Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Star Trek: PBF PL Projekt - ST: PBF PL - mechanika, komentarze, nowinki

Projekt - ST: PBF PL - mechanika, komentarze, nowinki

Viewing 15 posts - 301 through 315 (of 327 total)
  • Author
    Participant

A kto takie paczki otwiera sam? Od czego są załoganci albo Ferengi? :>

I. Thorne
    Participant

Wies, dobry pomysł, kupię sobie takiego Ferengiego do otwierania paczek :PCzekaj, mam takiego jednego, nazywa się Qumos 😀

Pitmistrz
    Participant

Tak wielkie dzięki Thorn ale polecał bym Mandarka ja Qumos zacznie paczki otwierać to nie wiele zawartości zobaczysz on nawet bombę sprzeda zanim wybuchnie.

lszekg
    Participant

Jrstem tu nowy i chcę się dowiedzieć jak włączyć się do gry? Mam do kogoś napisać czy co proszę o pomoc!

I. Thorne
    Participant

Ludzie, czytajcie wcześniejsze posty, bo nie mogę co pewien czas ich kopiować.

Patrz post 291 mojego autorstwa w tym temacie.

Normalne zasady LINK

Coś dla bardziej wybrednych LINK

W razie konkretnych pytań PM do mnie lub tu. I radzę poczytać kilka innych PBF byś rozeznał się w podstawach.

Pitmistrz
    Participant

Właśnie wróciłem z nad morza to możesz się zgłosić do mnie chętnie cię poprowadzę.

I. Thorne
    Participant

Informacja dla garczy i MG.Zamierzam troche posprzątac to forum. Niektóre tamaty zmienią trochę nazwy.Nazwa będzie wyglądac tak: PBF - stopień (z dużej litery stopnie wojskowe, z małej tytularne jak kapitan czy kupiec) nazwisko głównego bohatera.Jeśli ktoś jest przeciwny niech da znać.

Hemrod
    Participant

Właściwie chciałem poruszyć sprawę, która nurtuje mnie od pewnego już czasu. Skoro teraz Thorne de facto ty tu rządzisz 🙂 chciałbym głównie usłyszeć twoją opinie, ale mam nadzieję, że i inni się wypowiedzą. Chodzi mi o sam pomysł przyznawania okrętom chorążym i system awansów (których zbyt często nie widziałem), zastanawiam się czy jest dalej sens coś takiego utrzymywać. Już parę osób zwracało uwagę o logiczności (braku) tworzenia przez Federacją takiego programu jak okręt dla chorążego (a inne państwa też podchwyciły ten pomysł :P). Wydaje mi się, że można by rozważyć zmiany. I tak pojawiają się gracze ze starszymi stopniami, część nie służy w wojski i właśnie ...Może warto by się zastanowić nad tym aby była oficjalna możliwość gry doświadczonymi i niedoświadczonymi Oficerami (wg. uznania MG). Zmienić poziom startowy dla niedoświadczonych do porucznika i odpowiedników (bo jestem w stanie uwierzyć, że otrzymywaliby własny okręt) - jest to nadal dość młody oficer, ale jednocześnie zdobył już jakieś doświadczenie, które pozwala mu na dowodzenie bądź co bądź samodzielną jednostką. Doświadczeni mogliby startować jako dowolny stopień ... Lub innym sposobem moglibyśmy zrobić samych starszych oficerów komandorów-poruczników, komandorów, kapitanów (odpowiedników) a po prostu dowodziliby zależnie od swojego doświadczenia i przebiegu służby różnymi typami okrętów (jak dzisiaj mamy przypisane okręty do stopnia, tak po prostu decydowało by dowództwo co przeznaczyć dla danego oficera).Czekam na wasze sugestia, przekleństwa i zapalone żagwie 😛 (z tym ostatnim to żart)

Eric Keitel
    Participant

Ja jestem za. Oczywiście, jak już wiele razy wspominałem, rozumiem dlaczego obecny system istnieje. Ale nawet po wojnie gdzie stracono wielu oficerów, powierzanie okrętu gwiezdnego chorążym jest nieporozumieniem. To tak jakby świeżych absolwentów medycyny od razu robić ordynatorami szpitali, a absolwentów stosunków miedzynarodowych ambasadorami. Dla samego państwa to ogromne ryzyko - trudno dokładnie prześledzić przeszłość oficera który dopiero skończył akademię i zagwarantować że ze zdobycznymi 200 torpedami kwantowymi i odpalajacą je zabawką nie stanie się nagle piratem - po rozpyleniu jakiegoś gazu usypiającego na okręcie. Przecież czysto fizycznie może to zrobić. Może być też chwiejny psychicznie i zniszczyć planetę zanim ktoś go powstrzyma. Lub zrobić coś równie niedorzecznego - bo dwadzieścia lat to jeszcze nie wiek w którym podejmuje się w pełni odpowiedzialne decyzje.

I. Thorne
    Participant

Ten system tworzono dawno temu i gracz miał być własnie niedoświadczonym oficerem.Ale teraz... Powiem tylko: wszystko zależy od umowy między graczem, a MG. Tylko realia (rok 2380) powinien pozostać. Jak kto chce grać w innych czasach to niech gra w Sesji RPG.

cinus
    Participant

EE, że tak powiem [wybaczcie, lenia mam, nie chce mi się wertować 21 stron :>] , jak dołączyć do gry :>

lszekg
    Participant

Wysyłasz do I. Thorna PW, że chcesz dołączyć do gry. O ci odpowiada "Dobra, jasne, tu masz wolnych MG" piszesz do MG o grze, a jak się zgodzi wysyłasz mu kartę postaci.

cinus
    Participant

się zrobi 😉

I. Thorne
    Participant

Mamy nowego kandydata. Jest nim Anton Ziwlicki. Kto chce go poprowadzić?

Anton Ziwlicki
    Participant

Mamy nowego kandydata. Jest nim Anton Ziwlicki. Kto chce go poprowadzić?

Ja dodam że jestem nowy na forum i chciałem wszystkich powitać, oraz to że z RPG jestem związany powiedzmy kilkanaście lat (nie piszę ile bo uznacie że takich dinozaurów już nie ma 😆 ).

Viewing 15 posts - 301 through 315 (of 327 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram