Quiz SF

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 38 total)
  • Author
    Posts
  • Reyden
    Participant
    #2353

    Może zrobimy mały QUIZ SF ( zarówno wielkie/małe sagi jak i pojedyncze filmy/miniserie SF)??Na Starcie ja zadam pytanie:Dotyczy Babylon 5, Co spowodowało wybuch wojny ziemsko-minbarskiej??

    Domko
    Participant
    #24692

    Wybuch wojny ziemsko minbarskiej był spowodowany ostrzałem minbarskiej jednostki przez ziemski statek Prometheus. Minbarczycy na powitanie otworzyli luki działowe, a dowódca ziemski nieopatrznie zrozumiał to jako akt agresji i otworzył ogień...

    Reyden
    Participant
    #24723

    Brawo Domko .Kolejna zagadka ( też z B5 ).Dlaczego Minbari wycofali się z orbity Ziemi ( bitwa na linii ) , mimo ze ludzie bylu juz prawie pokonani ??

    Zarathos
    Participant
    #24726

    Bo zaswiecil sie gadzet zrobiony z trojkata muzycznego, trzech drucikow i kawalka tranzystora :DA tak na serio - poniewaz jeden z jencow, Jeffrey Sinclair, zoskal przeskanowany za pomoca triluminari (w/w gadzet) i okazalo sie, ze ma Minbarska dusze. A poniewaz Minbari nie zabija Minbari, to Szara Rada uznala ze nie mozna zabijac istot z minbarskimi duszami i sie poddali.


    To teraz moje pytania (2)1) B5 - Dlaczego Sinclair mial dusze Minbari2) ST - podaj jeden z przypadkow, gdy rzecz stworzona w holodeku opuscila go nie znikajac (nie chodzi mi ani o EMH, ani o Moriarty'iego)

    Reyden
    Participant
    #24729

    Ad 1. W odcinku War Without End Part II Sinclair został na pokłądzie B4 i z pomocą urządzenia , kórego pod koniec s1 uzyła Delenn ( aby stać sie częsciowo człowiekiem ) , przemienił się w Valena - duchowego przywódcę Minbari .Ad 2 . Michael Sullivan z miasteczka Fair Heaven , w odcinku Spirit Folk ( VOY ) .

    Zarathos
    Participant
    #24731

    Zgadza sie. To moze kontynuacja nr 2. - jaka byla pierwsza rzecz stworzona w holodeku, jaka go opuscila i nie zniknela (nie musi to byc osoba, moze byc martwy przedmiot)A dla reszty cos z Serial Experiment Lain. Co, wg tego serialu, trzeba zrobic, zeby zmienic rzeczytwistosc.

    Coen
    Participant
    #24740

    Pierwszą taką rzeczą była holograficzna śnieżka która oberwał Picard (lub Worf, lub obaj, nie pamietam dokładnie).Teraz ja jeśli możnaSG - jak nazywała się królowa Goa'uldów ktora dała początek Tok'Ra

    Zarathos
    Participant
    #24742

    zgadza sie coen. Czekam na odpowiedz na pytanie dotyczace SELKrolowka nazywala sie Egeria (Ekeria??)

    Coen
    Participant
    #24753

    Nie znam niestety odpowiedzi na to pytanie bo nie znam serialu. Ty zaś odpowiedziałeś oczywiście prawidłowo. Jeśli pozwolicie zadam kolejne pytanie:B5: Kto ustanowił centauryjską gwardie pałacową?

    Zarathos
    Participant
    #24758

    Imperator TuscanoTo i ja z B5: czyich kodow uzyl zabojca aby dostac sie do kwatery Varnera w The Gathering

    Reyden
    Participant
    #28743

    Użył kodów Sinclaira .Czas pchnąc talej topic , teraz moje pytanie :[BSG Classic ]Ile było Gwiazd Bojowych ?Podaj nazwy 4 z nich .

    O`mus
    Participant
    #28754

    Galactica miała numeracje 75, więc zakładam że tyle ich było. A nazwa 4 innych to np:1)Olympia2)Columbia3)Acropolis4)Pacifica

    Coen
    Participant
    #28755

    A nie było ich przypadkiem 12, po jednej na kolonie?

    Reyden
    Participant
    #30559

    Tak , było ich 12 .Kolejne pytania :Jaką kolonię reprezentowała Galactica ??Jakiej klasy i typu był drugi HMS Fearless ( universum Honor Harrington ) ??Jak ma na imię treecat Honor ( znowu HH ) ??

    Riri
    Participant
    #30560

    kicius to nimmitz

    A co do 1...O ktorego fearlessa hodzi ;P CL 56 to Courageous

    Drugu byl klasy Star Knigh...

    r1

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 38 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram