Pytania

Viewing 9 posts - 211 through 219 (of 219 total)
  • Author
    Participant

A tu jeszcze jedno opowiadanie z serii "Sojusznicy", tym razem jednak spojżenie ze strony Rihannsu. Życzę miłego czytania. Następne opowiadanie się produkuje. 😀

Mirmil
    Participant

Super 🙂 A ja zamiast jechac po pracy do domu to sie wzialem za czytanie "Sojusznikow". No ale spojrzenie Rihannsu zostawie sobie na pozny deser, bo jeszcze mnie ciemna noc zastanie w robocie 🙂

I. Thorne
    Participant

Ja sobie wskoczyłem niedawno na stronke i mam pytanie.Czy Federacja w wojnie miała taką wielką przewagę technologiczną, że nawet wygrana przez Romulan bitwa powodowała straty w ich flocie 2:1?I jeszcze uwaga o torpedach. Jak ktoś strzela z odległości 2 mln kilometrów to nawet jeśli one poruszają się z prędkością światła to dolot trwa prawie 7 sekund. Nawet najgłupszy kapitan zdoła wymanewrować coś takiego, nie wspominając o ustawieniu dezruptorów lub fazerów w ryb zestrzeliwywania torped (jak są maskowane to jak w Nemesis, strzelanie krótkimi impulsami w ciemno).

Zarathos
    Participant

Przeciez poopisywane sa tylko najwieksze bitwy. Czego sie spodziewasz po atakach na Ziemie, Vulcan, Andor czy systemy w ktorych grupowaly sie floty do uderzen na Romulan?

Eric Keitel
    Participant

A po za tym - Federacja ma przewagę technologiczną. Ich jednostki przynajmniej kanonicznie są zwrotniejsze od romulańskich, w sumie nieźle uzbrojone i dość szybkie. Ich sporą przewagę technologiczną widać w Message in the Bottle - gdzie prometheus chyba czterema strzałami niszczy D'deridexa. Jasne, pzrez te kilka lat technologia romulan poszła do przodu. Ale Federacji też. Nie wspominam o Scimitarze, który kanonicznie budowany był w tajemnicy przed Galae i nie ma zadnych przesłanek by sądzić że romulanie mają jego plany.

A co do torped... Chyba że ten najgłupszy kapitan obrywa od jakiegoś innego statku. W czasie bitwy nie można nagle rzucić wszytkiego żeby uniknąć zbliżających sie pocisków - ktoś wykorzystałby okazję i walnął fotonówką z bliższej odległości.

I. Thorne
    Participant

Rozumiem, że szturm na umocnione bazy gwiezdne z siecią platform przyniosą ogromne straty, ale pierwsza i druga faza bitwy o Andor toczyły się w stylu okręt kontra okręt i tam był stosunek 3:1 w startach romulańskich.

Zarathos
    Participant

Bralem pod uwage wyniki romulan (DD - bo to one poniosly najwiekse straty w bezposrednich starciach) z okretami GF z okresu wojny z +/- Dominium czyli Message in the Bottle. Raczej mizerne wyniki. Zreszta to byly ataki zamobojcze w sumie, bo GF tracilo wiekszosc okretow w takich atakach.Drugie starcie bylo walka na odleglosc, a biorac pod uwage fakt, ze ze wsystkich znanych ras tylko GF uzywa w wiekszych ilosciach broni torpedowej, to Romulanie mieli zerowe szanse na odpowiedz - GF wycofala sie, zanim weszli w zasieg disruptorow. Fakt, ze atakowali tylko lekkie okrety. Zreszta torpedy GF moga wchodzic w warp (TNG: Half Life)No i tak jak mowil Keitel - w stosunku do okretow Galae (kanonicznych), GF ma miazdzaca przewage jakosciowa. Poczytaj sobie tekst "okrety wielkiej trojki" - analize najnowszych okretow GF, KSO i Galae czyli Sovereigna, Negh'Var i Valdore.

I. Thorne
    Participant

Czyli jak pisałem. Federacja miała przewagę technologiczną. I po co było na początku zaprzeczać? :>

Zarathos
    Participant

Jakosciowa, nie technologiczna. Roznica. Za pomoca tej samej technologii moze zrobic Porshe i Trabanta 😀

Viewing 9 posts - 211 through 219 (of 219 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram