Forum Fandom Kluby i grupy USS Silesia Projekt !

Projekt !

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • Author
    Participant

Dzis padla ciekawa propozycja na stronie USS SILESIA zapraszam na przeczytanie newsa 🙂 LINK

Sai
    Participant

Ciekawe. Rzeczywiście stary okręt…. jest stary 😀 . Gdybym mógł głosować, zagłosowałbym za tym nowym, jest całkiem przyzwoity. Tylko z tego co widzę to chyba nie jest kanoniczny okręt ? Czy się mylę ? Tak czy siak to mój jeden „wirtualny” głos „za zmianą” macie. 😆

Lapharite
    Participant

Tylko jeden komentarz? A myslalem ze nowy okres sie wam bardziej spodobal wizualnie 😉 Tak Sai to tzw "Custom Design" Na pewno sklada sie z kanonicznych elementow ale sam okret nie jest klasa kanoniczna i wlasnie o to chodzi 🙂 Klasa Alita 🙂

Coen
    Participant

Hmm...ciekawe. 2379 - 50 lat to 2329 rok. Wtedy jeszcze nie było Ambassadorów a co dopiero Sovków.

Na bazie posiadanych przezmnie danych Sovek wygląda tak

A więc jest całkiem młodą jednostką. Ale jeśli uporczywie chcecie coś nowego to polecam klase Anomie

Lapharite
    Participant

Hmm...ciekawe. 2379 - 50 lat to 2329 rok. Wtedy jeszcze nie było Ambassadorów a co dopiero Sovków.

Na bazie posiadanych przezmnie danych Sovek wygląda tak

A więc jest całkiem młodą jednostką. Ale jeśli uporczywie chcecie coś nowego to polecam klase Anomie

[post="28465"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

O zesz w morde. Obskurny tamten okret jest. Ponadto Steamrunner to starszy okret datowany na 2345 😛 Wtedy wyszedl z doku prototyp tej klasy. okrety te zostaly stworzone w celu wspomagania w walce Ambassadorow i dla rol ktore obecnie pelni klasa Intrepid 😛 Steamrunnery sa juz przestarzale...

Ponad to nie chodzi mi o okret skanonizowany. Wrecz przeciwnie. Takie samo zdanie jak mniemam wciaz ma nasz Terenowy.

Na drugi raz nie podawaj blednych informacji o Steamrunnerach albo odsylam Cie bezposrednio do Pana Sofii - tworcy: "The vessels of Starfleet", lektory przejetej pozniej przez ASDB 😉 Tak sie sklada ze mamy go pod reka na jednym forum: http://atrahasis.proboards25.com/ Jak nie to do pana Okudy 😉 - tez go mamy pod reka 😉 :huh:

Ponad to Prototyp NX Ambassador wyszedl z doków w 2339 😉

Coen
    Participant

Tyle że według kanonu treka to te łebki se moga wypisywać do jutra i będzie to miało małe znaczenie;) A jako że przy wystrzeleniu Stemrunnera w tej dacie powstaja buraki jak ztąd do krakowa to...

Najlepszym przykładem jest prędkość. Galaxy ze swoim Warp 9.6 miał byc hiper-uber-giga szybkim okrętem, czys ultra nadzwyczajnym, niepojeym i godnym miana gogantycznego sukcesu Gwiezdnej Floty.

A tu co? Stem ma 9.5. Czyli ten hiper-uber-giga szybki okręt jest o 4,5% szybszy od o 20 lat starszej freaty? Wielkie mi osiągnięcie.

Miedzy innymi dlatego umieściłem ten okręt dopiero w latach 60'tych. A jako że zobaczyliśmy go po raz pierwszy dopiero w 70'tych nic nie stoi na przeszkodzie takiego stwierdzenia. Dlatego sam nie podawaj błędnych i buraczanych informacji opartych tylko na tym ze komus sie tak zwidywało a w trekowych faktach ni jak niema to odzwierciedlenia.

O zesz w morde. Obskurny tamten okret jest.

Widaż rzecz gustu. Moim zdaniem i paru innych osób jest on sporo ładniejszy od tego proponowanego przez was łamańca.

Hmm...ciekawe. 2379 - 50 lat to 2329 rok.

Ponadto Prototyp NX Ambassador wyszedl z doków w 2339

To nadal po 29'tym.

Lapharite
    Participant

Coen ty wiesz kim sa Aridas Sofia oraz Michael Okuda? To tworcy technicznego kanonu w Treku 😛 Ja Ci mowie ze daty sa takie a nie inne poniewaz sa starsze systemy napedowe na Steamrunnerze a Galaxy ma juz LF-41 😉 😛 Jak bys czytal duzo to bys wiedzial a nie strzelal bezmyslnie haslami i nie tworzyl burakow na swojej Klingonskiej stronie 😛

Poza tym jak mam sie przyczepic do Twojej wypowiedzi to Steamrunner nie jest FREGATA. (Slowo obrazliwe zostalo wyciete na prosbe Moderatora). Steamrunner ma status niszczyciela a ze wzgledu na wielkosc tego okretu mozna by go zakwalifikowac do lekkiego krazownika. 😛 Tak samo jest z klasa Intrepid ktora wyparla z niektorych zadan klase Steamrunner. A czemu Steamrunner byl widoczny w latach 70tych? Dlatego ze wojna z Borg i Dominium zmusila flote by rzucic wszystko co latalo i mialo uzbrojenie na front. Przykladem tego sa szczatki klasy Constitution pod Wolf-359 albo dwa okrety o nazwie USS Melbourne (klasa Excelsior ktora miala byc zastapiona przez nowy okret klasy Nebula - ze wzgledu na zagrozenie Borg pod Wolf-359 oba okrety braly udzial w walce).

Przykladem tego zjawiska podczas wojny z Dominium sa okrety klasy Shelley, Yeager, zmodyfikowani kurierzy klasy Peregrine (trzymane w dokach na wszelki wypadek), cala flota dziwadel nazywana wspolnym mianem "Frankenstein fleet".

Teraz przemysl to i pomysl dlaczego Steamrunnery byly uzywane w latach 70tych.

Coen
    Participant

Coen ty wiesz kim sa Aridas Sofia oraz Michael Okuda?

Mogą sobie być prorokami nowej religii, jeśli to co twierdzą nie zostało powiedziane lub pokazane na ekranie jest warte tyle co funt kłaków.

a Galaxy ma juz LF-41

LaForge wersja 41, rozumiem.

Czyli, jeśli nie zrozumiałeś ironii w żadnym odcinku nie mówią, jaka jest wersja napędu na Galaxy, więc mogę napisać iż tam jest napęd Fe-dz v 0.7 i nie masz jak udowodnić mi ze nie mam racji. Natomiast przyjętym faktem pozostaje to ze różnica maksymalnych prędkości między Steamrunnerem a Galaxy wynosi 4,5%. Przy twoim pojmowaniu tych klas to jest to wzrost prędkości, że ch..., wielkie brawa dla gigantycznego osiągnięcia Federacji.

Dlatego jak już mówiłem Steamrunner musiał powstać sporo później, tak mniej więcej w 62'gim.

Steamrunner ma status niszczyciela a ze wzgledu na wielkosc tego okretu mozna by go zakwalifikowac do lekkiego krazownika

To może zajrzyj choć raz na stronę, którą podałem zanim zaczniesz ją mieszać z błotem? Bo tam jak wół stoi "Lekki krążownik"

Tak samo jest z klasa Intrepid ktora wyparla z niektorych zadan klase Steamrunner

Klasa Intrepid wyparła, Stemrunnera nie, dlatego ze jest o wiele młodsza tylko, dlatego ze jest szybsza oraz przede wszystkim jej napęd nie powoduje uszkodzeń.

Przykladem tego zjawiska podczas wojny z Dominium sa okrety klasy Shelley, Yeager, zmodyfikowani kurierzy klasy Peregrine (trzymane w dokach na wszelki wypadek), cala flota dziwadel nazywana wspolnym mianem "Frankenstein fleet".

Znaczy spytam dla pewności: Ty i to całe grono Twoich ekspertów tworzących treka twierdzicie ze te klasy zostały zbudowane dawno, dawno temu i od tamtego czasu trzymane były w dokach na wypadek wojny lub innej katastrofy?

Poza tym jak mam sie przyczepic do Twojej wypowiedzi to Steamrunner nie jest FREGATA ciolku.

Rozumiem, brakuje argumentu do dyskusji to się zaczyna obrażać rozmówce...

Zarathos
    Participant

Yegery nie byly okretem frankesteinem, widac je bylo jeszcze przed wybuchem wojny z dominium eksperci. tutaj akurat popre Coena (co mi sie rzadko zdarza :D)Co do Steamrunnera - 9,5 i 9,6 warp to roznica 100 predkosci swiatla czyli 30 000 000 km/s - wbrew pozorom calkiem sporo. Pomijam juz fakt, ze Galaxy wyciaga prawie 2 razy tyle co SteamrunnerSteamrunner: 1800 c [TM]Galaxy: ~3200 c [Where No Man Has Gone Before]Nie masz co sie czeiac i na sile naprostowywac kanonu, coen. Jak sie chce, to wystarczy podlubac w odcinkach i zawsze znajdzie sie wytlumaczenie dlaczego jest tak a nie inaczej 😀

Lapharite
    Participant

Dziekuje Zarathos 🙂 Dlatego Coeanowi napisalem ze to jego problem poniewaz biore bralem i bede bral udzial w dyskusjach na zachodnich forach gdzie wszyscy dlubia w odcinkach i stad te wszystkie fakty sie biora ktore skladaja sie na tzw Kanon Jednakze bez obrazy istnieja widze tacy ludzie jak Coen dla ktorych to co widac na ekranie to widac podczas przewijania seriali w przod lub w tyl 😛 bez wdawania sie w szczegoly. Coean wez niekiedy ogladajac Treka stopklatke to wiecej zobaczysz 😛 Pozdrawiam Zarathos 🙂

Zeal
    Participant

(ciach)...poniewaz biore bralem i bede bral udzial w dyskusjach na zachodnich forach gdzie wszyscy dlubia w odcinkach... (ciach)

Ciekawe, co my w takim razie robimy... Dłubiemy w nosach zapewne...

Ponieważ zaczęło się od daty wypuszczenia Steamrunnerów, to pozwole sobie spytać: a w którym odcinku ją podano?

Zaś co do kanonu... Nie tak dawno prowadziłem z Zarathosem dyskusję na temat informacji zawartych w TM i ich zgodności z tym, co widać na ekranie.

Wnioski były co najmniej.. Ciekawe. Zarathos wyłapał kilka przykładowych nieścisłości. Sporych nieścisłości. Bolało mnie to trochę, ponieważ użył ich jako argumentu przeciw moim, ale cóż. Bywa.

A kto był współautorem TM? Ano Mike Okuda. Ten sam, który na pytanie, jak działają tłumiki bezwładnościowe odpowiedział: "Dobrze! Dziękuję bardzo!". Informacja kanoniczna, tak?

No... Niech będzie. Zanotujmy więc:

"Zasada działania tłumików bezwładnościowych:

- tłumiki bezwładnościowe działają dobrze"

Jak dla mnie data wystrzelenia Steamrunnera podawana przez Coena jest jak najbardziej w porządku.

Zarathos
    Participant

L - a na jakich forach siedzisz?? Ja wyklucam sie na sb.com, tigerclawie i b5tech (akurat nie trekowe, ale milusie :D)

Zeal - wszystko pieknie. Pozostaje jeszcze jedna ciekawostka:

USS Appalachia NCC-52136 [Steamrunner]

USS Galaxy NCC-70637 [Galaxy]

Jak widac, miedzy Steamrunnerem (ktoryms z kolei, na pewno nie pierwszym) a pierwszym Galaxy jest 20 000 wybudowanych okretow roznicy. Wniosek - Galaxy zaczeto budowac dluuuugo po rozpoczeciu budowy Steamrunnerow. Galaxy wyszly pod koniec lat 50-tych 24 wieku, nawet zakladajac ze flota buduje 1000 nowych okretow rocznie (Coen twierdzi ze zaledwie 40 i to z wielkimi bolami) to miedzy Galaxy a Steamrunnerem jest 20 lat roznicy. Czyli lata 2330.

Zeal
    Participant

To niczego nie dowodzi.USS Cochrane NCC-59318 -klasa Oberth, występujący w DS9USS Gandhi NCC-26632- klasa Ambassador, występujący w TNG:Second Chances.Oberthy były już za czasów Kirka, Ambassadory wypuszczono w pierwszej połowie XXIV wieku. Tymczasem Gandhi ma numer niższy niż Cochrane. Z tego można wywnioskować, że numery rejestracyjne wcale nie muszą być kolejnym numerem okrętu we flocie. Równie dobrze może to być nr taktyczny - tak, jak jest na dzisiejszych myśliwcach czy czołgach.

Lapharite
    Participant

L - a na jakich forach siedzisz?? Ja wyklucam sie na sb.com, tigerclawie i b5tech (akurat nie trekowe, ale milusie :D)

Zeal - wszystko pieknie. Pozostaje jeszcze jedna ciekawostka:

USS Appalachia NCC-52136 [Steamrunner]

USS Galaxy NCC-70637 [Galaxy]

Jak widac, miedzy Steamrunnerem (ktoryms z kolei, na pewno nie pierwszym) a pierwszym Galaxy jest 20 000 wybudowanych okretow roznicy. Wniosek - Galaxy zaczeto budowac dluuuugo po rozpoczeciu budowy Steamrunnerow. Galaxy wyszly pod koniec lat 50-tych 24 wieku, nawet zakladajac ze flota buduje 1000 nowych okretow rocznie (Coen twierdzi ze zaledwie 40 i to z wielkimi bolami) to miedzy Galaxy a Steamrunnerem jest 20 lat roznicy. Czyli lata 2330.

[post="28681"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

Siedze na aktualnie wylaczonym forum http://atrahasis.proboards25.com/ gdzie jest tam czlowiek - pan Aridas Sofia, ktory stworzyl: http://www.asdb.net/asdb/ Siedze rowniez na forum: http://www.dynaverse.net/ gdzie rowniez sa prowadzone dyskusje techniczne.

To pierwsze jest bardziej adekwtatne bo nie znam drugiego takiego czlowieka jak Thexter Bays aka Atrahasis ktory by bardziej dlubal w odcinkach i technlologiach trekowych. Wierzcie mi na tym pierwszym forum co chwila sa jakies screencapy z UPN itd 😉

Poza tym Coen i Zeal jestescie w bledzie a Zarathos ma racje. Wejdzcie sobie na: http://www.ex-astris-scientia.org/articles/registries.htm i poczytajcie o numerach rejestracyjnych okretow i co dokladnie one mowia bo przeciez numer "rejestracyjny" to numer rejestracyjny i ma swoja kolejnosc i przyrosc panowie.

Michael Okuda jesli dobrze mysle pracowal przy realizacji TNG i DS9 i byl doradca technicznym od spraw Treka podczas realizacji tych serialow. Jasne ze ST:TM i ST:DS9TM podaja wiele burakow dlatego powstaly te artykuly i te dyskusje na forach by sie ich pozbyc i skanonizowac jedna wersje.

Propo ST:DS9TM obronilem na podstawie screenow modelu CGI Akiry uzywanego w odcinkach DS9 fakt iż Akira ma 15 wyrzutni torped fotonowych. Nie wyklocalem sie o to z byle kim ale wieloletnim doradca POGF Janem Strzeleckim aka Kazeite, ktory przyznal mi racje na konwencie B.N.Y.C w 2002roku w Wroclawiu.

Wasza data wypuszczenia Steamrunnera jest naprawde śmieszna: mozecie zajrzec na: http://techspecs.acalltoduty.com/steamrunner.html (tam jest forum takze na ktorym przebywam) albo na mniej kanoniczna stronke http://www.ditl.org/index.htm?daybody=/dat...?fedsteamrunner

Coen i Zeal, Ja wam powien jedno (bez obrazy): jestescie jak grupa Politykow, ktorzy rzadza naszym krajem, a ktorzy doprowadzili Polske do runiny (reszte dopowiedzcie sobie sami) poprzez brak otwarcia na nowe idee. To wlasnie zamkniecie sie na cos co jest nowe i moze byc prawda czyni z was takich. Zamykacie sie tez na zachod jak nasz kraj w poprzednim ustroju politycznym. Jest mi poprostu przykro...

Zarathos Dziekuje 🙂 Milo znac ludzi ktorzy czytaja duzo 🙂

Zeal
    Participant

Wejdzcie sobie na: http://www.ex-astris-scientia.org/articles/registries.htm i poczytajcie o numerach rejestracyjnych okretow i co dokladnie one mowia bo przeciez numer "rejestracyjny" to numer rejestracyjny i ma swoja kolejnosc i przyrosc panowie.

"This is why we can suppose that the registry number of a starship is at least roughly correlated with the time when it was commissioned."

Przypuszczenie to nie pewność. Sto procent pewności nadal nie masz...

OT:

Coen i Zeal, Ja wam powien jedno (bez obrazy): jestescie jak grupa Politykow, ktorzy rzadza naszym krajem, a ktorzy doprowadzili Polske do runiny (reszte dopowiedzcie sobie sami) poprzez brak otwarcia na nowe idee.

Twoje zdanie na mój temat mało mnie obchodzi, szczerze mówiąc - wcale. Co to ma do rzeczy odnośnie daty wypuszczenia Steamrunnera to ja naprawde pojęcia nie mam...

Domyślam się, że w tej wypowiedzi zawarłeś jakieś dane, potwierdzające Twoją teorię?

Hmmm...No... Widać jestem za tępy, by je dostrzec.

Koniec OT.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram