Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Pyrkon 2017 nadchodzi!

Pyrkon 2017 nadchodzi!

Tagged: ,

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #8637

  gallery_4_27_189025.png

  Organizatorzy Pyrkonu uruchamiają swoją machinę promocyjną. Jeśli interesuje Was największy zlot fanów fantastyki w kraju, to poniższa wiadomość jest kierowana do Was.

  [more]Ostatnie odliczanie do fantastycznej imprezy rozpoczęte.

  Do rozpoczęcia XVII edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon zostało mniej, niż 90 dni. W nagłówku celowo minęliśmy się z prawdą - organizatorzy dobrze wiedzą, że wielu fanów zaczyna odliczać czas do następnej edycji Pyrkonu już dzień po zakończeniu poprzedniej. Międzynarodowe Targi Poznańskie w dniach 28-30.04 znów odwiedzone zostaną przez fanów fantastyki z całej Polski. Pyrkon to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowej – w ubiegłym roku Festiwal gościł ponad 40 000 uczestników. By przyjąć tak ogromną rzeszę odwiedzających, na obecną edycję przygotowano dwanaście pawilonów targowych, w których znajdować się będzie ponad trzydzieści sal programowych. Atrakcje będą czekać na uczestników codziennie - od piątku do niedzieli - przez całą dobę, co daje ponad 800 godzin programu. Wśród potwierdzonych gości Pyrkonu znajdują się między innymi James Tynion IV, scenarzysta komiksów o Batmanie, Mike Pondsmith, projektant gier fabularnych takich jak Cyberpunk, Michał Cetnarowski, pisarz fantasy i science fiction, dziennikarz i tłumacz, a także Robert M. Wegner – jeden z czołowych polskich pisarzy fantasy.
  Tradycyjnie odbędzie się Maskarada – konkurs na najlepszy strój związany z fantastyką. W tym roku zostanie ona wzbogacona o transmisję na telebimie. Na spragnionych wrażeń wizualnych czeka również wiele wystaw prac graficznych, ekspozycji tematycznych od wczesnego średniowiecza, przez fantasy, aż do science fiction. Dla miłośników gier komputerowych przygotowano Blok Gier Elektronicznych: oprócz najbardziej znanych tytułów tj. DOTA, Overwatch czy StarCraft będzie pojawią się też produkcje niezależnych twórców. Natomiast w dedykowanych strefach uczestnicy będą mogli zmierzyć się w grach planszowych, karcianych oraz bitewnych, wydawców takich jak Rebel czy Black Monk. Nie zabraknie również możliwości zagrania w gry RPG - polegające na wspólnym tworzeniu fantastycznych opowieści. Dla najmłodszych uczestników Pyrkonu organizatorzy przygotowali Blok Dziecięcy, gdzie pod opieką wykwalifikowanych osób najmłodsi spędzą czas na fantastycznych zabawach i eksperymentach naukowych.

  Nie sposób w tak krótkim tekście ująć obfitości przygotowanego na ten rok programu Pyrkonu. Prace nad nim nadal trwają, a kolejne punkty programu są ogłaszane na bieżąco na profilu FB i stronie internetowej.
  Już teraz istnieje możliwość zakupu biletu na Pyrkon 2017.

  Zaś dla czytelników, którzy zainteresowani są doświadczeniem Festiwalu od innej strony - od 6 lutego trwa nabór na gżdaczy, tj. wolontariuszy wspomagających organizatorów w tworzeniu imprezy.[/more]

  The D
  Participant
  #123343

  Mam nocleg i bilet na imprezę. Kusi mnie jeszcze zgłoszenie prelekcji...

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram