Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa Quiz - Skąd to?

Quiz - Skąd to?

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • Barusz
    Participant
    #2827

    Skąd pochodzą te słowa - mogą być teksty piosenek, filmów, powieści, sztuk teatralnych. Dobrze by były po polsku no i w miarę znane. Na dobry początek coś bardzo charakterystycznego:"Chciałem tylko śpiewać ku bożej chwale. Zesłał na mnie to wielkie pragnienie... i uczynił mnie niemym. Dlaczego? Skoro nie chciał, bym wielbił go poprzez muzykę, czemu obdarzył mnie tym żarliwym pragnieniem..."

    Dalek
    Participant
    #41903

    Amadeusz ?"I dokąd teraz uda się nowonarodzona? Sieć jest tak rozległa"

    Barusz
    Participant
    #41904

    Jasne, w obu wersjach (scenicznej i filmowej).Masz to w profilu użytkownika - Ghost in the Shell.Pytanie:"Każdy człowiek przypisuje sobie którąś z cnot głównych, ja zaś jestem jedną z niewielu uczciwych osób jakie znam."Dodam, że tymi słowy narrator pewnej klasycznej powieści tłumaczy czytalnikowi dlaczego nie przespał się z kuzynką przed ostatecznym zerwaniem ze swoją dziewczyną.

    Barusz
    Participant
    #41959

    Łech, widzę, że nie ma anglistów na pokładzie. Powiadają, że "Wielki Gatsby" to najbardziej znana amerykańska powieść."Mam ci powiedzieć, że widziała jak tańczysz. Powiedziała, że kiedy byłaś dzieckiem pokłóciłyście się. Tuż przed twoim występem. Myślałaś, że nie przyszła na twój popis, ale tam była. Schowała się z tyłu, żebyś jej nie widziała. (...) Powiedziała, że odpowiedź brzmi: 'każdego dnia'".

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram