Forum Fantastyka Star Trek Pytania

Pytania

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 445 total)
  • Author
    Posts
  • Barusz
    Participant
    #31254

    Jaką oglądalność ma "Enterprise" na AXN? Szczególnie ciekawe byłoby porównanie jej z oglądalnością, procentem widzów mających włączoną stację itd. z "osiągnięciami" innych seriali nadawanych o tej samej samej porze w pozostałe dni tygodnia. Szczerze mówiąc nie sądzę by ktoś stąd był mi w stanie odpowiedzieć, ale może się mylę.

    fije
    Participant
    #33583

    Witam!Czy ktos może wie, jak nazywa sie utwór z odcinka Star Trek TNG - 6x19 - Lessons z 19 minuty, jak Jean Luc gra na fujarce w tunelu Jeffriesa z babką, która gra na zwijanym keyboardzie? Albo może ktoś ma ten utwor?

    Gosiek
    Participant
    #33903

    Mod: Ostatnie posty dotyczące rozwoju trekowych języków oraz tłumaczenia poszczególnych tekstów występujących w serialch zostały przeniesione do tematu o trekowej lingwistyce, gdzie z pewnością będzie można kontynuować dyskusję.

    sinbad
    Participant
    #35099

    Gdzie indziej jak nie tu znalazłbym odpowiedz na moje pytanie :)Bardzo prosze o podanie tytułu utworu granego w STM:II:WoK przy pogrzebie Spock'a - chodzi o irlandzki lub szkocki utwór instumentalny grany na pogrzbach oficerów - na dudach czy kobzach.Dziękuje i pozdrawiam

    Zarathos
    Participant
    #35102

    Bogowie, a uzyć googla to nie laska? Powinno sie dopisac do regulaminu forum - zanim zadasz pytanie, uzyj googla.Ten utwor to hymn protestancki, napisany przez Johna Newtona: "Amazing Grace". Pochodzenie melodii jest nieznane, moze miec pochodzenie szkockie (najprawdopodobniej) albo afrykanskie.

    Barusz
    Participant
    #35134

    Melodię i tekst można znaleść choćby na polskojęzycznej stronie http://startrekmidi.w.interia.pl

    Pah Wraith
    Participant
    #35137

    Co ciekawe, tekst ten i melodia stały się jednym z podtematów (w otwarciu i zamkniąciu) drugiego odcinka fanowskiego ST: "New Voyages".

    I. Thorne
    Participant
    #35157

    Ja mam pytanie:Czy w jakimś odcinku treka był przedstawiony bajorański ślub? Bo klingoński i federacyjny widziałem...

    r_ADM
    Participant
    #35213

    cos na ksztalt bajoranskiego bylo w ds9 call to arms. Sisko udzielal slubu Leetcie i Romowi.

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #35232

    Wydaje mi sie ze nawet nie na ksztalt ale wlasnie byl to bajoranski slub 😉 Chocby z tego powodu ze Leeta kategorycznie chciala ceremonii wedlug tradycji jej ludu a sam obrzed sprawowal Sisko po bajoransku 😉

    r_ADM
    Participant
    #35237

    slub udzielany na szybko, w kajucie na ds9 nie jest chyba tradycjnym bajoranskim slubem. na pewno nie moze, sie rownac z tym co byla widac podczas ceremonii worfa i dax.

    Pah Wraith
    Participant
    #35242

    Ja mam pytanie:

    Czy w jakimś odcinku treka był przedstawiony bajorański ślub? Bo klingoński i federacyjny widziałem...

    [post="36585"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Chyba trudno mówić o ślubie "federacyjnym". Widzieliśmy ślub a la Gwiezdna Flota (w "Balance of terror"), ślub azjatycki (Keiko i O'Brien - "Data's day" [dobrze pamiętam?]), oraz betazoidzki (choć bez pewnych istotnych szczegółów 😉 ale czegoś takiego jak federacyjny chyba nie?

    I. Thorne
    Participant
    #35272

    A Nemesis? Ślub Rikera i Troi?

    Piotr
    Keymaster
    #35273

    W Nemezis to nie byl slub, jedynie przyjecie. Slub mial sie odbyc na Betazed.

    Gosiek
    Participant
    #35276

    Dokładnie. Poza tym wydaje mi się, że nazywanie zwyczajów panujących na Ziemi - takich jak choćby ślub udzielany przez Kirka w Balance of terror czy też impreza w Nemesis "ślubem federacyjnym" to naciąganie faktów. To są zwyczaje ziemskie, nie federacyjne. Federacja to ok. 150 różnych światów, z których wiele ma zupełnie inną kulturę i zwyczaje (zapewne także i ślubne) - przykładem niech będą choćby Betazoidzi czy Wolkanie, których ceremonie ślubne są zupełnie różne od ziemskich, a też są przecież "federacyjne". ;>

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 445 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram