Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Ranking najczęściej ściąganych seriali TorrentFreaka

Ranking najczęściej ściąganych seriali TorrentFreaka

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Author
    Participant

Jak donosi portal TorrentFreak, najpopularniejszym serialem w dniach 17-24 sierpnia był Stargate: Atlantis. Nie podano dokładnych danych, lecz nie jest tajemnicą, że najpopularniejsze produkcje telewizyjne bez przeszkód osiągają do dziesięciu milionów pobrań w ciągu tygodnia - zwłaszcza zaś, kiedy pojawia się nowy odcinek.

[more]Według TorrentFreaka, ranking najczęściej ściąganego pojedynczego epizodu w roku 2007 otwiera Heroes z około 2,4 mln pobrań. Prawdopodobnie jednak liczba ta była znacznie większa, gdyż są to dane tylko z jednego portalu - Mininova.

Drugie miejsce w owym rankingu zajęła Battlestar Galactica z 706 tyś ściągnięć, trzeci zaś był Lost z 705 tyś.

Powszechnie wiadomo, że ściąganie podobnych plików z internetu jest nielegalne i powoduje straty dla producentów - co niejednokrotnie prowadzi do zawieszenia emisji. TorrentFreak tłumaczy jednak, że publikuje te dane, by pomóc lepiej zrozumieć problem i pokazać, że lepiej jest współzawodniczyć z piractwem niż walczyć z samymi 'piratami'.

Informacja zaczerpnięta z portalu SyFy.[/more]

zdarom
    Participant

TorrentFreak tłumaczy jednak, że publikuje te dane, by pomóc lepiej zrozumieć problem i pokazać, że lepiej jest współzawodniczyć z piractwem niż walczyć z samymi 'piratami'.

Tak jest ;] Najlepiej zmniejszyć ceny płyt, wtedy będzie mniej piractwa.

The D
    Participant

Powszechnie wiadomo, że ściąganie podobnych plików z internetu jest nielegalne

To akurat nie jest takie oczywiste i są różne interpretacje. No ale dyskusja o p2p to już chyba w innym dziale 😉

Lo'Rel
    Participant

Interpretacja tak, ale tak czy inaczej w naszym kraju pobieranie plików poprzez p2p jest nielegalne.

cinus
    Participant

Ja tam tłumaczyłem to w zasadzie więc w newsie mowa o prawie USA, a że w Polsce zupełna Ameryka to już inna sprawa 😀

Krusty
    Participant

Inna sprawa że gdyby nie p2p to wiele seriali nigdy by do naszych stacji tv nie trafiło.

Lo'Rel
    Participant

co racja to racja

Silver Phoenix
    Participant

tak czy inaczej w naszym kraju pobieranie plików poprzez p2p jest nielegalne.

Nie do końca. Wg polskich przepisów filmy i audio ściągać można, nie wolno rozpowszechniać. Ustawiasz upload na "0" i po sprawie... Fakt, że czas ściągania się wówczas bardzo wydłuży, ale...

Poza tym taki np. Blizzard udostępniał trailery (ot, choćby dodatku do WoW-a) właśnie przez p2p.

Jeśli zaś chodzi o liczbę pobrań odcinka SGA - no cóż, mnie to nie dziwi 🙂

Oczywiście do niczego nie namawiam, żeby nie było 😛

Lo'Rel
    Participant

o to mi chodziło, o ogólną zasadę działania, że aby legalnie pobrać musisz się nielegalnie podzielić. Patologia

zdarom
    Participant

Oj nie całkiem. Bo to co na świecie jest patologią to w Polsce jest codziennością. 🙂

The D
    Participant

Bo to co na świecie jest patologią to w Polsce jest codziennością. 🙂

I to jest właśnie patologia 😉

Z drugiej strony niektóre rzeczy cholernie ciężko dostać legalnie, nawet jeśli mieszka się w dużym mieście.

Piotr
    Keymaster

Mnie zastanawia jedna rzecz. Czy gdyby mozna bylo za tego sciagnietego torrenta w latwy sposob zaplacic symbolicznego dolara i w ten sposob 'ulegalnic' sciagniety odcinek, to czy ludzie by placili? Kilkaset tysiecy dolarow dla tworcow to moze nie jest majatek jak na budzet serialu, ale malo to tez nie jest. Po co wydawac krocie na walke z piractwem? Moze jego czesc zamienic na zrodlo dochodu - drobne ale jednak majace znaczenie.

Silver Phoenix
    Participant

Nie wiem jak "ludzie", ale ja - owszem.Na tej samej zasadzie kupuję choćby gry - nie dam 100 PLN (z paroma dosłownie wyjątkami) tylko za to, że pogram w super nowość. Za dwa lata będzie do kupienia za jakieś 20-25 PLN. Tym sposobem dam choć trochę zarobić twórcom - ale nie przepłacę.Z filmami byłoby podobnie. Zresztą - nasza "kochana" TVP już tak działa. Którąś z telenowel można oglądać z netu na zasadzie "odcinek za SMS".Niestety, większość dystrybutorów i wytwórni woli walczyć z piractwem za pomocą sądów.

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram