Forum Fantastyka Star Trek Pytania

Pytania

Viewing 15 posts - 376 through 390 (of 445 total)
  • Author
    Posts
  • Eviva
    Participant
    #88966

    Cóz, to dla dobra telewidzów, musieli móc rozróżnić, kto kogo leje.

    Lo'Rel
    Participant
    #88968

    Nie, no pod tym względem wyjaśnienie jest dość oczywiste. Ale wiadomo, że technobełkot dodaje się do wszystkiego .

    Reyden
    Participant
    #88979

    @Zarathos FAIL Akurat kolory torped się zmieniały wraz z serialem Na początku (TOS ) była niebieska , w filmach I-VI torpedy GF były czerwone , podobnie jak torpedy Klingonów .W czasach TNG+ torpedy GF miały kolor żółty/pomarańczowy ( torpedy fotonowe ) oraz niebieski ( kwantowe ) . Torpedy Klingonów i Romulan w tych czasach miały kolor zielony .A co do pytania Lo'Rel Torpeda ( przynajmniej fotonowa ) posiada ładunek bojowy - wielokrotnie była o tym mowa w ST , nie jest to broń energetyczna .

    I. Thorne
    Participant
    #89006

    W skrocie torpeda fotonowa ma ładunek materii i antymaterii, które łącza się odpowiednim momencie tworząc falę uderzeniową. Więc kolory sa bez sensu. Sama torpeda powinna być ciemna nawet w trakcie lotu (chyba, że ją farba pomalujesz na powiedzmy pomarańczowo i dasz światełka to będzie świecić 🙂 ), a świecić na biało (tak przynajmniej powinna wyglądac fuzja) w czasie wybuchu, ale raczej wtedy zobaczysz rozszerzającą się energię, a nie blask torpedy.Ciekawe jest tez napęd torped. Bo na silniki rakietowe to z deczka za późno jak na XXIV wiek. Napęd magnetyczny? To jak lecą w warp? Same podtrzymują bąbel bez silników warp? Dużo pytań i brak odpowiedzi. Jak zwykle w SF.

    Lo'Rel
    Participant
    #89056

    No właśnie, zawsze mnie zastanawia jak to możliwe, że torpedy potrafią utrzymać warp. Jedyne wyjaśnienie jakie znalazłem to takie, że... torpedy potrafią utrzymać warp ;>

    The D
    Participant
    #89061

    Według mnie wersja mówiąca, że torpeda potrafi podtrzymać pole warp po oddzieleniu się od statku, ale nie ma pełnego silnika, żeby wystrzelona na impulsowej sama wejść w waro wydaje się najlepsza, bo najwięcej wyjaśnia. Niestety nie można wyjaśnić świecenia polem warp, bo świecą nawet torpedy poruszające się znacznie wolniej niż światło.

    Zarathos
    Participant
    #89062

    Później doszedł technobełkot, a ZSRR się rozpadło. W ST:I torpedy były niebieskie (federacyjne).

    Jamjumetley
    Participant
    #89066

    Ciekawe jest tez napęd torped. Bo na silniki rakietowe to z deczka za późno jak na XXIV wiek. Napęd magnetyczny? To jak lecą w warp? Same podtrzymują bąbel bez silników warp? Dużo pytań i brak odpowiedzi. Jak zwykle w SF.

    Wydaje mi się, że jedynym sensownym wyjaśnieniem różnorodności kolorystycznej torped, jest zastosowany w nich napęd. Być może z czasem był on ulepszany, a efektem zmian jest inny kolor. Nie wiąże się to raczej z głowicą, czy jakimkolwiek promieniowaniem. W STII wystrzelili ciało Spocka i pomimo braku ładunku bojowego, mieliśmy kolorki.

    No właśnie, zawsze mnie zastanawia jak to możliwe, że torpedy potrafią utrzymać warp. Jedyne wyjaśnienie jakie znalazłem to takie, że... torpedy potrafią utrzymać warp ;>

    W tym wypadku mam teorię, że warpowy bąbel zostaje powiększony, tak aby objąć torpedę. Nie osiągałaby ona zatem tak gigantycznych prędkości.

    Bartas
    Participant
    #89738

    Mam takie pytanie: Czy DS9 zaczyna się bezpośrednio po TNG czy w jego trakcie tak jak było SG-1 i SGA?.

    Piotr
    Keymaster
    #89739

    W trakcie. Jeśli się nie mylę, DS9 rusza wraz z siódmym sezonem TNG.

    Barusz
    Participant
    #89740

    W trakcie, szósty sezon DS9 to czasy pierwszego sezonu TNG. I oba leciały wtedy jednocześnie w telewizji. Podobnie VOY zaczyna się równolegle do trzeciego sezonu DS9, czyli zaraz po zakończeniu serialowych przygód załogi Łysego.

    Bartas
    Participant
    #89741

    Barusz chyba odwrotnie nie? Znaczy szósty sezon TNG to pierwszy DS9?

    Piotr
    Keymaster
    #89742

    Hmm, Szósty? A możliwe. Ale pomylileś serie, Barusz. 😉

    Barusz
    Participant
    #89743

    Bravo za czujność, pomyliłem 😉 Ale szósty, można to zauważyć po tym, że wtedy zmieniono nieco wygląd Kardachów i Bajoran w TNG, żeby wyglądali tak samo jak w DS9 (tym pierwszym rozjaśniono skórę, tym drugim usunięto kostną wypustkę u nasady czoła, przez co koleżanka Wesleya, która potem służyła pod Picardem i uczyła się od Worfa sztuk walki raz wygląda tak, a potem inaczej) 😉

    Bartas
    Participant
    #89744

    Dzięki za pomoc 🙂

Viewing 15 posts - 376 through 390 (of 445 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram