Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Star Trek: PBF PL Projekt - ST: PBF PL - mechanika, komentarze, nowinki

Projekt - ST: PBF PL - mechanika, komentarze, nowinki

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 327 total)
  • Author
    Posts
  • Coen
    Participant
    #13930

    Wolf: raczej będziesz mógł zagrać tylko kapitana i Nova, Novy 2 i Galaxy X nie będzie raczej bo te okręty nigdy nie istniały (to wizje alternatywne).

    Tazman: ten system sprawdza się całkiem dobrze, ale jeśli wymyślisz cos rewolucyjnego to chętnie posłucham

    Tazman
    Participant
    #13951

    Tazman: ten system sprawdza się całkiem dobrze, ale jeśli wymyślisz cos rewolucyjnego to chętnie posłucham

    To znaczy tak: z założenia w teorii to on ma być rewolucyjny 8) ........ ale z drugiej strony, z założenia teoretycznie Tytanik był niezatapialny 😕

    Czas pokaże jak dojde do wniosku, że w ogole warto komuś tym głowę zawracać to dam wam znać

    Wolf
    Participant
    #13956

    Wolf: raczej będziesz mógł zagrać tylko kapitana i Nova, Novy 2 i Galaxy X nie będzie raczej bo te okręty nigdy nie istniały (to wizje alternatywne).

    Oki nie ma sprawy, aczkolwiek poprowadzenie Novy II nie prowadziłoby do zadnych przegięć gdyż okręt korzysta z wszystkiego co znajdziemy w kanonie ST, z modernizacji można by wymienić tylko zaopatrzenie w gel packi, fazery podniesione do standardu XI lub XII, ciut lepsze czujniki, ciut lepszy rdzeń, ciut lepsze osłony, lekki refiting wyglądu, w sumie samą NOVE wystarczy lekko doopatrzyć i mamy NOVE II. NOVA II korzysta z wszyskich technologii jakie przywiózł Voyager z kwadrantu Delta. Jakby cos to dysponuje wszystkimi danymi o NOVIE i NOVIE II jakie mozna znalezc na sieci.

    Coen
    Participant
    #13957

    No ok, ale mam jedno konkretne pytanie, po co modernizować Nove? To nowa klasa, młoda, spełniająca doskonale swój cel czyli badania, nie potrzebuje uzbrojenia potężnego ani osłon. Dlatego wątpię aby został zmodernizowany w ciągu najbliższych 50 lat jeśli w ogóle zostanie. W końcu jego poprzednik - Oberth nie został

    Wolf
    Participant
    #13959

    No ok, ale mam jedno konkretne pytanie, po co modernizować Nove? To nowa klasa, młoda, spełniająca doskonale swój cel czyli badania, nie potrzebuje uzbrojenia potężnego ani osłon. Dlatego wątpię aby został zmodernizowany w ciągu najbliższych 50 lat jeśli w ogóle zostanie. W końcu jego poprzednik - Oberth nie został

    Juz odpowiadam na to pytanie. Z bardzo prostej przyczyny chciałbym zmodernizować Nove. Ma ona za zadanie nie tylko słuzyć jako okręt naukowy działający tylko i wyłącznie na obszarze samej federacji. W samej federacji jest już niewiele do zbadania, przynajmniej nie na uczęszczanych szlakach dlatego też działa ona najczęściej troche z dala gdzie przestrzeń nie jest jeszcze do końca zbadana. Jesli dokona jakiegoś ciekawego odkrycia a w pobliżu będzie się krecił okret innej frakcji to raczej tak łatwo wartościowego odkrycia oni nie oddadzą federacji. Poza tym ma ona również prowadzić działania troche na granicy i poza nią, ma ona zebrać ciekawy materiał naukowy i dowieźć go w całości do najblizszej bazy, a takto nawet ucieczka im nie pomoże gdyż okręt jest bardzo wolny, dlatego tez zabiegam o modernizacje która pozwoliłaby poprawić parametry statku i w razie jakieś potyczki troche pobruździć i dać dyla mając nadzieję że posiłki rozprawią się oponętem. Jeśli to cię nie przekonało to mówi się trudno ale według mnie Nova powinna zasłużć na mała poprawę parametrów gdyż po prostu uwielbiam ten okręt.

    W sumie zastanawia mnie jedno ja tu walcze o okręt, a tym tematem to coś mało osób się interesuje. Mam nadzieje że to wszystko wypali.

    Pozdrowka

    Reyden
    Participant
    #13961

    No ok, ale mam jedno konkretne pytanie, po co modernizować Nove? To nowa klasa, młoda, spełniająca doskonale swój cel czyli badania, nie potrzebuje uzbrojenia potężnego ani osłon. Dlatego wątpię aby został zmodernizowany w ciągu najbliższych 50 lat jeśli w ogóle zostanie. W końcu jego poprzednik - Oberth nie został

    Juz odpowiadam na to pytanie. Z bardzo prostej przyczyny chciałbym zmodernizować Nove. Ma ona za zadanie nie tylko słuzyć jako okręt naukowy działający tylko i wyłącznie na obszarze samej federacji. W samej federacji jest już niewiele do zbadania, przynajmniej nie na uczęszczanych szlakach dlatego też działa ona najczęściej troche z dala gdzie przestrzeń nie jest jeszcze do końca zbadana. Jesli dokona jakiegoś ciekawego odkrycia a w pobliżu będzie się krecił okret innej frakcji to raczej tak łatwo wartościowego odkrycia oni nie oddadzą federacji. Poza tym ma ona również prowadzić działania troche na granicy i poza nią, ma ona zebrać ciekawy materiał naukowy i dowieźć go w całości do najblizszej bazy, a takto nawet ucieczka im nie pomoże gdyż okręt jest bardzo wolny, dlatego tez zabiegam o modernizacje która pozwoliłaby poprawić parametry statku i w razie jakieś potyczki troche pobruździć i dać dyla mając nadzieję że posiłki rozprawią się oponętem. Jeśli to cię nie przekonało to mówi się trudno ale według mnie Nova powinna zasłużć na mała poprawę parametrów gdyż po prostu uwielbiam ten okręt.

    W sumie zastanawia mnie jedno ja tu walcze o okręt, a tym tematem to coś mało osób się interesuje. Mam nadzieje że to wszystko wypali.

    Pozdrowka

    Jak tak mocno chcesz latac ta Novą i badac nieznane światy , a boisz się o okret to Admiralicja może ci przydzielić eskortę

    Tazman
    Participant
    #13962

    Napisał

    Ty walczysz o Novę, a ja się zastanawiam jak swojego Corsaira z powrotem kombinować, ( został zniszczony w układzie McArthura ) a to był drugi z klasy Lakota a jak wiadomo był tylko jeden to już z trzecim mogą być problemy. 😕

    A co do Novy to myślę, że jakieś poprawki jednak dało by się wciągnąć ale nie żeby zaraz Nove II która będzie 3 razy silniejsza.

    Sprawa jest prosta według mnie:

    Wydajniejszy rdzeń i zmodyfikowane gondole podnoszące prędkoś GÓRA o 1 - 1,5 Warpa ( Tylko nie mówcie że to mało 😉 )

    Mocniejszy generator osłon + jakieś 15 - 25% mocy

    Poprawiony zestaw czujników

    I co najwyżej dodany gzieś jeden fazer takiego samego typu lub wyrzutnia torped fotonowych.

    Po prostu jest to mały okręt, a także ze względu na swoje rozmiary i prędkość NIE może być stosowany w dalekich patrolach, wypadach poza granicę itp.

    Zasada jest prosta im większy okręt większy zasięg i większa wszechstronność. Takie okręty jak Oberth, Nova, Sabre, Defiant mogą być wykorzystywane w razie konieczności do różnych celów ale jednak mają z góry ustalone swoje zadania

    Ja swojego Corsaira ostro podmodelowałem ale z wartości bojowej to praktycznie dodałem mostek okryty pancerzem ablacyjnym ( Jakoś bezpieczniej się czułem 😀 )

    P.S. A co Kaśka z Delty przywiozła too jej... nie zrozum mnie źle ale znając parę osób znowu będzie dyskusja czy można używać torped transfazowych itd. 😉

    Wolf
    Participant
    #13965

    Dzieki Tazaman właśnie o to mi chodziło a co do zmian to proponuje napęd warp zmiany z 6.0/7.0/8.0 na 6.2/8.0/9.2 ,system osłon z 688500TJ na 860000TJ, pancerz z pojedynczego na podwójny, liczba pasów z fazerami pozostaje taka sama czyli 11 (800 emiterów), zmiana tylko z typu VIII (7,5TW/em) na typ X, XI lub XII i odpowiednio X (10.2TW/em), XI ( 11.2TW/em), XII (12.2TW/em), moc łączna fazerów zmieniałaby się z 6000TW na 8160TW, 9000TW, 9760TW, ciut lepsze czujniki zmiana o 15 -20%, gelpacki i ostania proponowana modyfikacja to tylnia wyrzutnia torped u podstawy silnika impulsowego lub w miejscu 2 hangaru, powyżej głównego. Jeszcze jest jedna rzecz ale myśle że nikt by sie na to nie zgodził a mianowicie 2 - 5 cm wartswa pancerza ablacyjnego lub Veretchielowego pobranego ze szczątków pojazdów Borg po sławetnej bitwie w której górą byłą połączona flota Imperium i federacji. Jesli w czymś przesadziłem to prosze mnie poprawić.

    Coen
    Participant
    #13970

    Tazman - PBEM to inny "wymiar" niż bitwa wiec Corsair nie został tam zniszczony.

    Wolf; przede wszystkim powód jest taki tego braku modyfikacje ze jeśli się zgodzę to zaraz jakiś indywiduł wyskoczy ze chce zmodernizowanego Prometheusa mającego 10 milordów punktów osłon, 4km pancerza ablacyjnego, 100 tysięcy fazerów typu XXXV z których każdy ma 5000 TW, napędem trans super warp i zwrotnością przy której Defiant jest odwróconym na plecy żółwiem morskim wyrzuconym na asfaltówke. I nim usłyszę, ze popadam w skrajności to była już próba modyfikacji Promka, zdaje się ze Reyden z nią wyskoczył. I teraz jak będę mówił ze nie będzie modernizacji tego okrętu to zgłaszający pomysł zaraz mi wyskoczy "ale Wolfowi się zgodziłeś"...

    Poza tym zadaniem Novy nie są zwiady bojowe ale badania na teoretycznie bezpiecznym terenie, nie zaś na linii frontu. A do tego zadania jej parametry w zupełności wystarczą. Eksploracja na niebezpiecznych terenach zajmują się np Galaxy. Zaś w kwestii ze ci się podoba, to graj nim pomimo jego słabych zdolności bojowych. Gdybyś np bardzo lubił klasę centaur to bym się zgodził na modyfikacje bo jest ona stara.

    Jeśli jednak upierasz się przy novie okoniowato to zgodzę się na zasadzie modernizacji Galaxy czy Ambasadora, czyli bez żadnych oznaczeń jako II czy B czy beta, po prostu będzie to standard Novy.

    Tazman
    Participant
    #13974

    Tazman - PBEM to inny "wymiar" niż bitwa wiec Corsair nie został tam zniszczony.

    Nie będę ukrywał zadowolenia 😀 😀 😀

    A co do ciebie Wolf to jednak Coen ma sporo racj, pamiętam jak bywało wcześniej. A poza tym pamiętaj, że upgrade fazerów jest dosyć trudny i dlatego np. Galaxy nie dostał fazerów XII tylko dodatkowe X bo łatwiej i taniej dołożyć pare setek emiterów w innym miejscu niż zdemontować je i potem zamontować od nowa. A montowanie podwójnego kadłuba na takim okręcie to by chyba zajęło połowę miejsca w środku albo powiększyło go dosyć znacznie, nie uważasz.

    Jedynym tego typu zabiegiem może się pochwalić właśnie Excelsior ale przez to stracił sporo zdolności naukowych i jego zwrotność spadła o około 30%. Poza tym całe przedsięwzięcie okazało się za drogie i projekt zawieszono. Mimo, że tych okrętów jest ciągle bardzo dużo.

    P.S. Coen klasyfikacja Excelsiora jako lekki krążownik ❓ Ja myślałem, że to ciężki krążownik, mimo swojego starego uzbrojenia i mocno ograniczonej zdolności bojowej okręt nie może stracić statusu.

    Wolf
    Participant
    #13977

    []

    Oki nie ma sprawy. Tylko jedną rzecz musiałbym zmienić w tym co już podałem. A mianowicie przeczytałem wasze zasady i nasunęłą mi się pewna rzecz. Nie mam pojęcia na jak wyliczaliście DMG dla fazerów ale jesli przyjąć to co zostało podane w zasadach to 11x20000=220000 co jest wartością ciut przesadzoną. Dla porównania Exelsior Tazmana ma dmg na poziomie 280000 lub 640000 dla JTK Krustyego. Z Beam będącego dla mojego statku na poziomie 120 skacze mi nagle do 500 a nawet wiecej , trzymajac się waszych zasad. Nie liczyłem na za dużo ale moja Nova zmieniła się ze statku badawczego w dobrze uzbrojoną eskorte dla większych statków. Coś za mocno przekombinowaliście z siłą fazerów trzeba było zostawić taką jaka jest podana na stronie ditl. Jeśli coś to jestem w stanie opracować cały system obrażeń z fazerów dla każdego statku, w dodatku wliczjąc rozmiar, liczbe emiterów, typ fazera i na jakim statku sa one urzytkowane zarówno dla Federacji jak i dla Klingonów.

    P.S. Jeszcze jedno nie fazer fazerowi nie równy. Może mi ktoś wyjasnić jak chcecie porównać fazer który ma 40 emiterów i zadaje 20000 i fazer który ma 120 emiterów i tez zadaje 20000 obrażeń.

    Reyden
    Participant
    #13981

    Coen , do krązowników bojowych trza będzie dodac drugiego Galaxy ( wersje upreted ) :uzbrojenie : 14 x Type X Phaser arrays, total phaser output 70,000 TeraWatts 3 x Type 3 burst fire photon torpedo tubes + 275 torpedoes Antimatter spread emittersystemy defensywne :Shield system, total capacity 5,103,000 TeraJoules Standard Duranium/Tritanium double hull plus 9.0 cm High Density armour. Standard level Structural Integrity Field

    Coen
    Participant
    #13984

    Tazman: można a nawet trzeba, z tego prostego względu ze Excelsior Alfa nie ma szans w walce ze współczesnymi Krążownikami Bojowymi (np taki Vor'Cha). Poza tym zauważ iż to jest nasze własne zestawienie, równie dobrze zamiast określenia krążowniki można było użyć "3cia klasa okrętów" czy coś. To lekkie krążowniki ma odwzorowywać w miarę dokładnie ich możliwości. Gdzieniegdzie nie trzyma się to dokładnie bo np Defiant wylądował w niszczycielach a jego zdolności bojowe kwalifikują go na ciężki krążownik (gdyby liczyć sama ogólną liczbą) ale robiłem to trochę na czuje i sadze ze dobrze odwzorowuje to realia awansowania z poszczególnych klas okrętów na inne. Ale jeśli masz alternatywny podział to go pokaż

    Wolf: uszkodzenia fazerów i dezruptorów zostały ustalone umownie, względem umownie ustalonego kryterium ze średnia wiązka tnąca Borg zadaje 100 000 USZ i niema to wiele wspólnego z danymi z deystroma, które swoja droga zdaje się podają tylko moc zasilająca fazery, nie zaś ile zadają one uszkodzeń. mogą przez to wyjść burakus wielkus jak właśnie pokazałeś ale trzeba to przeboleć. Np z początku był taki problem z dezruptorami które zadają więcej uszkodzeń ale jest ich mniej, zwłaszcza dezruptory pulsowe których zazwyczaj jest tylko 2 sztuki. Rozwiązaliśmy to robiąc ze każdy dezruptor pulsowe za wyjątkiem takich jak na betleH strzela 3 strzałowymi seriami z których podane uszkodzenia zadaje każdy pocisk w salwie. A wiec defakto taki dezruptor mk 18 zadaje w salwie 195 000 uszkodzeń. a Negh'Var ma ich 3 (liczę wersje zmodernizowana)

    Reyden: właśnie ten jest tam wpisany. Zauważ ze nie jest on liczony jako Galaxy B bo to właśnie taka modernizacja jak wspomniałem wcześniej i teraz zdaje się wszystkie są już zmodernizowane (GF nie ujawnia tych danych)

    Wolf
    Participant
    #13997

    Jest jeszcze jedna sprawa, niektórzy mogą mieć wrażenie że czepiam się wszystkiego ale no cóż taka moja natura. Chodzi mi o pancerz zgodnie z danymi z daystroma Nova ma 50 a prom typu 11 ma 30 co w przeliczeniu daje odpowiednio 67500 dla novy i 42200 dla promu 11, czy nie wydaje się wam że cos jest nie tak. Proponuje dla novy dać 200 czyli 270000 lub ciut więcej.

    Reyden
    Participant
    #13998

    z pancerzem wszytko jest ok , w końcu Nova ma podstawoy kadłub z durianium-tritanium

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 327 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram