
    Quote:
    Sugestię nie rozkaz. Mnie sie nie rozkazuje i zapamiętaj to raz na zawsze. Już jeden próbował i mu nie wyszło. Chesz być kolejny?

No coment 😀

A niech mnie Wolkan pokąsa! Jak przeczytałem to to aż się zaskoczyłem... jest tylko jeden sposób żeby Pani Kapitan nie przyjmowała rozkazów a koalicja działała dobrze - powinna sama zostać Imperatorką 😉

Vidmo
    Participant

A niech mnie Wolkan pokąsa! Jak przeczytałem to to aż się zaskoczyłem... jest tylko jeden sposób żeby Pani Kapitan nie przyjmowała rozkazów a koalicja działała dobrze - powinna sama zostać Imperatorką 😉

He he. Zgadza się że Pani Kapitan spełnia wszystkie warunki 😉 do zostania imperatorką chyba tylko poza jednym czyli brakiem czasu (wiem coś o tym :/). Niestety im większa koalka tym więcej czasu trzeba jej poświęcić (już nie mówiąc o przynajmniej 3 logowaniach w ciągu dnia 🙂 )

drupi
    Participant

He he. Zgadza się że Pani Kapitan spełnia wszystkie warunki 😉 do zostania imperatorką chyba tylko poza jednym czyli brakiem czasu (wiem coś o tym :/). Niestety im większa koalka tym więcej czasu trzeba jej poświęcić (już nie mówiąc o przynajmniej 3 logowaniach w ciągu dnia 🙂 )

No i może poza dobra znajomością gry, opanowaniem gry do najmniejszej jej czesci, dokladnymn przeczytaniem instrukcji. Brakiem jakichkolwiek znajomosci wsrod w ewentualnych sojusznikow, nedoswiadczeniem wojennym, z dyplomacja tez troszeczke na opak. Bycie Impem w rd nie jest takie hop siup o czym Vidmo sie chyba przekonales tak jak Q, Reyden i jeszcze kilku innych wsrod nas.

Vidmo jednoosobowa koalka to troszke smieszne jest nie sadzisz???

Liranna
    Participant

Instrukcji to ja do dzis nie przeczytałam i jakoś nie narzekam z tego powodu. Szkoda na to czasu. Lepiej grać, na wyczucie w moim przypadku lub słuchać ewentualnych wskazuwek, ale po co czytać?

fluor
    Keymaster
    Quote:
    No i może poza (...)

Bycie Impem w rd nie jest takie hop siup o czym Vidmo sie chyba przekonales tak jak Q, Reyden i jeszcze kilku innych wsrod nas. 

No, nie do końca. czasem z pewnych względów jest tak, że Imperatorem musi być określona osoba, nawet kiedy nie ma czasu i ma inne braki. Wtedy dość dobrze sprawdza się model Ludwik XIV + kardynał Richelieu, gdzie kardynałem jest aktywny GD, który przy akceptacji panującego (panującej) wykonuje swoją pracę. jak zauważyłem często robi się tak w koalkach do których dochodzi nowy bardzo doświadczony gracz, który może dużo zrobić i chce, ale nie zyskał na tyle zaufania by go wybrano Impem.

Quote:
    Instrukcji to ja do dzis nie przeczytałam i jakoś nie nażekam z tego powodu. Szkoda na to czasu. Lepiej grać, na wyczucie w moim przypadku lub słuchać ewentualnych wskazuwek, ale po co czytać?

To wyzwanie nadal szokuje, ale jest nieco bardziej zrozumiałe. Jedni ludzie chcą się uczyć sami wszystkiego od razu, inni czekają aż zostaną nauczeni bez wysiłku 😉

Vidmo
    Participant

No i może poza dobra znajomością gry, opanowaniem gry do najmniejszej jej czesci, dokladnymn przeczytaniem instrukcji. Brakiem jakichkolwiek znajomosci wsrod w ewentualnych sojusznikow, nedoswiadczeniem wojennym, z dyplomacja tez troszeczke na opak. Bycie Impem w rd nie jest takie hop siup o czym Vidmo sie chyba przekonales tak jak Q, Reyden i jeszcze kilku innych wsrod nas. 

Vidmo jednoosobowa koalka to troszke smieszne jest nie sadzisz???

Słuchaj Drupi wszystkie rzeczy, które wymieniłeś są jak już napisałem zależne od ilości posiadanego czasu. Nikt nie będzie czytał instrukcji gdy ma do zadysponowaia pare minut czasu przed kompem bo inne sprawy go gonią.

Sojusznicy? A czasami nie pomyślałeś, że Pani Kapitan miałaby ich już troche wśród trekerów i nie tylko? Wierz mi że naprawdę zaufanych sojuszników (pomagali mi nie raz i moja była koalka nie raz starała się im pomagać) poznałem przypadkiem i wcale nie musialem się przy tym męczyć.

Wiem, że bycie impem to nie jest takie hop siup chociaż się tym nie zraziłem 😛 (dla twojej wiadomości nie była to dla mnie żadna harówka czy super wymagające zadanie). Niektórym ciężko jest prowadzić stanowisko impa lub GD innym lekko. Moja była koalka rozpadła się nie dla tego, że było to spowodowane błędami impowymi tylko z braku czasu (praca mi to uniemożliwiła, a że nie było odpowiedniej osoby na to stanowisko to koalicjanci sobie podziękowali za gre i poszybowali do różnych koalek. Nie chce się chwalić 🙂 ale zacytuje ci co napisał mi koleś przez gg, który był wcześniej w mojej koalce "mam dobrego impa w koalce z top 150; zna sie na rzeczy; ty tez byłes niezly;bardzo dobry;dużo sie nauczylem" Czyli widzisz, że u nas tak aż tak źle się nie działo mimo tego, że zaczynałem prawie od zera. Zawdzięczam to przede wszystkim Kwadrantowi Alfa gdzie się bardzo dużo nauczyłem zarówno jak prowadzić wojnę jak i sprawy dyplomatyczne i inne. Z czasem wypracowałem własne taktyki, które się sprawdziły. Czyli sam widzisz Drupi, że nie każdy musi czytać instrukcje aby sobie radzić (zacząłem ją czytać niedawno i większość z niej już wiedziałem bez wcześniejszego jej czytania) to tak jak z nauką języków obcych - Najlepiej uczy praktyka

Drupi zgodze się z tobą, że 1 osobowa koalka to nieciekawe rozwiązanie i z chęcią przystąpiłbym do jakiejś większej ale nie widze żadnej ciekawej propozycji (w KA 1 miejsce jest zarezerwowane dla Piotra 😀 ), ale półki co bogace się w ziemie simerów, farmerów i ciągłych zasadzkowiczów, których w tej lidze jest pełno 😀

Ps:Niektórym wystarczy logicznie myśleć i prosić o rady bardziej doświadczonych anieżeli czytać instrukcje

Pps:Jestem ciekaw Drupi czy jak obsadzałeś swoje stanowisko na początku to odrazu byłeś bardzo doświadczony (bo moje zdanie jest takie, że każdy kto zaczyna obsadzać nowe stanowisko jest chociaż w pewnym stopniu początkujący 😛 )

Ppps:Jest takie przysłowie że lepiej czegoś nie robić niż robić to źle i dlatego mimo iż nasz była koalka grała dla przyjemności to przynajmniej ja starałem się wykonywać swoje czynności najlepiej jak mi na to pozwalało moje doświadczenie w tej grze

Liranna
    Participant

To wyzwanie nadal szokuje, ale jest nieco bardziej zrozumiałe. Jedni ludzie chcą się uczyć sami wszystkiego od razu, inni czekają aż zostaną nauczeni bez wysiłku 😉

I o to właśnie chodzi. Po co przemęczać i tak już zmęczony mózg. 😉

fluor
    Keymaster

Aż muszę zaprotesować: co prawda do prowadzenia polityki i zbierania sojuszy nie jest potrzebna lektura manuala, ale kiedy przychodzi co do czego i taki IMP bądź GD ma zaplanować strategię, ustawić pakty w odpowiednim momencie, policzyć WW czy szacować ataki to musi mieć podstawową wiedzę. Inaczej będą zdarzać się wypadki, że jest wojna, ale pakty wchodzą za późno, czy też wysyłane są ataki magiczne bez większego sensu (np. czary ponad maksymalny limit - bo kto by mógł przypuszczać że nie da się rzucić więcej niż 5 oddechów smoka 😉 )...::[ ... ]::..A może inaczej: w zasadzie bardzo wielu graczy, jeżeli nie wszyscy zaczynają bez lektury manuala. To jest podobnie jak nasi forumowicze, którzy nie czytają regulaminu. Polegają na własnym talencie, podglądają jak inni robią, uczą się na błędach innych. Jest wiele takich osób, ale co jakiś czas okazuje się, że popełniają błąd (po to by ktoś inny się na nim nauczyć czego nie robić). Podobnie jest z RD, tyle że tam Technika i różne regułki są znacznie bardziej skomplikowane niż Regulamin tego Forum. Samodzielna nauka to większa satysfakcja, ale należy się też liczyć z jej konsekwencjami.

Reyden
    Participant

A ja mam info na temat wegierskeigo RD :

adres : http://www.reddragon.hu

zasady i ustalnie tak jak na PL

poczta działa tylko z kontem na http://www.gazeta.pl ❗ ❗

nie ma adminów 😀 😀 😛 😛 😉 ( można się wyszaleć 😀 )

tłumacznia czarów/ataków są na forum RD PL ( http://www.reddragon.pl/modules.php?name=F...=viewforum&f=26 - dział o RD HU , post na temat problemów : http://www.reddragon.pl/modules.php?name=F...iewtopic&t=3220 ; a tu słowniczek : http://www.reddragon.pl/modules.php?name=F...iewtopic&t=3346 :))

jak kilka dni pogram to powiem coś wiecej

małe info-update

Na RD HU jest tylko 135 koalek ❗ 😆

sporo jest polaków ( wg. RD PL forum to ponad 75 % )

server działa błyskawicznie , nie to co RD PL 😈

Vidmo
    Participant

(...)

Udało mi się stworzyć księstwo i się zalogować jednak w tym momencie mam pewne kłopoty ponieważ ładuje mi się tylko główny ekran a nie chcą się wczytać paski do budowy, forum itp. bo tam jakiegoś URL'a nie może załadować 😕 .Masz Reyden może ten sam problem ?

Reyden
    Participant

to zapewne wina języka zmień/zerejestruj nowe ksiestwo z jezykiem czeskim/wegierskim inne wasnie takie mają problemyP.S . Zapraszam do koalki UTFPna RD HU idzie sie szybko wzbogacić , ja już mam ponad 3 M złotai 130000 na wzroście ( z tego 1 200 000 dostąłem po 3-4 tuirze , a 1 400 000 mam z labiryntu ) ; a dopiero dziś założyłem drugie księtwo

Vidmo
    Participant

to zapewne wina języka 

zmień/zerejestruj nowe ksiestwo z jezykiem czeskim/wegierskim 

inne wasnie takie mają problemy

P.S . Zapraszam do koalki UTFP

na RD HU idzie sie szybko wzbogacić , ja już mam ponad 3 M złotai 130000 na wzroście ( z tego 1 200 000 dostąłem po 3-4 tuirze , a 1 400 000 mam z labiryntu ) ; a dopiero dziś założyłem drugie księtwo

Dzięki ustawiłem język i działa :). Już zgłosiłem kandydaturę. Teraz przynajmniej zawsze będę w TOP 100 😀

fluor
    Keymaster

Ciekawi mnie jak wyglądają negocjacje i dyplomacja na węgierskim. Dużo osób zna tam angielski??

Vidmo
    Participant

Ciekawi mnie jak wyglądają negocjacje i dyplomacja na węgierskim. Dużo osób zna tam angielski??

Negocjacje wyglądają tak jak na RD PL tylko w innym języku jest menu 😉 ale tak na poważnie to Reyden już wspominał, że bardzo duży procent na RD HU to polacy (zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że ok. 95%), którzy grają zresztą jeszcze na RD PL i CZ więc wszystkie negocjacje jak również posty na forum są pisane przeważnie po polsku (więc raczej nie jest wymagana znajomość angielskiego ale i tak nie zaszkodzi go umieć 🙂 ) i jest to język dominujący. Chciałbym zachęcić również do gry na RD HU (ceny są na targu wysokie ale ostatnio idą w dół 🙂 ) bo mimo braku administratorów nie ma totalnego chaosu na stronce, a jedynie lekkie rozluźnienie 😉 ,a i ekipy KA i KH by sobie poszalały bo by zajmowały pierwsze lokaty przy obecnym stanie ziemi 🙂 (chyba jest tylko ok 10 koalek z siedemnastką koalicjantów). Tylko z czarowaniem byłoby gorzej bo wszystko jest po węgiersku ale z upływem czasu da się przyzwyczaić 🙂 .

Coen
    Participant

Byłby ktoś skłonny przejąć moje księstwa? Bo mi się już po prostu nie chce grać totalnie

Viewing 15 posts - 241 through 255 (of 306 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram