Forum Fantastyka Star Trek Pytania

Pytania

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 441 total)
  • Author
    Participant

Co do El-Aurian to nie zauważyłem jakiejś szczególnej różnicy, ale Betazoida można poznać po pierwszym spojrzeniu na oczy 🙂 Czarne i głębokie :)piotr_p out

r_ADM
    Participant

z technicznego punktu widzenia Kira w ciaze nie zaszla ;P

Anonymous
    Guest

Mam pytanie do kogoś kto oglądał TOS:Bread and circuses z 2 sezonu , kumpel mi mówił, że tam za budynek w XX Rzymie na obcej planecie robii Pałac Kultury i Nauki;dokładnie kolumnady i ściany niskich skrzydeł jakoby są jego, ma ktos ten odcinek i mógłby to potwierdzić lub zaprzeczyć??

r_ADM
    Participant

Cos sie koledze pomylilo 🙂

Gosiek
    Participant

Dokładnie, pomyliło i to solidnie. To jest odcinek nawiązujący do starożytnego Rzymu i również pokazana architektura ma w sobie nawiązania do klasycznych rzymskich budowli ew. do tego co mamy okazję oglądać na amerykańskim (nomen omen klasycystycznym :P) Kapitolu - kolumnady i łuki to nie wynalazek socjalistycznych architektów. ;> Poza tym warto pamiętać, że to właśnie budowle z czasów socrealizmu nawiązywały do tych klasycznych a nie odwrotnie. 😉

Anonymous
    Guest

Wiem wiem socrealizm i te sprawy jednak znajomy podesłał mi tego linka:

http://www.album.com.pl/album.php?id=12482

r_ADM
    Participant

to niech teraz podesle taki screen z tosa

Gosiek
    Participant

O ile pamiętam, to właśnie pierwsze 2 zdjęcia z wymienionej strony to są screeny z TOSa, więc podobieństwo obu budynków byłoby zbyt duże, żeby mówić o przypadku. Chociaż w samym odcinku ten budynek nie wygląda zbyt podobnie do pałacu, dopiero w zestawieniu z aktualnym zdjęciem daje się to zauważyć. Zwłaszcza, że w Bread and Circuses widać go przez jakieś 5 sekund. 😉 Gdybym nie miała porównania ze współczesnym zdjęciem, to bym się pewnie nie dała przekonać, że w TOSie mógł się pojawić PKiN. 😛

Barusz
    Participant

Czy poza Tuvokiem i jego rodziną kiedykolwiek widzieliśmy w ST innych czarnoskórych Wolkan? Jeśli nie, to czy takie ich 'niedoreprezentowanie' zostało jakoś wytłumaczone w źródłach kanonicznych?

BeneGesserit
    Participant

Nie kojarzę żadnego ciemnoskórego Wolkana poza Tuvokiem i jego rodziną, ale nie widziałam jeszcze wszystkiego :).

Zacytuję Ci natomiast fragmencik na ten temat:"Although there is very little speciation on Vulcan, there are two races of Vulcans -- a light-skinned race that dominated the Northern Hemisphere in prehistoric times and a dark-skinned race from the Southern Hemisphere". Reszte możesz znaleźć tutaj

Można z tego wywnioskować, że dominującą rasą są "biali" Wolkanie, więc nic dziwnego, że rzadko można spotkać "czarnych".

Barusz
    Participant

Dzięki, ale to chyba właśnie niekanon tylko 'zdroworosądkowe dopasowanie' teorii do tego co widzieliśmy na ekranie. Innymi słowy - spekulacje do których każdy z nas mógłby dojść sam 😉

Barusz
    Participant

McCoy i Spock w TOS "The Conscience of the King":McCoy: Would you care for a drink, mister Spock?Spock: My father's race was spared the dubious benefits of alcohol.McCoy: Oh... Now I know why they were conquered.Ktoś wie o co chodzi?

I. Thorne
    Participant

Ostatnio zainteresowałem się extrasami z seriali.W związku tym mam pytanie:Czy ktoś posiada pełną listę extrasów każdego z sezonów (wiem, że niektóre są ukryte)? Jeśli ktos posiada link do strony z listą też bym prosił.

r_ADM
    Participant

google twoim przyjacielem 😛

Gosiek
    Participant

McCoy: Oh... Now I know why they were conquered.

Ktoś wie o co chodzi?

O ile pytasz o ten fragment, to Wolkanie i ich planeta byli najeżdzani przez oriońskich piratów i toczyli z nimi zaciętą wojnę w której Orioni mieli znaczną przewagę - wydarzenia te są datowane na czasy Suraka. Natomiast jeżeli pytasz czemu Wolkanie nie piją... bo to jest nielogiczne. 😛

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 441 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram