Forum Fantastyka Star Trek Pytania

Pytania

Viewing 15 posts - 421 through 435 (of 445 total)
  • Author
    Posts
  • Reyden
    Participant
    #98073

    Można oglądać różnie aczkolwiek warto zachować pewną kolejność aby się nie pogubić .TOS przed Filmami I-VI a po ST X .Filmy I-VI TNG , po nim DS9 , Voyager w dowolnym momencie .ENT także w dowolnym momencie .Filmy VII/VII/IX po TNG , Nemesis po Voy .

    The D
    Participant
    #98091

    Temat włakowany dziesiątki razy, także i na naszym forum 😉 Ja zgadzam się w sumie z wypowiedzią The D z zalinkowanego wątku 😉

    Jak się domyślam, poza pierwszym argumentem 😉 Przy okazji poprawiłem 2 ortografy i kilka literówek, żeby wstydu nie było.

    TOS przed Filmami I-VI a po ST X .

    Co takiego istotnego jest w Nemezis, że każesz oglądać przed TOS-em?

    FAB
    Participant
    #113332

    Szukam paczki z dźwiękami z ST (strzały z fazerów, torped, otwieranych drzwi, etc.). Znalazłem w sieci nagrania wprost z filmów i seriali, ale ich jakość jest kiepska. Ma ktoś może namiar na coś w dobrej jakości?

    Silver Phoenix
    Participant
    #113335

    Zajrzyj do FPS-a "Elite Force". Gra na silniku Q3, dźwięki w postaci mp3, łatwe do wyciągnięcia.

    Jamjumetley
    Participant
    #113336

    Ze Star Trek Online można powyciągać, aczkolwiek nie tak łatwo jak z Elite Force 😛

    FAB
    Participant
    #113434

    Dzięki za cynk w sprawie "elite force" 🙂

    Cross
    Keymaster
    #121949

    Czy jest gdzieś dostępny spis książek z uniwersum Star Trek (seriami, chronologicznie, etc.)?

    The D
    Participant
    #121960

    Nie znam nic lepszego niż Memory Beta: http://memory-beta.wikia.com/wiki/Novels

    Cross
    Keymaster
    #121961

    Tak, już sobie ogarnąłem, ale wielkie dzięki za odpowiedź. Hm, w książkach Trip żyje...

    Q__
    Participant
    #121995

    Hm, w książkach Trip żyje...

     

    W sumie w powieści "The Good That Men Do" całkiem nieźle to uzasadnili... I nie tylko to...

    Tymen
    Participant
    #122487

    Witam.

    Mam pytanie odnośnie statku klasy Freedom. Jeżeli dobrze widzę, to nie miał on deflektora, więc zgodnie z moją wiedzą był podatny na mikrometeoryty. Czy flota pozwoliłaby takiemu statkowi opuścić stocznię?

    freedom_new06.jpg

     

    freedom-mark-1.jpg

    snowman
    Participant
    #122489

    To nie jedyny okręt pozbawiony "tradycyjnego" deflektora - patrz np. okręty klasy Miranda. Poniżej cytat z Memory Alpha dotyczący tematu deflektorów nawigacyjnych.

     

    Deflector shields operated by creating a layer, or layers, of energetic distortion containing a high concentration of gravitons around the object to be protected. On starships, the shield contained six sections, forward, starboard, port, aft, dorsal, and ventral. Shield energies could be emitted from a localized antenna or "dish", such as a ship's navigational deflector, or from a network of "grid" emitters laid out on the object's surface, such as a starship's hull.

    Najwyraźniej konkretne implementacje deflektora nie musiały ograniczać się do formy tradycyjnych antentalerzy. Deflektor mógł być zrealizowany jako sieć emiterów rozlokowanych w różnych miejscach okrętowego kadłuba.

    Q__
    Participant
    #122759

    Najwyraźniej konkretne implementacje deflektora nie musiały ograniczać się do formy tradycyjnych antentalerzy. Deflektor mógł być zrealizowany jako sieć emiterów rozlokowanych w różnych miejscach okrętowego kadłuba.

    Odwołajmy się do EAS i Sternbacha, jednego z konsultantów technicznych Treka:

    "Star Trek: The Magazine (January 2003), Rick Sternbach suggests that the deflector grid, Bussard collector fields, tractor emitter and asymmetrical warp fields are working together to protect the hull on the Constellation. Whilst this sounds very complex compared to a dedicated deflector system, it is plausible if we look at the possible roles of the single systems. We may assume that the shields and warp field disperse small particles, while the Bussard collector can cut through this field combination to collect stray hydrogen. The tractor beam would be used to deflect larger objects. As opposed to Federation starships, almost no alien ship designs seems to have deflector dishes, even those with similar warp nacelles. This is more evidence that there are other possible configurations of a deflecting system than a dish."
    http://www.ex-astris-scientia.org/articles/miscellaneous.htm

    Tymen
    Participant
    #123156

    Czy Star Trek Discovery będzie można oglądać w polsce? Na stronach CBS nawet jak chcę obejżeć "zwiastun statku" to wywala mi, że treść neidostępna na terenie mojego kraju.

    snowman
    Participant
    #123157

    Tak, za pośrednictwem Netflixa.

Viewing 15 posts - 421 through 435 (of 445 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram