Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa [Prośba o pomoc] Bibliografia...

[Prośba o pomoc] Bibliografia...

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Author
    Posts
  • JamesCC
    Participant
    #8167

    Witam,

    Mam na zadanie zrobić bibliografię na 50 pozycji na temat "Sztuczna inteligencja w filmie"(tylko książki i czasopisma), dlatego piszę z prośba o pomoc, jeżeli ktoś z was natknął się na coś co mógłbym tam wcisnąć był bym wdzięczny za podanie. Mogą to być teksty o tematyce ogólnie lub o konkretnym filmie np. Odyseja, Matrix, Łowca androidów, Her, A. I. Sztuczna inteligencja...

    snowman
    Participant
    #119977

    Isaac Asimov, just saying... choć nie jestem pewien czy dostatecznie dokładnie zrozumiałem intencje autora wątku.

    JamesCC
    Participant
    #119978

    Jedną z rzeczy które muszę zrobić na zaliczenie semestru jest stworzenie bibliografii do fikcyjnej pracy, czyli mogę podać wszystkie publikacje które mogły by znaleźć w pracy o takim tytule, jedynym warunkiem jest to aby wszystkie pozycje były w formie papierowej (czyli tylko książki i czasopisma).

    snowman
    Participant
    #119979

    Miałem na myśli fakt, że niektóre z filmów o interesującej Cię tematyce powstały na bazie książek i opowiadań napisanych przez różnych autorów, np. Isaaca Asimova (choćby "Ja, Robot" i trzy słynne prawa robotów). Nie mam jednak pewności czy ten przypadek się kwalifikuje.

    JamesCC
    Participant
    #119981

    Tak, adaptacje też mogą być.

    snowman
    Participant
    #119982

    W takim razie dorzucę jeszcze Arthura C. Clarke'a i jego "Odyseje kosmiczne 2001, 2010, 2061, 3001". Dwie pierwsze zostały sfilmowane.

    No i android Data z seriali oraz filmów Star Trek. Istnieje mnóstwo powieści, w których Data jest jednym z głównych bohaterów, na przykład cykl "Star Trek: The Next Generation - Cold Equations" napisany przez Davida Macka.

    kotek
    Participant
    #119988

    DIuna, Franka Herberta, tam są mentaci, jakby nie było sztuczna inteligencja.

    Cyloni z Battlestar Galactica, sztuczną inteligencja, nie jestem pewna czy powstały jakieś książki, ale na pewno będzie sporo publikacji jeśli poszukasz.

    Poszukaj u Lema, nie jestem jego wielką fanką, ale na pewno poruszał ten temat.

    Zarathos
    Participant
    #119994

    Lem poruszał i to w wielu. Z najciekawszych sfilmowanych to chyba opowiadanie "Rozprawa" z cyklu o Pirxie (film nosił tytuł "Test pilota Pirxa").

     

    Do książek możesz dorzucić:

    - "Fizyka Star Trek",

    - adaptacje Obcego (androidy + powiedzmy że SI okrętów),

    - dowolna książka Star Wars z klasycznymi bohaterami - R2D2 i C3PO,

    - książkowe adaptacje Terminatora (Skynet to AI)

    - Diuna (mentaci + AI z Dżihadu Butleriańskiego)

    - Zakazana Planeta (i adaptacja)

    - Gra Endera (nie wiem czy w filmie była AI, w książce tak)

    - adaptacje Knight Ridera (ten gadający samochód)

    - Avengers (ekranizacja komiksu) z Ultronem

    - The Jetsons (komiksowe adaptacje filmów)

     

    Jeżeli mogą być zekranizowane mangi/komiksy to z bardziej znanych:

    - Ghost in the Shell

    - Transformers

    - Chobits

    Elvenking
    Participant
    #120101

    Łowcę Androidów polecam ,ale książkę, bo nie wiem czego ekranizacją był film Scotta 😉

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram