Forum Trek.pl Newsy Star Trek Recenzja gry Star Trek: SceneIt?

Recenzja gry Star Trek: SceneIt?

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • fluor
  Keymaster
  #4380

  Minęło prawie 10 lat od kiedy wydano ostatnią trekową grę planszową ("Star Trek: Trivia Game"). Przedstawiamy tłumaczenie recenzji z TrekMovie, wraz ze zdjęciami z nowej gry produkcji Mattela i ScreenLife.

  [more]Jedną z podstawowych zalet jest jej to, że możemy wybrać czy chcemy szybką grę (około 15 minut) czy tradycyjną (około 40 minut). Dostępny jest także tryb "imprezowy", który pozwala na grę w większych grupach - gracze odpowiadają na kolejne pytania bez używania planszy.

  Dołączona grafika

  Star Trek: SceneIt? - gra planszowa i jej składniki.

  Dostępne są dwie wersje gry: standardowa i Deluxe. W obu gra jest taka sama, różnica polega na opakowaniu i komponentach.

  Standardowa edycja zawiera pudełko z grafiką pięciu kapitanów, pionki-okręty plastikowe, a kostki są małe.

  Wersja deluxe ma dwa pudełka: jedno z kapitanami, a drugie z grafiką przedstawiającą okręty. W tej wersji jest więcej kart z pytaniami, kości są większe, a pionki zrobione z metalu.

  Dołączona grafikaDołączona grafika

  Pudełka wersji Deluxe

  Sposób rozgrywki

  "SceneIt? Star Trek Edition" to połączenie gry DVD z planszówką opartą o pytania quizowe z wszystkich sześciu seriali (także TAS) i 10 filmów kinowych. Gracze rzucają dwiema kostkami (pierwsza wskazuje o ile pól ruszy się pionek, a druga decyduje o kategorii pytania, na jakie będzie odpowiadał gracz). Pytania z kart dzielą się na: zielone ("Zjednoczona Federacja Planet" - o obcych, okrętach, planetach, itp), czerwone ("Data gwiezdna" - o wydarzenia) i żółte ("IDIC" - wiedza popularna świata Star Trek). Pytania DVD dzielą się na pytania do gracza lub do wszystkich graczy.

  Jedną z największych zalet gry jest różnorodność pytań z DVD. Czasem gracze muszą odpowiadać na pytania quizowe na podstawie wybranych scen z filmów lub seriali. Inną wymagającą kategorią są gry słowne lub takie, gdzie wizerunki znanych postaci są mocno zniekształcone i należy je zidentyfikować poprawnie.

  Dołączona grafika

  Menu DVD gry.

  Dołączona grafika

  Czego brakuje na obrazku?

  Dołączona grafika

  Kim jestem? (1. Boję się technologii transporterów. 2. Jestem oficerem Gwiezdnej Floty. 3. Moje holodekowe fantazje doprowadziły mnie do kłopotów.)

  Dołączona grafika

  Niektóre pytania są naprawdę trudne: Dotyczy odcinka "For the World Is Hollow and I Have Touched the Sky": z którą planetą zamieszkałą przez obywateli Federacji jest na kursie kolizyjnym Yonada?

  SceneIt? - wykorzystuje motywy Star Trek

  Niekiedy gry oparte na popularnej licencji, takiej jak Star Trek, nie korzystają z postaci lub pomysłów z filmów w grze. W tym przypadku nie ma takich obaw, Trek jest odpowiednio reprezentowany.

  Pionki to okręty: Defiant, Enterprise, Enterprise D i Voyager (szkoda, że nie dodano NX-01 dla fanów ENTka). Cała gra "czuje" LCARS, a muzyka jest świetnie dobrana.

  Dołączona grafika

  Pionki i kości - wersja zwykła i deluxe.

  Specjalną uwagę zwracamy na fakt, że Mattel i ScreenLife zdecydowali sięzatrudnić Judi Durand jako głos komputera pokładowego. Aktorka podkładała już głos w ST: III (w bazie gwiezdnej) i DS9 (kardasjański komputer), a także w wielu trekowych grach.

  Dołączona grafika

  Pudełko - wersja standardowa.

  Podsumowanie

  To zdecydowanie najlepszy quiz Star Trek i gra planszowa.

  Oceny w skali od 1 do 5:

  * projekt planszy: 5 (wielką zaletą jest wybór szybkiej lub tradycyjnej gry)

  * kości: 2 (mogły być bardziej "trekowe")

  * pionki: 4 (dobrą opcją byłaby obecność NX-01)

  * pudełko: 5 (doskonała grafika)

  * instrukcja: 5 (świetna, zarówno wersja papierowa jak i DVD, w której o zasadach gry opowiada komputer Enterprise)

  * pytania DVD: 5 (doskonałe i zróżnicowane)

  * pytania papierowe: 5 (dobra mieszanka mniej lub bardziej trudnych pytań przeznaczonych dla różnych graczy)

  * muzyka: 4 (gra korzysta z trekowej ścieżki, chociaż jest jej za mało)

  * grywalność: 5 (doskonała dla wszystkich rodzajów graczy)

  Gra w wersji podstawowej kosztuje 29,99$, a deluxe 44,95$.

  Oryginalna i dłuższa wersja recenzji dostępna na TrekMovie.[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram