Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa Quiz Światowy ...

Quiz Światowy ...

Viewing 8 posts - 151 through 158 (of 158 total)
  • Author
    Posts
  • szafa
    Participant
    #53622

    No cóż chyba pytania kolejowe nie podpasowały za bardzo. Więc sprawdźmy kto Rossonerich zna, a kto o nich wygogluje:1. Co Kaka uznał za swoją największą przygodę w Milanie?2. Kto spowodował najszybszy faul świata w piłce nożnej? Na kim? Kluby + nazwiska.3. Kiedy po raz pierwszy AC Milan zdobył puchar UEFA?4. Ile lat grał w Milanie Marco van Basten? Jaką rozpoczął inicjatywę?5. Jakie numery na koszulkach Rossonerich są nieczynne/zarezerwowane? Dla kogo/ku czyjej pamięci?6. Pełna nazwa klubu AC Milan.7. Kto strzelił dwie bramki dla Rossonerich w ostatnim Pucharze Luigi Berlusconiego?8. Co było przyczyną problemów Ronaldo z wagą?9. Na jakiej pozycji w Milanie gra Marco Storari?10. Dlaczego rywale Rossonerich to Nerazurri?

    Pitmistrz
    Participant
    #53625

    6. Associazione Calcio Milan.

    Hemrod
    Participant
    #54030

    Może piłka nożna za bardzo nie pasuje? :> A ja mam swoje pytania, może okażą się bardziej popularne :P1) Czym był synojkizm wg. Tukitydesa ?2) W 1948 roku trwała wojna nowo powstałego państwa żydowskiego z państwami arabskimi. Wojska izraelskie nie posiadały jeszcze wtedy szyfrów, jakiego sposobu użyli aby Arabowie nie mogli zrozumieć ich przekazów (dla ułatwienia podam, że chodzi mi o język :D) 3) Twórcą jakiej doktryny politycznej był Michał Bakunin? 4) W którym roku powstała Konstytucja angielska ?5) Czym był RAF działający w Niemczech od 1970 roku?6) Podaj nazwiska dwóch pilotów niemieckich, którzy 12.I.1916 roku zostali pierwszymi lotnikami, udekorowanymi orderem Pour la Merite Dobra chyba wystarczy 😉

    fluor
    Keymaster
    #54033

    1. Chodzi zapewne o Tukidydesa z Aten ;)4. Wielka Brytania nie posiada konstytucji.

    Hemrod
    Participant
    #54041

    Fluor Ad. 1 Tak chodzi o Tukidydesa z Aten 😉 ale pytanie jest o tym co to synojkizm 😉 Ad. 4 Dobra odpowiedź

    Reyden
    Participant
    #54042

    @ Hemrod Ad. 5 - RAF to Frakcja Czerwonej Armii - niemiecka radykalna lewicowa organizacja terrorystyczna , działała aż do 1998 roku .@ Szafa , to nie była A-4 .

    Hemrod
    Participant
    #54043

    Reyden5 Bardzo dobra odpowiedź 🙂

    I. Thorne
    Participant
    #54718

    Oglądam właśnie serial Alias i mam w związku z tym pytanie.Ile razy w serialu wspomniano o Polsce. Chodzi o miasta, Polaków i polskie organizacje.W których odcinkach to było i w jakiej sytuacji.Przykład: 4x22 Search and Rescue na liście Blackwell jest Polak Santo (wybitnie polskie imię :> ) Kostrzewa z Warszawy.To jeden z trudniejszych przykładów bo częściej Polska pojawia się w rozmowach, a nie spisach.

Viewing 8 posts - 151 through 158 (of 158 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram