Forum Fantastyka Gry Reddragon

Reddragon

Viewing 15 posts - 196 through 210 (of 306 total)
  • Author
    Posts
  • Vidmo
    Participant
    #12153

    to powiedzice mi jak mam sie usunac z koalki w ktorej jestem sam, i jestem impem.

    chyba, ze ktos ma jakies info kiedy wroci pete lub Q

    A nie możesz po prostu rozwiązać koalicji ?

    drupi
    Participant
    #12160

    Nie obrażaj mojej koalki bo nie zamierzam nią wegetować (czekam tylko aż moich 5 niedoświadczonych graczy wreszcie załapie gre 🙂 . Mój GD w poprzedniej erze obsadzał stanowiska GD w 2 koalkach w top 100 i dobrze mu szło. Podczas ostatniej wojny dostaliśmy ostro w d..e 🙂 ale szybko się podnieśliśmy i niedługo zamierzamy troche pokosić (dostaliśmy bo 3/4 koalki nie grało bo speców nie miało). Jeżeli nie wybudują reszty to kick z koalki :/ .

    Ps:Może nasza koalka jest poza top 900 ale My gramy dla przyjemności

    PPS:Przy okazji zdobyłem spore doświadczenie w grze jako imperator  😛

    Kazdy gra dla przyjemnościi to na dzien dobry 😀

    Skoro jestescie tacy dobrzy to zapraszam na sparing 🙂 Okaze sie kto jest lepszy iprzosze cie nie mow jaki to jestes doswiadczony bo ja pamietam poprzednia ere kiedy to prowadzilem twoje ksiestewko i po twoim powrocie pierwsze co zrobiles to spanikowales i absykowales 😀 Nie mam zamiaru cie obrazac, liczylem ze stworzymy koalke trekowa ale niestety pouciekaliscie z kwadrantu. Staliscie sie impami nie majac pojecia o grze, i nigdy nie dojdziecie na wysokie miejsca w koncu gra sie zeby wygrywac!!!

    P.s. Pamietasz ze jestes mi winny piwko tak wiec wpadnij do Kolobrzegu 21 sierpnia i postaw

    Fixer
    Participant
    #12162

    Sporo napisal:P

    [ciach]

    Coz jaki kiedys powiedzial Fluor o tej grze. RD jest bardzo przyjemny jesli sie wygrywa... Nic dodac nic ujac to wlasnie sedno RD. Aby dobrze grac trzeba dlugo pograc podpatrywac doswiadczonych graczy itp. To wymaga czasu i checi uczenia sie. Z calym szacunkiem ale wydaje mi sie ze wiekszosc z was ledwie liznela RD i nie ma pojecia o dyplomacji negocjacji i walce w RD. Dlatego twoje slowa

    Ps:Może nasza koalka jest poza top 900 ale My gramy dla przyjemności 

    PPS:Przy okazji zdobyłem spore doświadczenie w grze jako imperator

    Budza jedynie moje rozbawienie. Po pierwsze przegrywanie i ciagle dostawanie w tylek to watpliwa przyjemnosc. (Nie nalezy zapominac o tym ze szkolenie geankow w warunkach notorycznie ponoszonej przegranej jest bardzo utrudnione)

    po drugie doswiadzenie impowskie mozna zdobyc jedynie po dlugim stazu i wielu kontaktach na stopie sojuszniczej czy to wojennej z innymi doswiadczonymi impami ktorzy nie bawia sie w piaskownicy jaka jest top 1000 😛

    P.S. Graczy nalezy uczyc grania w RD a nie wywalac ich bo nie mogli zrobic czegos co sobie ich imp wymyslil. Widocznie jest slabym pedagogiem albo zada czegos czego sam nie potrafi dobrze zrobic 😉

    Piotr
    Keymaster
    #12163

    "War is more fun when you're winning" jak to powiedzial pewien znany Klingon. To swietnie pasuje do RD. No niestety, u nas w koalce tego "fun" zdecydowanie brakuje, ale powod jest prosty - polowa z nas jest kompletnie zielona, a druga polowa jedynie zolta. 😉 Ale moze w koncu uda sie wyszkolic ta wesola kompanie i bedzie lepiej.

    Anonymous
    Guest
    #12164

    Chyba pod koniec ery... Ja tam się cieszę, że nie ma u nas większych zgrzytów, jak są jakieś niejasności, to się je wyjaśnia na bieżąco... Hy, a jeszcze bardziej cieszy mnie wyrozumiałość Impa i GD :). Dobrze wiedzieć, że jest kogo spytać, jakby co...

    Vidmo
    Participant
    #12167

    Skoro jestescie tacy dobrzy to zapraszam na sparing 🙂  Okaze sie kto jest lepszy iprzosze cie nie mow jaki to jestes doswiadczony bo ja pamietam poprzednia ere kiedy to prowadzilem twoje ksiestewko i po twoim powrocie pierwsze co zrobiles to spanikowales i absykowales 😀  Nie mam zamiaru cie obrazac, liczylem ze stworzymy koalke trekowa ale niestety pouciekaliscie z kwadrantu. Staliscie sie impami nie majac pojecia o grze, i nigdy nie dojdziecie na wysokie miejsca w koncu gra sie zeby wygrywac!!!

    P.s. Pamietasz ze jestes mi winny piwko tak wiec wpadnij do Kolobrzegu 21 sierpnia i postaw

    1.Sparing jest nie za dobrym rozwiązaniem bo jesteście silniejszą koalką (to nie moja wina że część moich gubów strasznie cieniuje), a ataki dużo silniejszych na słabsze nie za bardzo jest honorowe 🙂

    2.Nie mówiłem jaki to jestem super doświadczony tylko mówiłem że mam doświadczonego GD, a ja sam dobrze się spisuje jaki imp 😛

    3.Poprzednia era była moją pierwszą w RD a abdykowałem ponieważ się strasznie wkurzyłem gdy przez błędy imperatorskie straciłem 50% gleby (i nie tylko ja) 😛

    4.Następnym powodem abdykowania było to że nie chciało mi się grać dwoma księstwami (jak zauważyłeś pewnie to Qhatra nie abdykowałem), a dokładniej nie miałem czasu

    5.Gdybym panikował to całkowicie bym z gry zrezygnował 😛 (troche logiki i człowiek się gubi)

    6.Powodem rozpadu kwadrantu były liczne błędy dowództwa i wtrącanie się niepotrzebne w sprawy księstwa. Jako imp rozumiem że należy kontrolować koalkę (np czy wybudowali wszyscy spece, jak ukierunkowują księstwo, po co trzymają wojsko w czasie protka itp) ale Imp i GD KA w poprzedniej erze najchętniej by przejeli wszystkie guby i sami kierowali jak im się podoba

    7.Ja też na początku myślałem, że fajnie by było stworzyć koalkę wyłącznie trekową ale za dużo osób ma własne zdanie i tendencje do bycia impem

    8.Każdy stał się impem bo każdy chciał się sprawdzić. Jednym się udało dobrze prowadzić koalkę innym nie.Uważam się za dobrego impa ponieważ popełniam mało błędów dowódczych i nie zmuszam wszystkich do robienia tego co ja chce ale też nie pozwalam na totalną samowolkę, a gdy popełnię jakiś błąd to skutki biorę na siebie (nawet gdyby to było 20 ww)

    9.Ja akurat nie myśle tak jak Ty i moim zdaniem grać się powinno dla odpoczynku i przyjemności (to jest świat wirtualny więc co się tu długo rozwodzić), a jeżeli chcesz być w top 10 to szczerze mówiąc nie widze Ciebie w nim nawet za 10 er.

    Ps:O piwku dla Ciebie (i nie tylko 🙂 )pamiętam ale 21 sierpnia będę akurat w Rzeszowie. Wspomne jak będę może jechał na spotkanie trekerów lub wspomnij jak pojawisz się w 3-mieście

    1.RD jest bardzo przyjemny jesli sie wygrywa... Nic dodac nic ujac to wlasnie sedno RD. 

    2.Aby dobrze grac trzeba dlugo pograc podpatrywac doswiadczonych graczy itp. 

    3.To wymaga czasu i checi uczenia sie. Z calym szacunkiem ale wydaje mi sie ze wiekszosc z was ledwie liznela RD i nie ma pojecia o dyplomacji negocjacji i walce w RD. 

    4.Po pierwsze przegrywanie i ciagle dostawanie w tylek to watpliwa przyjemnosc. (Nie nalezy zapominac o tym ze szkolenie geankow w warunkach notorycznie ponoszonej przegranej jest bardzo utrudnione)

    5.po drugie doswiadzenie impowskie mozna zdobyc jedynie po dlugim stazu i wielu kontaktach na stopie sojuszniczej czy to wojennej z innymi doswiadczonymi impami ktorzy nie bawia sie w piaskownicy jaka jest top 1000 😛

    P.S. Graczy nalezy uczyc grania w RD a nie wywalac ich bo nie mogli zrobic czegos co sobie ich imp wymyslil. Widocznie jest slabym pedagogiem albo zada czegos czego sam nie potrafi dobrze zrobic 😉

    1.Zgadzam się. Jednakże nikt nie powiedział że w top 1000 😛 się ponosi same porażki

    2.Nic dodać nic ująć

    3.Też się zgadzam

    4.Jak w pkt 1. , a co do genków to wierz mi ale da się ich wyszkolić (3 strategów poziomy 29 , 27 , 19)

    5.Zgadzam się, ale swoje doświadczenie porównywałem do doświadczenia innych koalek w top 1000 w których niektórzy impowie nie mają nawet zielonego pojęcia o grze 🙂

    Ps:Popieram i wierz mi że gdybym miał kogoś wyrzucić to tylko za bluzgi (jeszcze nikogo nie usunąłem). Sam staram się pomagać słabszym koalicjantom w miare mojej i tak małej wiedzy o RD

    Pps:"Przy okazji zdobyłem spore doświadczenie w grze jako imperator" Pisząc to miałem na myśli wiedzę zdobytą teraz w porównaniu do czasów kiedy impem jeszce nie byłem 😛 (i znowu : troche logiki i człowiek się gubi 😛 )

    drupi
    Participant
    #12177

    3.Poprzednia era była moją pierwszą w RD a abdykowałem ponieważ się strasznie wkurzyłem gdy przez błędy imperatorskie straciłem 50% gleby (i nie tylko ja) 😛

    A ja takie to były błędy imperatorskie jesli mozna spytać?? Wróciłes po miesiącu i w 1 dniu abdykowales taka miales wiedze o tym co sie dzialo przez miesiac?? Aha i o którego impa ci chodzi?

    4.Następnym powodem abdykowania było to że nie chciało mi się grać dwoma księstwami (jak zauważyłeś pewnie to Qhatra nie abdykowałem), a dokładniej nie miałem czasu

    Słuchaj nie będe na forum publicznym przypominał co do mnie pisałeś na privie i proszę cie nie zmuszaj mnie do tego. Na temat twojej abdykacji oczywiście.

    6.Powodem rozpadu kwadrantu były liczne błędy dowództwa i wtrącanie się niepotrzebne w sprawy księstwa. Jako imp rozumiem że należy kontrolować koalkę (np czy wybudowali wszyscy spece, jak ukierunkowują księstwo, po co trzymają wojsko w czasie protka itp) ale Imp i GD KA w poprzedniej erze najchętniej by przejeli wszystkie guby i sami kierowali jak im się podoba

    Przyklady kochany przyklady, bo ja pamietam jak dzis jak dostales w 1 dzien wojny i dostales zakaz wyjscia bojowego ktory zignorowales ile razy sie przebiles???? A co do GD czyli do mnie wlozylem sporo czasu i serca w poprzednim KA i nigdy nie mialem czyjegos hasla poza tym jak mnie prosili, dlatego sugerowanie jakobym chcial kontrolowac wszystkie guby6 jest bezzasadne wlasnie dlatego ze tak malo was kontrowalismy skonczylo sie jak skonczylo. Mimo wielu razacych niesubordynacji nikomu nie dalem zadnej kary ani nikt nie zostal wywalony.

    9.Ja akurat nie myśle tak jak Ty i moim zdaniem grać się powinno dla odpoczynku i przyjemności (to jest świat wirtualny więc co się tu długo rozwodzić), a jeżeli chcesz być w top 10 to szczerze mówiąc nie widze Ciebie w nim nawet za 10 er.

    No coz chyba mam wieksze szanse od ciebie, ale bedziemy patrzec mnie bardziej zalezy na TOP 100 jak na razie jak i calemu Kwadrantowi.

    Vidmo
    Participant
    #12181

    1.A ja takie to były błędy imperatorskie jesli mozna spytać?? Wróciłes po miesiącu i w 1 dniu abdykowales taka miales wiedze o tym co sie dzialo przez miesiac?? 

    2.Aha i o którego impa ci chodzi?

    3.Słuchaj nie będe na forum publicznym przypominał co do mnie pisałeś na privie i proszę cie nie zmuszaj mnie do tego. Na temat twojej abdykacji oczywiście.

    4.Przyklady kochany przyklady, bo ja pamietam jak dzis jak dostales w 1 dzien wojny i dostales zakaz wyjscia bojowego ktory zignorowales ile razy sie przebiles???? 

    5.A co do GD czyli do mnie wlozylem sporo czasu i serca w poprzednim KA i nigdy nie mialem czyjegos hasla poza tym jak mnie prosili, dlatego sugerowanie jakobym chcial kontrolowac wszystkie guby6 jest bezzasadne wlasnie dlatego ze tak malo was kontrowalismy skonczylo sie jak skonczylo. 

    6.Mimo wielu razacych niesubordynacji nikomu nie dalem zadnej kary ani nikt nie zostal wywalony.

    7.No coz chyba mam wieksze szanse od ciebie, ale bedziemy patrzec mnie bardziej zalezy na TOP 100 jak na razie jak i calemu Kwadrantowi.

    1.Wymienie dwa bo nie chce mi się rozpisywać:

    a)Poszukiwanie za dużych celów dla koalki

    b)Po wojnie z koalicją New imp zatwierdził 11 !!! dni protka przez co oberwało się nam od tej smoczej koalki, a óźniej był już tylko pogrom 😉

    2.Oj już nie pamiętam. Dużo ich było, ale był to któryś z późniejszych (ten który się kłócił z Lirianną)

    3.Pozostaje przy swoich powodach abdykacji, zresztą to moja sprawa 😡

    4.A nie pomyślałeś "kochany" 😛 ,że nie każdy może wchodzić codziennie ? Już nie pamiętam powodu dlaczego nie mogłem wejść ale wierz mi, że napewno gdybym miał czas to bym się zalogował (zresztą gdybym miał dużo czasu to bym codziennie siedział na trek.pl co przynajmniej ostatnio mi się udaje)

    5.Wierze i potwierdzam że tak było jednakże starania nie zawsze wychodzą na dobre.Ale jednak nie byłeś wcale złym GD bo tego nie powiedziałem (troche mnie poniosło przez twoją poprzednią wypowiedź 🙂 )

    6.I chwała ci za to 😀 (może i dlatego że wszyscy byli Trekerami 🙂 )

    7.Nie wątpie że KA ma bużo większe szanse na top 100 albo nawet 50 🙂 niż moja koalka jednakże jak już napisałeś wam dużo bardziej na tym zależy

    Ps:Nie gniewaj się na mnie bo pozostane przy swoich racjach a Ty pozostaniesz przy swoich chociaż chęść jest wspólnych

    Pps:Uznałbym to za EOT (tylko jeszcze pifko zostało 🙂 )

    fluor
    Keymaster
    #12183

    Dużo ludzi...

    Po pierwsze to byłby zły eot.

    Po drugie, należy ustalić bardzo wyraźnie czy koalicja gra dla zabawy czy na poważnie. Nie trzeba długo myśleć żeby dojść do wniosku, że połączenie w jednej koali ludzi ambitnych i tych dla funu doprowadza do konfliktów. Wiele też podobnych konfliktów było i u nas, związanych także z passami. Wiadomo, jak ktoś sie nie może zalogować to daje znać i ktoś inny to robi.

    Jeżeli gracie na poważnie i chcecie dojść do top100 czy 50, to życzę wam bardzo dobrze, ale cel jest jeszcze dość daleko. Wysokie ambicje = dużo wysiłku ze strony każdego koalicjanta.

    Zadziwiał mnie zawsze fakt dużej liczebności Kwadrantu. IMO zawsze łatwiej jest zaczynać naukę (także Imperator i GD) od mniejszych koalicji, stopniowo dołączając kolejne guby tak, by była mniej więcej ciągłość i możliwość zastosowania poprzednich doświadczeń. Za dużo roboty może od razu zniechęcić lub doprowadzić do nieporozumień.

    Prot 11 dni to rzeczywiście brzmi tak jakby ktoś was wystawił na żer, ale od tego popełnia się błędy żeby później się ich wystrzegać... 😉

    Nie piszę że to czyjaś wina. Prawie zawsze jest tak, że winnych jest więcej. Imp czegoś nie zrobił, o czymś zapomniał, ale przecież ktoś mógł mu przypomnieć, czy cośtam. Sami rozumiecie. Wina i kara rozchodzą się zawsze po wszystkich... i na pewno, Vidmo nie jest tak, że z powodu błędnej decyzji straciłeś dużo akrów: razem z tobą stratę poniosła cała koalicja.

    Ludzie to jest team play... bez znaczenia czy gracie poważnie czy dla zabawy.

    Fixer
    Participant
    #12184

    Vidmo, Vidmo i jeszcze raz Vidmo

    No coz sam widzisz jak byles zorientowany w sprawach koalki. Otoz imperatorow bylo 2 ja i Coen. (Ja zostalem Impem dlugo dlugo po sprawie z New) Mniejsza jednak o powody zmiany na stolku i sam proces dokonywania tej malej rewolucji (zbyt dlugo walkowalem ten temat ze wszystkimi zeby teraz do niego wracac).

    Jednak musze dokonac malego sprostowania - to nie ja sie klocilem ja tylko chcialem dokonac pewnych zmian w dzialaniu Kwadrantu - np dostep do log passow dla dowodctwa, dyscyplina przy prowadzeniu wojny (podczas poprzedniej ery dosc czesto wystepowala sytuacja ze koalicjianci wedle zasady kazdy sobie sterem okretem i zeglarzem robil co chcial a efekty tego byly oplakane - skuytecznosc atakow ponizej 15%). Nie wspomne tez o calkowitym olewaniu Impa a nastepnie bronieniem sie stwierdzeniem ze od wojny to jest GD a Imp nie ma nic do gadania oraz kilkunastu innych sprawach o ktorych Vidmo nie ma pojecia... Dlatego nastepnym razem przed wyrazaniem kategorycznych sadow radze zapoznac sie z materialem faktograficznym.

    Fluor napisal sporo o: 

    [ciach]

    Masz racje ze nalezy ustalic styl w jakim koalicja zamierza grac ale sa pewne zasady ktore obowiazuja wszystkie koalicji niezaleznie od tego czy graja "zawodowo" czy jedynie dal zabawy. Taka sprawa jest powazne traktowanie innych graczy, brania pod uwage sytuacji innych, nie zapominania ze RD to gra zespolowa. Nie wspominam tez o pohamowaniu wlasnych ambicji dla dobra koalicji. No i oczywiscie kulturalnym zachowaniu wobec koalicjantow. O tych rzeczach a szczegolnie ostatniej wiele osob zapomnialo... a szkoda.

    P.S.

    Vidmo gdybys mial watpliwosci co do moich kompetencji czy do kompetencji innych ludzi z dowodztwa (przypominam ze to nie ja sam zajmuje sie koalicja a wraz z GD oraz Arcymagiem - role mistrza zlodzieji tymczasowo pelnie sam wspierajac sie jednak o rady gracza ktory nie raz byl w top 50) spojrz tylko na Kwadrant i jego sytuacje "miedzynarodowa" - "oficjalna dyplomacja" to jedynie drobna czesc kontaktow i nawiazanych sojuszy 😉

    Dorzuce tez ze w Kwadrancie chodzi wszystko jak w zegarku i nikt nie ma "problemow" ze straszliwym Impem krwiozerczym GD ani zlym do szpiku kosci Arcymagiem

    Reyden
    Participant
    #12210

    Może trochę OT.

    Znalazłem dwie RD-podobne gry online :

    1. Fade of Atlantis

    http://foa.sarnet.pl/index.php

    niestety nic praktycznie o niej nie wiem , bo server jest czasowo wyłaczony

    2. Mage Towers

    http://www.mt.setia.pl/index.php

    Tez mało wiem , bo gram dopiero 1 dzień , w skrócie gra sie magiem,

    walczy się z innym magami , podbija i ch ziemie oraz buduje wieżę oraz schody do nieba

    oraz trzecia inna od RD

    Gotyx

    http://www.gotyx.maszyna.pl/

    Gra strategiczno-ekonomiczna rozgrywana w realciach średniowiecza

    Vidmo
    Participant
    #12227

    1.No coz sam widzisz jak byles zorientowany w sprawach koalki. Otoz imperatorow bylo 2 ja i Coen.

    2.Nie wspomne tez o calkowitym olewaniu Impa a nastepnie bronieniem sie stwierdzeniem ze od wojny to jest GD a Imp nie ma nic do gadania oraz kilkunastu innych sprawach ...

    3. ... o ktorych Vidmo nie ma pojecia... 

    4.Vidmo gdybys mial watpliwosci co do moich kompetencji czy do kompetencji innych ludzi z dowodztwa ...

    1.Spox nie wszystko musze pamiętać 😉

    2.Ja akurat ciebie ani nikogo innego nie olewałem o ile dobrze pamietasz ...

    3.Niby o jakich rzeczach nie mam pojęcia ?? Uznaje to za obrazę 😡

    4.Jak byś dobrze przeczytał to napisałem, że nie wątpie w twoje kompetencje i starania ale nie zawsze to wychodziło tak jak byśmy chcieli ...

    Q
    Participant
    #12231

    W tej erze juz nie wrocimy.

    w menu polityka masz takie cus tam pisze rozwiaz koalicje prosta rzecz poszukaj.

    bardzo mnie nie cieszy ze tak z nasza koalka sie stalo nawet niezle sobie radzilismy ale sa rzeczy bardziej pilne od gry, niestety. moze w innej erze w roku szkolnym, wtedy moge siedziec na internecie do woli.

    nawet szanse mielismy zbudowac palac sadu ostatecznego naprawde sojusz byl niezly szczegolnie jesli chodzi o koalicje Biblioteka Peter miala tam niezle wtyki.

    a wlasnie pochwalcie sie jak tam stoja teraz wasze koalki 😀

    I czy jako koalicje trekowe trzymacie sie razem?

    Pozdrowionka dla wszystkich graczy.

    4mami
    Participant
    #12235

    Continuum niestety musialem rozwiazac, czekam na zaciag do Fixera.

    EddieGcT
    Participant
    #12268

    Coz powiedziec, wystarczy chwilke poczekac, juz za 4 dni konczymy dosc ciezka wojne wiec zapewne pojawia sie miejsca, a kto wie czy nie cos wiecej 🙂 no ale o tym ja nie decyduje nawet piastujac stolek Arcymaga, ale Fixer napewno nie omieszka skrobnac czegos na 4um 🙂

Viewing 15 posts - 196 through 210 (of 306 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram