Pytania

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 219 total)
  • Author
    Posts
  • Wiktoria
    Participant
    #28031

    @ Przeniesiony z tematu Nieobecności @

    A co z twoją zasadą pisania [ooc] - nieobocenoćś ? Już nie trzeba tego zgłaszać ? Wystarczy na forum ? Bo na stronie nic zmienione nie jest..?

    Zarathos
    Participant
    #28043

    Wystarczy zglaszac nieobecnosci na forum, ale milym gestem byloby korzystanie takze z mailowego [OOC]

    Vang
    Participant
    #29083

    Przed chwilą wysłałem formularz zgłoszeniowy na Excelsiora, a teraz przeczytałem o akademii. Czy zostanę na podstawie wysłanego formularza skierowany do akademii, czy mam skorzystać z rekrutacji na stronie BG166?

    O`mus
    Participant
    #29085

    Z tego co mi wiadomo to Akademia działa wspólnie z Excelsiorem. Wiec arkusz zgłoszeniowy jest jeden (niezależnie od strony). Czytaj -> nie, nie musisz ponownie wysyłać karty.

    Zarathos
    Participant
    #29087

    zgadza sie - jezeli chcesz grac na Excelsiorze (w formularzu jest pole wyboru PBEM'a) to twoj bohater (zakladajac ze go zaaprobuje - mam pare uwag :D) zostanie wyslany do akademii w celu odbycia treningu. Dowodca akademii dostanie odemnie twoja karte.

    Vang
    Participant
    #29103

    Czy to oznacza, że moje podanie już było czytane? Jestem gotów na wszelkie usprawnienia postaci, w końcu to był tylko szkic.

    Zarathos
    Participant
    #29125

    owszem bylo. czytam zazwyczaj tego samego dnia ktorego dostane, ale z odpowiedziami bywa roznie. zazwyczaj w regulaminowe 2 tygodnie sie wyrabiam

    Zuza
    Participant
    #30333

    Cóż...Wreszcie udało mi się zebrać kilka pytań, co jest już warte pisania tutaj :>1. Czy cywilny personel obowiązują mundury? Pewnie tak, ale warto spytać... A może tylko regulaminowy fartuch?2. Czy muszę się zakwaterować w bazie, czy gdybym poczekała na wyniki badań, to mogłabym już wejść na statek? Nie ma to jak bezpieczne ambulatorium, wyglądające sielsko i przytulnie, wręcz jak w domu (bo ileż się takie miejsca mogą między soba różnić? ;D) No i może nie będzie tam O'Dooma...3. Co to jest bufor transportera i po co/jak się w nim trzyma bagaże? Szafy chyba nadal istnieją? 😉

    fluor
    Keymaster
    #30345

    1. Czy cywilny personel obowiązują mundury?

    Z tego co wiem - nie. Chociaż cywilny personel może chodzić w mundurach bez oznak rangi.

    2. Czy muszę się zakwaterować w bazie, czy gdybym poczekała na wyniki badań, to mogłabym już wejść na statek?

    Zgodnie z przyjętymi przez nas zasadami przed oficjalnym wejściem do załogi Excelsiora należy odbyć i zakończyć pozytywnie szkolenie w BG166. Teoretycznie, gdybyś się bardzo pospieszyła, mogłabyś zdążyć na EXC zanim ten poleci na misję. Jednak nie ma sensu się spieszyć - pobyt w Bazie jest rodzajem testu wytrzymałościowego dla gracza i nie zamierzam nikogo wypuszczać na okręt zanim nie zobaczę jak się zachowuje po przegraniu jednego lub dwóch miesięcy w Akademii... :>

    Rekordziści siedzą tu już od lutego (choć nie jest to bynajmniej ich wina, bo po prostu EXC leciał baaardzo długo i z "przygodami").

    3. Co to jest bufor transportera i po co/jak się w nim trzyma bagaże? Szafy chyba nadal istnieją? 😉

    [post="30527"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Tak, ale ciężko dźwigać szafę ze sobą. Skrótowo mówiąc to bufor jest komputerem, w którym są zapisane dokładne informacje (atom po atomie) o "zmagazynowanych" w nim rzeczach. W każdej chwili można je wywołać i żądana rzecz zmaterializuje się w stanie nienaruszonym. Taki nowoczesny worek bez dna 😀

    Oczywiście urządzenie ma jakąś pojemność, a poza tym używanie szaf jest nadal w dobrym tonie 😉

    Zuza
    Participant
    #30356

    Czyli skoro to komputer, to teraz się na podróż pakuje tak: ciuchy, drobiazgi itp do bufora, i dopiero bufor do plecaka/torby, obok rzeczy, które muszą być szybko dostępne (dokumenty, chusteczki do nosa itp)?

    Zarathos
    Participant
    #30359

    no nie, wiekszosc rzeczy nosi sie jednak nadal w torbach. bufory sa zawodne, zawsze zamiast spakowanej pidzamy moze wyjsc zupka w proszku albo cos w tym stylu. dlatego wiekszosc ludzi uzywa jednak tradycyjnych sposobow przenoszenia rzeczy

    Zuza
    Participant
    #30374

    Ooook 🙂

    (Nie)stety czas na kolejne pytanko...

    Przeglądam sobie właśnie archiwum bazy i znalazłam fragment, w którym Dora kombinuje przy komunikatorze, używając go jako komputera chyba(tu oryginał). Jakie są funkcje tego urządzonka poza komunikacyjną?

    fluor
    Keymaster
    #30379

    Dora przyłączyła padda do komunikatora, żeby zhakować system komunikacyjny. To nie jest standardowa procedura, jednak dozwolone są pewne kombinacje (a la McGyver, w końcu to gra wyobraźni 😉 ). Komunikator jest urządzeniem złożonych z wielu części, więc można zawsze ich użyć (jak się umie) do dłubania w zamkach (elektronicznych) czy podobnej roboty.

    Zuza
    Participant
    #30475

    Kolejna sprawa...Gdy się zatęskni za rodziną, to co można zrobić?Pisać/nagrywać i wysyłać listy? Porozmawiać przez jakiś komunikator?Jakie są możliwości w bazie, a jakie ze statku?

    fluor
    Keymaster
    #30544

    Na terenie Bazy Gwiezdnej 166 personel ma prawo do nieograniczonego korzystania z łączy podprzestrzennych w celach prywatnych. Można więc "zadzwonić" do rodzinki, o ile znajduje się stosunkowo blisko (w skali kosmicznej rzecz jasna).Poza tym można nagrać list (tekst, głos albo hologram - wg woli i możliwości) i wysłać do domu.Na Excelsiorze łączność może być nieco bardziej monitorowana, jako że to okręt z najnowszym wyposażeniem i w ogóle super ważny 😉 Ale możliwe, że w przerwach między misjami załoga okrętu także nie ma żadnych restrykcji komunikacyjnych.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 219 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram