Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Uniwersum Gry, porady i taktyka Problemy techniczne - serwer, launcher i inne

Problemy techniczne - serwer, launcher i inne

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 484 total)
  • Author
    Posts
  • JeanLukas
    Participant
    #6082

    Witam. Jestem użytkownikiem ST Online od już prawie 10 miesięcy, a problem, który chce opisać zaczął się jakiś miesiąc temu. Gdy uruchamiam grę najpierw długo czekam na załadowanie się strony logowania. Po czym gdy mi się to już uda, wybieram oczywiście jedną z postaci i próbuje zacząć grać. Czekam dość długo, aż zostanie wyszukana lista map po czym kolejne dobrych parę minut zanim załaduje się ostatnia mapa na której byłem. Gdy to już nastąpi najpierw okręt który mam zaczyna lecieć najpierw w przód potem w tył po czym do góry i w dół. Nic nie reaguje na moje ruchy. Krótko mówiąc zacina się strasznie. To samo jest gdy operuje postacią, najpierw biegnie w przód potem w tył . I tak jest cały czas jakbym miał net z przed 10 lat. Równie często i to nie wiadomo jak i skąd zaczyna mnie wylogowywać z serwera ( najczęściej podczas ładowania nowej mapy i bitw w przestrzeni). Na początku myślałem, że coś się dzieje z serwerem gry i sądziłem, że jest to chwilowe no, ale niestety dzieje się tak cały czas. Korzystam z 6mb/s łącza teepsy. Grałem również gdy korzystałem z sieci Play przez jakiś czas i nie miałem takich problemów. Może ktoś będzie wiedział jaka jest przyczyna takiego zachowania. Chciałbym wreszcie jakoś poradzić sobie z tym problemem, a trochę kasy w to włożyłem. Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc. Pozdrawiam.

    Flashbones
    Participant
    #96164

    Zmień proxy na euro. Jak odpalisz lunchera to wybierz w nim opcje OPTIONS i tam się zmienia proxy, wybierz EU. Mi pomogło, wcześniej miałem też podobne problemy, a jak zmieniłem proxy 3 tyg. temu to od tamtej pory wszystko śmiga.

    JeanLukas
    Participant
    #96169

    Dziękuję za pomoc:) Faktycznie pomogło:) Pozdrawiam =/=

    Commander Piter
    Participant
    #102028

    Witam. Chciałbym się zapytać polskich graczy STO, czy mieli podobne problemy z grą jak ja teraz. Otóż gra ciągle wyłącza się, już w menu wyboru postaci. Wystarczy lekko poruszyć muszką. Próbowałem wiele sposobów. Z włączoną opcją "on demand", wgraniem najnowszych sterowników, potem ze starszymi, bawiłem się z zgodnością systemu, graniem w oknie. NIC kompletnie nie pomagało. Doszedłem do wniosku że ta gra to jeden wilki bug. Udało mi się 3 h pograć, ale wtedy to się chyba grze "odwidziało". Na forum STO jeden wielki burdel, nie mogłem znaleźć rozwiązania. Nie wyobrażam sobie by ta gra weszła w F2P, przecież to będzie EPIC FAIL, poważnie... Nie wiem co deweloperzy sobie wyobrażają, by planować udostępnić tak zabugowaną grę na taki duży rynek... No ale skupmy się na tym problemie technicznym, macie może jakieś pomysły?Pozdrawiam,W#&*@%&ny klient.

    luc
    Participant
    #102029

    Dzisiaj to mi trochę laguje a tak po za tym to jest ok. Co do questów to też mam z nimi problem. Osobiście gram od paru dni a czekam na sw kotora 🙂

    Commander Piter
    Participant
    #102033

    Nie SW KOTORa, a SW TORa ;] Kurde, jak mi STO nie zadziała przyrzucę się na SW... Ale wolałbym jeszcze polatać statkiem federacji... Szlag by to ;/

    Melnikor
    Participant
    #102034

    Wyskakuje Ci przy tym jakiś błąd?

    luc
    Participant
    #102035

    Hehe faktycznie tor zapomniałem 🙂

    Commander Piter
    Participant
    #102038

    Wyskakuje Ci przy tym jakiś błąd?

    Różnie, raz CryptiError, a raz "Program GameClient.exe" przestał działać" i tam nazwa pliku d3dcośtam.dll APPCRASH.

    EDIT:

    Dokładny opis drugiego problemu:

    Podpis problemu:

    Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

    Nazwa aplikacji: GameClient.exe

    Wersja aplikacji: 0.0.0.0

    Sygnatura czasowa aplikacji: 4ed85b60

    Nazwa modułu z błędem: nvd3dum.dll

    Wersja modułu z błędem: 8.17.12.8026

    Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4e3909fb

    Kod wyjątku: c0000005

    Przesunięcie wyjątku: 00410007

    Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1

    Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

    Dodatkowe informacje 1: 0a9e

    Dodatkowe informacje 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

    Dodatkowe informacje 3: 0a9e

    Dodatkowe informacje 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

    Zarathos
    Participant
    #102044

    Masz grafikę ATI prawda? Wejdź do opcji i wyłącz dynamiczne oświetlenie (dynamic lights czy jakoś tak). U mnie pomogło.

    Commander Piter
    Participant
    #102053

    Nie, mam Nvidię... Może jest w opcjach coś podobnego? Hmm...

    Melnikor
    Participant
    #102066

    Dynamics lights to opcja w STO.Jeśli masz możliwość to spróbuj zaktualizować windowsa albo chociaż wgrać najnowsze SP. APPCRASH często dotyczy nie aktualnych bibliotek.

    Commander Piter
    Participant
    #102068

    Udało się! Nie uwierzycie co było problemem. Otóż problemem był... XFIRE! Tak, XFIRE "szkodził" grze... powodując takie cuda. Szkoda, że tak późno dotarłem na forum xfire... W każdym razie niech ten temat będzie dla następnych pokoleń trekkie online, może się komuś przyda. 😉 Dzięki wszystkim za pomoc.

    Piotr
    Keymaster
    #102363

    I tak oto kolejne narzekanie na grę skończyło się naprawieniem problemu po stronie gracza, nie developera. 😉 Więcej wytrwałości. ;> Temat rzeczywiście zostanie.

    LIBERTO
    Participant
    #102366

    witampodpinam się tutaj gdyż na szybko chciałem uzyskac informację a to najbliższy temat mojego problemu. otóż nie mogę się od kilku dni zarejestrować na stroni STO. ciągle wyskakuje komunikat: "You are unable to register at this time". prubowałem kilkakrotnie na różnych kompach. używałem skrzynki g maila,ale nie wiem czy to moze być problematyczne. prosze o jakieś wyjasnienie jeśli ktoś posiada tokowepozdrawiam

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 484 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram