Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Problemy z imigrantami w Europie

Problemy z imigrantami w Europie

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 76 total)
  • Author
    Posts
  • Romek 63
    Participant
    #5804

    Gromy za Romów

    http://wyborcza.pl/1,75477,8281903,Gromy_za_Romow.html

    Zachodnia i amerykańska opinia publiczna krytykuje politykę francuskich władz wobec Romów. Paryż odgryza się, że "nikt nie powinien dawać lekcji" Francuzom w tej sprawie

    Chodzi o deportację Romów z Francji do Rumunii i anty-romską retorykę francuskich władz. Po głośnych zapowiedziach likwidacji romskich obozowisk w czwartek odesłanych zostało prawie sto osób, a w piątek - kolejnych 130. Francuskie władze zapowiadają, że do końca sierpnia odeślą do Rumunii i Bułgarii

    850 osób.

    Sprawy nie skomentował jedynie najbliższy prezydentowi "Le Figaro". Opublikował za to sondaż, który pokazał, że ponad 70 proc. Francuzów popiera likwidację romskich obozowisk i pozbawianie przestępców francuskiego obywatelstwa.

    Nie wiem co wy o tym myślicie ale ja uważam że każde państwo ma prawo deportować żebraków obcokrajowców, tym bardziej z nielegalnych obozowisk. Według mnie powinno być tak - masz legalną pracę to możesz zostać, a jak nie masz to wracaj do swojego kraju.

    Dołączona grafika

    Cyganie do obozu ❓

    http://wyborcza.pl/1,75477,8351451,Cyganie_do_obozu.html

    W oddalonym o kilka godzin jazdy od Krosna Miszkolcu ksenofobiczna partia Jobbik chce budować obozy zamknięte dla Romów. Uzasadniając swój pomysł, węgierska skrajna prawica przywołuje działania prezydenta Sarkozy'ego

    Dołączona grafika

    Coś mi się wydaje że urodzi się wielki problem romski (cygański) w UE i ciekawe jak zostanie rozwiązany.

    Francuski senat zakazuje burek

    http://rss.feedsportal.com/c/32739/f/530270/index.rss

    Dołączona grafika

    No i bardzo dobrze 🙄

    "Niemiecki naród na drodze do samolikwidacji" ?

    http://wiadomosci.onet.pl/2215648,12,niemi...dacji,item.html

    Dołączona grafika

    Niemiecki naród się kurczy, a społeczeństwo przechodzi jakościowe i kulturowe zmiany w związku z imigracją z krajów muzułmańskich - ocenił członek zarządu Bundesbanku, socjaldemokrata Thilo Sarrazin, prezentując w poniedziałek w Berlinie swą najnowszą książkę.

    Według Sarrazina problemów z integracją nie mają przybysze ze wschodniej Europy czy państw azjatyckich, lecz przede wszystkim 4-6 milionów imigrantów z państw muzułmańskich. "Nawet w drugim i trzecim pokoleniu ci imigranci są w mniejszym stopniu zintegrowani, jeśli chodzi o edukację czy rynek pracy" - powiedział. Dodał, że można mówić o "równoległym społeczeństwie".

    - Przyczyną tych problemów nie jest pochodzenie etniczne, ale pochodzenie z islamskiego kręgu kulturowego - uznał Sarrazin. - Kultura ta ukształtowała ich (imigrantów) w sposób, który nie da się pogodzić ze stylem życia i kulturowymi wartościami świeckiego społeczeństwa". Dodał, że stwarza to dodatkowe socjalne i gospodarcze problemy dla państw europejskich, a koszty socjalne powodowane przez takich imigrantów są większe niż ich wkład w gospodarkę.

    Zdaniem Sarrazina Niemcy już dawno temu powinny prowadzić politykę imigracyjną na wzór USA, Kanady czy Nowej Zelandii, "czyli wysokie wymogi dotyczące kwalifikacji i brak transferów socjalnych". - Wówczas 90 proc. obecnie żyjących w Niemczech muzułmańskich imigrantów w ogóle nie przybyłoby do Niemiec - powiedział.

    Sarrazin odrzuca oskarżenia o rasizm i - jak powiedział - uważa za niebezpieczne populistyczno-prawicowe ugrupowania, które zyskują na znaczeniu np. w Holandii czy Francji; ugrupowania te posługują się w sprawie polityki imigracyjnej podobną argumentacją, jak Sarrazin. "Nie można jednak negować istnienia problemu, tylko dlatego, że mówi o nim niewłaściwa osoba" - powiedział.

    I moim zdaniem facet ma niestety rację :yes: Afera zrobiła się z tego wielka ale to tylko spopularyzuje jego książkę i zjedna mu poparcie.

    Islamizacja Paryża ostrzeżeniem dla Zachodu ?

    Rzeczywiście ciekawy filmik :glare:

    Nie pozwolę obrażać mego kraju - odpowiadał prezydent Francji.

    Kłótnia o Romów na unijnym szczycie

    Dołączona grafika

    Więcej... http://wyborcza.pl/1,75477,8387689,Klotnia...l#ixzz0zlKMwoyo

    Trzy czwarte Włochów za zakazem noszenia burek

    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/trzy-czwar...,wiadomosc.html

    Dołączona grafika

    73 procent Włochów opowiada się za zakazem noszenia burek przez muzułmańskie kobiety w miejscach publicznych - to wyniki sondażu, ogłoszone w dniach ożywionej dyskusji na ten temat we Włoszech, gdzie jest ponad milion muzułmańskich imigrantów.

    Prawicowa koalicyjna Liga Północna zapowiedziała w piątek, na konferencji prasowej we włoskiej Izbie Deputowanych, złożenie w parlamencie projektu takiej samej ustawy o zakazie noszenia burek, jaka została przyjęta we Francji. Tekst tej ustawy ma zostać w całości przetłumaczony z francuskiego na włoski - wyjaśnili politycy Ligi.

    Jednocześnie okazało się, że w parlamentarnej komisji spraw konstytucyjnych jest już osiem projektów ustawy w tej sprawie.

    Niemcy: potrzebna debata o zakazie noszenia burek

    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-pot...,wiadomosc.html

    Jeden z czołowych polityków bawarskiej chadecji CSU Markus Soeder opowiedział się w wywiadzie prasowym za dyskusją w Niemczech o wprowadzeniu, wzorem Francji zakazu noszenia muzułmańskich zasłon, takich jak burka czy nikab.

    Romek 63
    Participant
    #93152

    Jedna czwarta Niemców byłaby gotowa głosować na partię Thilo Sarrazina !

    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/jedna-czwa...,wiadomosc.html

    Jedna czwarta Niemców byłaby gotowa głosować na partię Thilo Sarrazina, który z powodu kontrowersyjnych wypowiedzi na temat imigrantów ustąpił z zarządu Niemieckiego Banku Federalnego (Bundesbanku) - głoszą opublikowane wyniki sondażu.

    Dołączona grafika

    No to grożą Niemcom duże zmiany jeśli ten pan zgłosi swoją partię do wyborów.

    Holandia: Nowa koalicja zaostrzy prawo imigracyjne i zakaże noszenia burek

    http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...igracyjne_.html

    Międzynarodówka skrajnej prawicy

    http://wyborcza.pl/1,75477,8561988,Miedzyn...ej_prawicy.html

    Partie skrajnej prawicy chcą stworzyć europejską międzynarodówkę. - Wspólnie brońmy Europy. Nie dopuśćmy do islamizacji UE! - apeluje Heinz-Christian Strache, szef austriackiej Partii Wolności.

    Powołanie "sieci patriotycznych partii prawicowych" to pomysł Partii Wolności, której przywódcą był nieżyjący już Jörg Haider. Jej obecny szef Heinz-Christian Strache zaprosił do Wiednia delegatów z m.in. włoskiej Ligi Północnej, belgijskiej Vlaams Belang oraz Szwedzkich Demokratów, którzy niedawno weszli po raz pierwszy do parlamentu. Nie było nikogo z Polski. - Nie chodzi nam o budowę nowej struktury, lecz o skoordynowane działanie w Unii Europejskiej - tłumaczył Strache.

    Partie skrajnej prawicy mają dość niespójne poglądy na gospodarkę, lecz łączy je silna niechęć do imigrantów i strach przez "muzułmańską kolonizacją" kontynentu. Podczas wiedeńskiego spotkania ustaliły, że będą się domagać szybkiego referendum w sprawie zablokowania przystąpienia muzułmańskiej Turcji do UE, które miałoby być przeprowadzone we wszystkich krajach członkowskich. - Prowadzenie rozmów o członkostwie w UE z krajami nieeuropejskimi to kroczenie ku przepaści - ostrzegał przedwczoraj Strache.

    Galactica
    Participant
    #93954

    Dobrze, że my nie mamy takich problemów jak Zachód. Na razie.Kto wie co będzie za parę lat.Podobno w Belgii jest tak, że muzułmanie mówią żeby Belgowie się do nich dostosowywali, a nie odwrotnie.Ciekawe ilu chetnych stawiaczy meczetów wie, że nawet jak meczet będzie ruiną nie można go tknąć ani nic innego na jego miejscu budować ❓ 🙄

    Jamjumetley
    Participant
    #93956

    Jak ja uwielbiam, gdy wmawia się ludziom, że są rasistami, homofobami itp. To chyba normalne, że czujemy się poirytowani, gdy gość którego zapraszamy do domu zaczyna przemeblowywać wnętrze. Albo gdy dajemy dach nad głową bezrobotnemu krewnemu, który do pracy w ogóle się nie pali. Z takimi problemami w Europie się obecnie borykamy. Zachodniemu społeczeństwu bokiem już to wszystko wychodzi. Uważam, że to efekty źle pojmowanej poprawności politycznej.Myślę, że w najbliższym czasie możemy liczyć na spokój, gdyż opieka socjalna w naszym państwie nie stanowi mocnego argumentu do osiedlania się nad Wisłą. Mimo to, lepiej zawczasu pomyśleć o ewentualnych konsekwencjach zbytniej "otwartości".

    Eviva
    Participant
    #93968

    W całości popieram przedmówcę. Obecnie panuje taki lęk przed tym, by przypadkiem nie okazać się rasistą, nazistą czy innym - istą, że ludzie robią same głupstwa. Puknijmy się w główkę i zauważmy, że w krajach chrześcijańskich wolno stawiać meczety, a spróbowalibyście postawić choć kapliczkę w kraju islamskim! Nie wiem, czy byście z życiem uszli. Wg mnie, póki to się nie zmieni, należałoby zakazać wznoszenia meczetów w Europie. Jak Kuba Bogu, tak Bóg... Fidelowi.

    mario es
    Participant
    #93983

    Teoretycznie na Meczety w Polsce jest jeden sposób chociaż nie popieram tego typu akcji ❗ Wystarczy pod budowany meczet wylać świńską krew i zakopać łeb od świni w i na miejsce budowy meczetu,w ten sposób podobno; będzie ta ziemia pod budowę meczetu dla Muzułmanów nieczysta :angel:

    Jamjumetley
    Participant
    #93991

    Można też przepędzić po placu budowy psy, ale jak sam zauważyłeś - chyba nie tędy droga 😉

    Galactica
    Participant
    #93998

    Jako porządny człowiek nie popieram takich metod, ale jakby oni byli na naszym miejscu to kto wie jakby to wyglądało 😀 Ktoś czytał może Koran ❓

    Lo'Rel
    Participant
    #94002

    Puknijmy się w główkę i zauważmy, że w krajach chrześcijańskich wolno stawiać meczety, a spróbowalibyście postawić choć kapliczkę w kraju islamskim!

    Nie sądzę, by każdy muzułmanin był skrajnym oportunistą. A to, że mają taką kulturę, nie oznacza, że mamy przejmować te wzorce.

    Wystarczy pod budowany meczet wylać świńską krew i zakopać łeb od świni w i na miejsce budowy meczetu

    W życiu nie słyszałem o bardziej prymitywnym pomyśle... Już samo proponowanie tego typu rozwiązań, jest nie wiem? Nie najlepiej świadczącym dowodem, że coś nie tak z inteligencją?

    Jako porządny człowiek nie popieram takich metod, ale jakby oni byli na naszym miejscu to kto wie jakby to wyglądało

    Czyli co? Nie popieram, ale róbta co chceta, byle te araby nam naszej Europy nie plugawiły?

    Jakiś zlot arabofobów?

    Panie Boże, pobłogosław nasze chrześcijańskie głowy, a te arabskie, żydowskie i masońskie upier... przy samej dupie. Amen.

    Galactica
    Participant
    #94016

    Czyli co? Nie popieram, ale róbta co chceta, byle te araby nam naszej Europy nie plugawiły?

    Nie popieram i już. Tylko ciekawi mnie jakby to było jakby oni stanęli przed "inwazją" chrześcijan na swoje kraje. W niektórych krajach islamu za samo posiadanie Biblii czy czegoś można przyspieszyć swoje przywitanie się z Bogiem.

    Podobnie jest z budową świątyń jak to Eviva wspomniała.

    Lo'Rel
    Participant
    #94017

    To nie jest takie oczywiste. Nie jest tak, że coś jest czarno - białe, dobre - złe. Porozumienie ze światem islamskim wymaga wielu poświęceń z każdej ze stron. Nie należy na wszystko pozwalać, tak jak oni nie powinni pozwalać nam na wszystko. Ale nie oznacza to, że trzeba zamknąć granice dla arabów. Strach, lęk i niewiedza prowadzą do konfliktów, a chyba właśnie tego chcemy unikać?

    Manul
    Participant
    #94020

    Chrześcijaństwo religią miłości do bliźniego!Muzułmanie to ludzie tacy jak my, czy to się podoba czy nie. Ich kultura może jest wstrętna, ale nie każda zakonnica Bogu się oddaje, tak jak nie każdy muzułmanin to szatan w czystej postaci.

    Lo'Rel
    Participant
    #94021

    ale nie każda zakonnica Bogu się oddaje, tak jak nie każdy muzułmanin to szatan w czystej postaci.

    Niestety zbyt wielu ludzi tego nie rozumie.

    mario es
    Participant
    #94026

    Lo'Rel

    Napisałem

    Teoretycznie na Meczety w Polsce jest jeden sposób chociaż nie popieram tego typu akcji excl.gif

    Wystarczy pod budowany meczet wylać świńską krew i zakopać łeb od świni w i na miejsce budowy meczetu,

    w ten sposób podobno; będzie ta ziemia pod budowę meczetu dla Muzułmanów nieczysta angel.gif

    A ty zacytowałeś mnie tak:

    Wystarczy pod budowany meczet wylać świńską krew i zakopać łeb od świni w i na miejsce budowy meczetu

    Jak już coś cytujesz to cytuj w całości a nie wyrywaj zdania z kontekstu . 😛 Wyraznie napisałem że nie popieram tego typu akcji . Jedna rzecz to napisać & powiedzieć a inna rzecz zrobić to , to jest forum dyskusyjne a forum jest po to że się dyskutuje o sprawach które nie zawsze pachną kwiatkami , bo życie nie jest usłane płatkami róż , chociaż i bezkolcową różą można się skaleczyć jeśli się tego chce 😛

    Z drugiej strony jeśli mam być szczery, to nie chciałbym mieć za sąsiada-ów semitów czyli żydów i arabów ,chociaż do nich nic nie mam ale to tylko moje prywatne zdanie 😛

    Jamjumetley
    Participant
    #94027

    Hej - ziomki. Spokojnie!

    Nie chodzi o to, żeby zamykać przed nimi granice. Chodzi o to, że skoro przyjeżdżają do Europy, muszą grać według naszych zasad. Nie podoba się, to pa-pa. Jeżeli będziesz zakrywać twarz (co wkrótce będzie wbrew prawu), nie dziw się, że dostaniesz mandat. Jeżeli będziesz traktować kobietę jak przedmiot, niezależnie od zwyczajów w twoim kraju, pójdziesz do ciupy. Jeżeli przebywasz w państwie nielegalnie, albo dłużej niż 3 miesiące się obijasz i nie szukasz pracy - szykuj się do deportacji.

    Mam znajomych w Szkocji. Słyszałem już różne historie. Co powiedzielibyście na wybite cegłą okno w domu, tylko dlatego, że muzułmaninowi nie spodobało się, że stawiasz choinkę w ogródku? Albo na policję przepraszającą muzułmanów za akcję plakatową którą promowała fotografia psa policyjnego? Mój faworyt, to trudności z wydaniem książeczki dla dzieci, bo historia o trzech świnkach godzi w uczucia religijne muzułmanów (i przy okazji branży budowlanej).

    A co powiecie na to: wikipedia (ostatni akapit)?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 76 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram