Forum Fantastyka Star Trek Pytania

This topic contains 435 replies, has 67 voices, and was last updated by  I. Thorne 3 years ago.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 436 total)
  • Author

Barusz
    Participant

Dzięki za info. Tak w ogóle, to te dwie rzeczy się IMHO wykluczają. To znaczy jedno z dwojga: albo w uniwersum w którym toczy się akcja "Roswell" "Star Trek" jest serialem który można oglądać w telewizji, albo opisywane w nim wydarzenia są częścią świata kreowanego przez serial (jak w wypadku cliffhangerów).

Voy
    Participant

Czy ktos z Was zna moze tytuly i autorow piosenek spiewanych przez Vica? Nie moge sobie przypomniec, czy wyswietlaja sie przy napisach koncowych a aktualnie nie mam dostepu do swoich zbiorow.

Gosiek
    Participant

O ile pamiętam to wyświetlają się przy napisach końcowych każdego odcinka, a pełna lista utworów poniżej pochodzi z albumu Jamesa Darrena This One's from the Heart i wygląda następująco:

• 01 - James Darren - Vic Fontaine - The Best Is Yet To Come
    • 02 - James Darren - Vic Fontaine - Come Fly With Me
    • 03 - James Darren - Vic Fontaine - That Old Black Magic
    • 04 - James Darren - Vic Fontaine - All the Way
    • 05 - James Darren - Vic Fontaine - It's Only a Paper Moon
    • 06 - James Darren - Vic Fontaine - I've Got the World on a String
    • 07 - James Darren - Vic Fontaine - You'd Better Love Me
    • 08 - James Darren - Vic Fontaine - Sophisticated Lady
    • 09 - James Darren - Vic Fontaine - Just in Time
    • 10 - James Darren - Vic Fontaine - I've Got You Under My Skin
    • 11 - James Darren - Vic Fontaine - The Way You Look Tonight
    • 12 - James Darren - Vic Fontaine - Here's to the Losers
    • 13 - James Darren - Vic Fontaine - You're Nobody 'Till Somebody Loves You
    • 14 - James Darren - Vic Fontaine - Dancing In The Dark
    • 15 - James Darren - Vic Fontaine - Night And Day
    • 16 - James Darren - Vic Fontaine - I'll Be Seeing You
    • 17 - James Darren - Vic Fontaine - Satin Doll

Niestety nie odtworzę w tej chwili w jakim odcinku pojawiła się każda z tych piosenek, i czy wszystkie na pewno mogliśmy usłyszeć w serialu, ale większość z pewnością tam była. 😉

Raider71
    Participant

Czy moglby mi ktos cokolwiek powiedziec na temat okretu USS Titan? Kilka razy spotkalem sie juz z ta nazwa, ale nie znalazlem zadnych dokladnych danych.

Gosiek
    Participant

Jeżeli oglądałeś ST: Nemesis to wzmianki o USS Titan pojawiają się właśnie tam, na samym końcu filmu. Jeżeli nie, to małe ostrzeżenie ANTYSPOILEROWE ;> I ciąg dalszy:

Titan to okręt, na który trafiają Riker (ma nim dowodzić) i Troi po odejściu ze służby na Enterprise. Wg. ST: Nemesis jego pierwszą misją miało być zajęcie się nową sytuacją w Romulańskiej Strefie Neutralnej - czyli tym, co pojawiło się po pokonaniu Shinzona i kruchym przymierzu z Romulanami. Jeżeli chodzi o klasę statku to oficjalnie nie została ona podana, nieoficjalnie wymienia się Prometheusa i Lunę.

waterhouse
    Participant

ANTYSPOILEROWE ;> I ciąg dalszy:

. Jeżeli chodzi o klasę statku to oficjalnie nie została ona podana, nieoficjalnie wymienia się Prometheusa i Lunę.

[post="29767"]< {POST_SNAPBACK}>[/post]

Klasa Luna została nieoficjalnie potwierdzona 😀

Voy
    Participant

O dzieki Gosiu.Co to Titana, dobrym pomyslem byloby przeczytanie ksiazki.

Raider71
    Participant

Jaki tytul jesli mozna spytac?

Barusz
    Participant

"Titan, Book One : Taking Wing (Star Trek: The Next Generation)" http://tinyurl.com/e4gcq

fije
    Participant

Witam!Czy ktoś może wie, jak nazywa się utwór (ze Star Trek TNG - 1x06 - Where No Man Has Gone Before) grany na skrzypcach jakos w połowie odcinka? Ponoć to Mozart... Ale czy wie ktoś dokładnie jaki to utwór??

Voy
    Participant

Ja mam pytanie odnosnie ksiazek ST. Tak sie sklada, ze siedze w Stanach teraz i powoli zaczynam zastanawiac sie nad odpowiednimi zakupami. Mysle tez o zakupieniu kilku ksiazek ST celem sprzedania ich na allegro po powrocie. Nie sadze bowiem, aby udalo mi sie nauczyc angielskiego na tyle bym mogl swobodnie czytac. Nie chce jednak nastawiac sie na ilosc ale na jakosc. Mam tym samym pytanie: ktore ksiazki sa aktualnie "na topie" i ktore moglyby przyniesc pozniej jakis sensowny zysk?

I. Thorne
    Participant

Ja byłbym zainteresowany zakupem (szczególnie ósmym sezonem DS9), ale radzę poszukać na kiermaszach i w tanich księgarniach bo można znaleźć wiele TNG-owskiej taniochy (ostatnio sprowadzam sobie książki po 4 PLN za sztukę).

Voy
    Participant

Ludzie, ale tytulami.

Barusz
    Participant

Ponieważ nikt chyba nie czuje się na siłach by odpowiedzieć merytorycznie, ja dam poradę metodologiczną. Może po prostu wejdź na aukcje i sprawdź, jakie ceny oferują Twoi potencjalni konkurenci i przy których książkach miałbyś najlepsze przebicie.

Gosiek
    Participant

Jak znam życie to pewnie najlepiej idą książki związane z DS9 i Voyagerem, przynajmniej na allegro tak to wygląda. Te TOSowe i z TNG raczej mają średnie wzięcie. Warto też zajrzeć na stronę wydawnictwa Pocket Books, które specjalizuje się w wydawnictwach trekowych i przejrzeć ich ofertę.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 436 total)

You must be logged in to reply to this topic.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram