Forum Fantastyka Star Trek Pytania

Pytania

Viewing 10 posts - 436 through 445 (of 445 total)
  • Author
    Posts
  • I. Thorne
    Participant
    #123160

    Patrzac na to, ze wreszcie przestano olewac nasz kraj i traktowac nas jak Pigmejow (bez obrazy) to istnieje spora szansa, ze na innych kanalach tez bedzie STD. Tylko, jesli pytasz sie, czy na "darmowych" kanalach w stylu TVP(iS) czy Polsat to wieksze szanse sa na to, ze Klingoni istnieja niz ze to puszcza.

    MarcinK
    Participant
    #241145

    W Voy Borg nadal głowią się nad skuteczną asymilacją ludzi, ale jak to jest że w FC asymilować się zdaje powietrze?

    Q__
    Participant
    #241147

    Berman, Braga i Moore nie zadawali sobie takich pytań, a Ty je sobie zadajesz? 😉

    A serio: owszem wydaje się dziwne, że wydarzenia odcinka "Scorpion" (stardate 50984.3) miały miejsce już po bitwie o sektor 001 z FC (stardate 50893.5), ale że po drodze miały miejsce temporalne nadpisania wszystko się teoretycznie da tym wyjaśnić...

    MarcinK
    Participant
    #241152

    Ciekawe też czy Królowa zdążyła doskórować Dacie węża? :p

    Q__
    Participant
    #241160

    Uważaj żeby Ci kto za takie pytania bajki o wężu nie opowiedział...* 😛

    * Choć sam Data, podobnie jak Isaac, zapewne by nic przeciwko ich zadawaniu nie miał...
    https://www.youtube.com/watch?v=gIcTnUMHTDY

    Pleiades
    Participant
    #244387

    Ciekawe też czy Królowa zdążyła doskórować Dacie węża? :p

    Dobra, to jest ohydne...

    Pleiades
    Participant
    #246729

    Dobra, pytanie na dzisiaj.
    Rozkminiam sobie androidy i naprawdę już się pogubiłam... Czemu badania Soonga miały takie znaczenie, mówiono o nich, że przełomowe, że był geniuszem w swojej dziedzinie, skoro już wcześniej istniały androidy? Właśnie niedawno się dowiedziałam, że w TOSie już były... Chyba że mi ktoś kłamie...
    W PIC już tych androidów jest całkiem sporo, ba, nawet całe społeczeństwo. I tu się rodzi kolejne pytanie: czy Bruce Maddox naprawdę był tak kiepskim cybernetykiem, że żadnego nie potrafił sam stworzyć i miał kłopoty z stabilizacją połączeń nerwowych? Ja tam nie wiem... We współpracy z Altanem Inigo Soongiem już mu lepiej poszło, ale odnoszę wrażenie, że ten drugi odwalił całą robotę 🙂 W końcu pochodzi z "szanowanej" (khem...) rodziny cybernetyków 😛
    A'propos "szalonego naukowca" Soonga. Jak rozumiem był synem Nooniana. Dlaczego nigdy o nim wcześniej nie słyszeliśmy? Dlaczego Noonian Soong nigdy o nim nie wspomniał Dacie? I kto był jego matką, Juliana? Też nigdy nic nie wspominałą. Ja wiem, że to powinno iść do działu buraków, bo sobie tego Altana scenarzyści wymyślili dla potrzeb PIC, ale mimo wszystko drażnią mnie takie nieścisłości.

    Q__
    Participant
    #246733

    Czemu badania Soonga miały takie znaczenie, mówiono o nich, że przełomowe, że był geniuszem w swojej dziedzinie, skoro już wcześniej istniały androidy?

    Wcześniejsze były niedoskonałe - brakowało im nieuchwytnej ludzkiej cechy (Penrose zwie to pozaobliczalnością), której nieobecność była też udziałem V'Gera z TMP, co czyniło je w pewien sposób ułomnymi (z tych samych powodów nie udawało się uploadowanie biologicznych umysłów do maszynowych ciał - traciły pełnię człowieczeństwa), albo też odczuwały emocje ale nie były w stanie sobie z nimi radzić (jak potem biedna Lal). W dodatku nie były typowym tworem Federacyjnej nauki, tylko albo bazowały na technologii wymarłych Obcych, albo były (a dokładniej była, jedna Rayna) dziełem nieśmiertelnego Flinta, który żył na uboczu ziemskiej/federacyjnej cywilizacji*.

    * I, jeśli wierzyć Curtowi Danhauserowi, w czasach Kirka odsunął się od niej jeszcze dalej, odlatując w nieznane wraz z kosmicznym odpowiednikiem Biblioteki Aleksandryjskiej:
    http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=2&topic=1467&page=1#msg302707

    ale mimo wszystko drażnią mnie takie nieścisłości.

    Nie Ciebie jedną...

    Pleiades
    Participant
    #246807

    Jak się nazywają te ćwiczenia a'la Tai Chi, które Worf praktykował z załogantami na Enterprise?

    Pleiades
    Participant
    #246933

    Już wiem, Mok'bara...
    (nie mogę edytować posta...)

Viewing 10 posts - 436 through 445 (of 445 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram