Forum Fantastyka Star Trek Pytania

This topic contains 435 replies, has 67 voices, and was last updated by  I. Thorne 3 years ago.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 436 total)
  • Author

Zarathos
    Participant

postac fikcyjna

izbkp
    Participant

Moja pierwsza myśl, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Vica to było: "O! Franek Sinatra" 😉

Pah Wraith
    Participant

Wracając jeszcze do Boga w ST, to jeszce przedstawicielem potężnej rasy był Trelane z TOSa - być może dziecko Q... I oczywiście, że Prorocy oraz WIDMA 😉 Co do Vgera, to o ile pamiętam, to nie okręt miał 82 AU, a pole ochronne, taka mgławica wokół okrętu. Oczywiście było to ciut buraczane, ale czy koniecznie musieli to zmieniać?Co do porównań okrętów, to nie wiem czy jest sens zastanaawiać się czy jeden statek zrobiłby kuku drugiemu i na odwrót. Podobna dyskusja i to tylko ze świata ST, a mianowicie zagadnienie czy Defiant dokopałby Galaxy nie zakończyła się jakimś konkretnym rozwiązaniem. Co dopiero porównywać tak "crossoverowo"...

Voy
    Participant

Nie wiem czy zauwazyles, ale ludzie pol roku temu doszli do wniosku, ze nie ma to sensu.

waterhouse
    Participant

Co do porównań okrętów, to nie wiem czy jest sens zastanaawiać się czy jeden statek zrobiłby kuku drugiemu i na odwrót. Podobna dyskusja i to tylko ze świata ST, a mianowicie zagadnienie czy Defiant dokopałby Galaxy nie zakończyła się jakimś konkretnym rozwiązaniem.

[post="29401"]< {POST_SNAPBACK}>[/post]

Cóż....to że nie zakończyła się konketnym wynikiem nie oznacza przecież że nie ma sensu takich dyskusji toczyć. Inaczej znakomita większość jakichkolwiek dyskusji o ST i nie tylko nie miałaby sensu. Każda dyskusja o okrętach ze ST do czegoś prowadzi - nawet jeśli ma to być jedynie zwiększenie się wiedzy dyskutantów i/lub obserwatorów.

Pah Wraith
    Participant

OK, przesadziłem Chodzi mi o to, że w takiej dyskusji dojdzie się do małej liczby (jeśli wogóle) konstruktywnych wniosków. Poza tym, wracając jeszcze do Defianta, to po przeczytaniu artykułu na Ex Astris o Defiancie właśnie, dowiedziałem się, że wiemy o nim tyle co nic, bo jego wymiary i uzbrojenie, zależały od potrzeb odcinka (np. różnica w długości od 60 - 170 m). Zatem porównania są nader wątpliwe...

waterhouse
    Participant

OK, przesadziłem Chodzi mi o to, że w takiej dyskusji dojdzie się do małej liczby (jeśli wogóle) konstruktywnych wniosków,

[Defianta] jego wymiary i uzbrojenie, zależały od potrzeb odcinka (np. różnica w długości od 60 - 170 m)

[post="29426"]< {POST_SNAPBACK}>[/post]

Cóż...tak to już jest...ale IMHO pewno wnioski wyciągnąc zawsze można (np. o przeciwnikach :D)

Co do Defianta, to owszem rozmiary się zmianiały...ale uzbrojenie?

Mod: Należy skracać cytaty jak to tylko możliwe oraz unikać (jak ognia 😉 ) dublowania poprzedniego posta. (na podstawie punktu 6 regulaminu)

I. Thorne
    Participant

Ja mam pytanie.Czy ktoś mógłby podać tytuły i daty wydań wszystkich książek o Star Ttreku?

Gosiek
    Participant

Nie sądzę. 😉 Wszystkich książek o ST jest co najmniej kilka tysięcy, więc szanse na pełny spis są raczej niewielkie. Chyba, że masz na mysli to, co wyszło w Polsce, to będzie zdecydowanie łatwiej.

Barusz
    Participant

Ponadto trzeba jeszcze rozróżnić "książki o Star Treku" (omawiające fenomen trwającej 40 lat sagi) od "książek trekowych" (powieści osadzonych w realiach uniwersum wykreowanego przez Gene'a R..

Pah Wraith
    Participant

I.Thorne, przede wszystkim trzeba sobie powiedzieć, że książki i komiksy powstawały niemal równolegle, tj. pierwsze pojawiły się już w latach 60-tych.

I. Thorne
    Participant

Chodzi mi o książki fabularne - opisujące przygody nie przedstawione w serialu i filmach, a rozwijające różne wątki np. Inwazja na Betazed czy "óśmy" sezon DS9.

Pah Wraith
    Participant

Właśnie dokładnie tak. Adaptacje zaczeły się też ukazywać, ale większość to niezależne twory opisujące nowe historie. Co do 8 sezonu DS9, to jak dorwałem Unity - kończącą wątek, to najpierw myślałem, że poczekam aż skompletuję całość, ale potem się okazało, że wewnątrz jest obszerne streszczenie całego roku i już chyba nie chcę kupować poprzednich 😎

Barusz
    Participant

Grzebiąc w archiwach startrek.pl znalazłem coś takiego: http://www.startrek.pl/article.php?sid=22 i http://www.startrek.pl/article.php?sid=207 Ktoś wie o co chodzi z tymi nawiązaniami? Chodziło o cliffhanger czy co? Aż mnie ciekawość bierze.

Gosiek
    Participant

Jeżeli chodzi o nawiązania Roswell do Entka, to w odcinku Secrets and Lies w trzecim sezonie jest scena przesłuchań aktorskich do ST: Enterprise odbywających się w Paramount, w której Jonathan Frakes (grający samego siebie - reżysera serialu) przysłuchuje się, jak John Billingsley czyta fragmenty dialogów doktora Phloxa. Oczywiście ani Frakes nigdy nie reżyserował żadnego odcinka Ent, ani dialogi, które można usłyszeć w Roswell też się w Ent nie pojawiły, ale nawiązanie jest i to bardzo oczywiste.

PS. Drobne odwołania do treka pojawiły się również w odcinku z 1. sezonu noszącym tytuł The Convention.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 436 total)

You must be logged in to reply to this topic.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram